• تاریخ: 2015-02-01
  • شناسه خبر: 1241
  • 2,805 بازدید

سانسور حرفهای سخنگوی شورا در کنفرانس مطبوعاتی شهرداری بندرترکمن

ارکین نیوز – مهندس زیبده سوقی سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر بندرترکمن در وبلاگ شخصی خود نوشت : در خصوص مطالب رسانه ها در مورد تخلفات شهرداری به زودی اظهار نظر و شفاف سازی خواهم نمود …. فقط متاسفم برای خبرنگاری ...

kjj
ارکین نیوز – مهندس زیبده سوقی سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر بندرترکمن در وبلاگ شخصی خود نوشت : در خصوص مطالب رسانه ها در مورد تخلفات شهرداری به زودی اظهار نظر و شفاف سازی خواهم نمود ….

فقط متاسفم برای خبرنگاری که حرف های بنده را در کنفرانس مطبوعاتی شهرداری سانسور کرد و روابط عمومی شهرداری بندرترکمن که تنها یک عکس با حضور یک نفر در این کنفرانس را در سایت شهرداری قرار دادند !!!
در محافل مطبوعاتی از مهندس المیرا سوقی اولین دختر شجاع درتاریخ سیستم مدیریتی بندرترکمن یاد می شود .
اما کنفرانس مطبوعاتی شهردار بندرترکمن چی بود؟

گزارش خبرنگار نشریه گلستان سلام از نشست مطبوعاتی شهرداربندرترکمن

طلسم چند سال تلاش و انتظار ناموفق جمعی از خبرنگاران برای نشست خبری و ارائه گزارش عملکرد از سوی شهرداری بندرترکمن سرانجام در دوره مدیریت رحمت الله خوجه شکسته شد.این موافقت زودهنگام نشان از این داشت که وی با الزامی دانستن اطلاع عموم از عملکرد شهرداری، اهمیت ویژه ای را نیز به اهالی مطبوعات قائل است.

در این نشست که نمایندگان نشریات همزیستی، گل صحرا، گلستان سلام، یاپراق و صحرا حضور داشتند شهردار بندرترکمن با خیر مقدم گویی سخنانش را این گونه آغاز کرد: از تلاش و کوشش های فراوان تمامی عزیزان فعال در نشریات استانی که با اطلاع رسانی فعالیت های مسئولان به مردم و همچنین انتقادات سازنده و بیان حقایق به کاهش و رفع مشکلات جامعه کمک می کنند صمیمانه تشکر می کنم. رحمت الله خوجه افزود: شهرداری و شورای شهر نهاد عمومی و مردمی است که متولیان آن با هدف خدمت رسانی آمده اند، بنابراین کسب رضایت مردم بزرگترین آرزوی ماست.

وی با قدردانی از نقادان منصف، به اقدامات تشنج زاء اخیر یکی از سایت های خبری و نشریه محلی که با هدف تخریب مسئولین شهری صورت پذیرفته است، اشاره و افزود: هر از چند گاهی شاهد درج مطالب اکاذیب با عناوین مختلف از سوی این افراد و همراهان همسو با آن هستیم که موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم می سازند. خوجه با اشاره به فرمایشات بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که فرموده است (( آن کس، قلمش انسانی است که از روی انصاف بنویسد)) گفت: باید از افراد متولی سایت و نشریه همسو پرسید هدف اصلی شان از این اقدام که مردم را در یک تشنج مداوم به سر می برانند، چیست؟ چرا و چگونه بی محابا به درج مطالب اکاذیب به کرات می پردازند؟

منتخب نخست مردم در انتخابات شورای شهر ادامه داد: چاپ و انتشار چنین مطالبی از نگاه قانون جرم محسوب می شود که پیشتر یکی از عاملان انتشار آن با پیگیری حقوقی شهرداری از سوی مراجع قضایی به ۱۳ ماه حبس محکوم شد که به علت مشکلات جسمی حکم وی به حالت تعلیق در آمد و چنانچه اگر دوباره اقدام به آن نماید حکم وی به اجرا در خواهد آمد. رحمت الله خوجه اظهار کرد: با این حال فرد مذکور بدون توجه به حکم صادره مسیر نادرست خود را ادامه می دهد که این امر علاوه بر ایجاد زمینه بی اعتمادی مردم به دستگاه های اجرایی و فرار سرمایه گذاران باعث رنجش خاطر سایر شهروندان نیز شده است.

شهردار بندرترکمن در ادامه سخن از موضوعاتی به میان آورد که نشان می داد زمینه فرصت طلبی ها از افراد سودجو در شهرداری گرفته شده است و البته می رساند که ریشه در سوء مدیریت ها داشت. یکی از این مباحث شفاف نبودن درآمد حاصل از عوارض بازار هفتگی بود که به گفته خوجه با نظارت کافی به این مورد نیز ترتیب اثر داده شد است.

این مقام شهری با اعلام این که بشدت با افراد کم کار، مسببان نارضایتی مردم و افراد فرصت طلب در مجموعه شهرداری برخورد خواهیم کرد، افزود: بنا به نقل و قول در بحث اوزان و ریختن گراویل در معابر و آسفالت ریزی هم آمار نادرستی به شهرداری ارائه می شده که در این رابطه برای پیشگیری و جلوگیری از حیف و میل شدن احتمالی حقوق مردم، لایحه خرید دستگاه باسکول به شورای شهر را ارائه کردیم.

رحمت الله خوجه سپس به تشریح اقدامات صورت پذیرفته در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: بر اساس آمار موجود از سال ۸۵ تاکنون خیابانها و کوچه های شهر آسفالت ریزی نشده بود که ما بر اساس قراردادها و تعهدات، آسفالت ریزی ۳۵ خیابان به مساحت ۶۲ هزارمتر مربع را به ترتیب اولویت شروع کردیم که تاکنون آسفالت ۱۰خیابان به مساحت حدود ۱۵هزار متر مربع اجرایی گردیده است. وی ادامه داد: پروژه احداث بازار ماهی در شمال شهر هم به نوبه خود یکی از طرح های مهم در حوزه شهری است که با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری با پیشرفت ۹۰ درصد در ۱۲۰ غرفه و با اعتبار تقریبی ۴ میلیارد تومان مراحل پایانی احداث را پشت سر می گذراند. این مقام شهری بازسازی میدان مختومقلی فراغی، نصب سردیس مشاهیر ایران و ترکمن صحرا در جنب کتابخوانه عمومی و نصب المان با نمای صید ماهی در ورودی بلوار گرگان را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگ دانست که به اذعان او مورد استقبال اهالی فرهنگ، هنرمندان و مسافران قرار گرفته است. شهردار بندرترکمن افزود: اجرایی شدن تعریض پل ورودی از سمت گمیشان و نصب دستگاه خودپرداز هم از خواسته های شهروندان بود که ما با رسیدگی عاجل آن را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه دستگاه مذکور نصب و عملیات تعریض پل نیز تا پایان بهمن ماه به اتمام خواهد رسید. وی طرح احداث بولوار ، زیباسازی و تکمیل آسفالت ورودی شهر از سمت کردکوی و همچنین احداث بولوار مسیر اسکله بهمراه تامین روشنایی آن را از جمله برنامه های آتی شهرداری برای عمران و آبادانی شهر دانست.

رحمت الله خوجه گریزی هم به حوزه گردشگری داشت و با تاکید بر فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای این مقوله از مستقر شدن اداره گردشگری در عرصه تحت تملک شهرداری در جنب ساختمان آتش نشانی خبر داد.

وی در ادامه از پیگیری برای ارتقاء درجه شهرداری بندرترکمن از رتبه ۷ به ۸ نیز خبر داد و گفت: مراحل اداری این مقوله از طریق اداره کل امور شهری استانداری و وزارت کشور پیگیری شده و ما امیدواریم این موضوع بزودی محقق گردد. وی به مزایای این ارتقاء اشاره کرد و توضیح داد: این امر باعث افزایش سرانه اعتبارات تخصیصی از سوی دولت، تغییرات در چارت سازمانی و افزایش پست های سازمانی از جمله معاونت ها خواهد گردید که خود می تواند باعث قانون مند شدن بهتر فعالیت ها گردد.

این مقام شهری در ادامه سخن از بازسازی ساختمان شهرداری به میان آورد و افزود: بیش از چند دهه از عمر ساختمان فعلی می گذرد که لازم است هزینه احداث ساختمان استاندارد در ردیف بودجه سالهای آتی گنجانده شود. وی اشاره ای هم به درآمد شهرداری تا پایان آذر ماه سال جاری داشت و رقم آن را ۴۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد که این مبالغ بنا به گفته ی او صرف هزینه های عمرانی و جاری شهر گردیده است.

با پایان سخنان شهردار بندرترکمن و تشریح آخرین وضعیت پروژه مجتمع تجاری خیابان آزادی از سوی زبیده سوقی، عضو و سخنگوی شورای شهر، خبرنگاران به طرح پرسش های متعددی از جمله وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز، برنامه های آتی شهرداری برای نوسازی شهر و بهتر شدن وضعیت پیاده رو ها ، اسکله، احداث کمر بندی و … پرداختند که پاسخ های کافی و لازم از سوی شهردار به آنان ارائه گردید.

نشست شهردار بندرترکمن با جمعی از اصحاب رسانه گلستان در حالی پایان یافت که وی قول مساعد برای برگزاری منظم چنین نشست هایی را به خبرنگاران داد./