• تاریخ: 2015-09-13
  • شناسه خبر: 8058
  • 603 بازدید

سینمای شهر بندرترکمن راه‌اندازی شد‌

ارکین نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: به مناسبت روز سینما، سینمای شهر بندرترکمن به صورت دیجیتالی راه اندازی شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت شامگاه شنبه در جشن روز ملی ...

ارکین نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: به مناسبت روز سینما، سینمای شهر بندرترکمن به صورت دیجیتالی راه اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت شامگاه شنبه در جشن روز ملی سینما در سینما کاپری گرگان اظهار داشت: به مناسبت روز سینما، یک فضا به فضاهای سینمایی استان گلستان افزوده شد و سینمای شهر بندرترکمن با امکانات دیجیتالی راه‌اندازی شد.

وی افزود: با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سالنی در مجتمع فرهنگی شهر بندرترکمن به امکانات و تجهیزات پخش دیجیتالی فیلم مجهز شده و همه امکانات استاندارد پخش فیلم در آن مهیا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: فضا برای تجهیز به امکانات دیجیتالی فیلم در ۸ شهرستان استان گلستان وجود دارد اما به‌علت کمبود منابع مالی برای تجهیز این امکان هنوز محقق نشده است.

فضیلت افزود: در سطح کشور، استان گلستان یکی از ۵ استانی است که مجوز لازم برای تجهیز امکانات دیجیتالی فیلم را اخذ کرده و تاکنون این امکانات در بندرترکمن راه‌اندازی شده است.

وی افزود: هم‌اکنون ۴سینمای دولتی و یک سینمای خصوصی در استان گلستان فعال است و سینماهای بهمن و عصر جدید گرگان نیز دارای دو سالن هستند.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست