• تاریخ: 2016-06-01
  • شناسه خبر: 18199
  • 646 بازدید

دومین مرکز فراگیر کانون گلستان در آق‌قلا گشایش یافت

ارکین نیوز – دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان در شهرستان آق‌قلا راه‌اندازی شد. به گزارش «آرتنا»، در آیین آغاز به کار این مرکز محمدرضا وطنی مدیرکل آموزش و پرورش ضمن قدردا ...

ارکین نیوز – دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان در شهرستان آق‌قلا راه‌اندازی شد.
به گزارش «آرتنا»، در آیین آغاز به کار این مرکز محمدرضا وطنی مدیرکل آموزش و پرورش ضمن قدردانی از تعامل خوب کانون با آموزش و پرورش آق‌قلا گفت: خدمت‌رسانی به کودکان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا، کم‌توان جسمی و حرکتی) لطف و عنایت خداوند است که شامل حال مربیان و مسوولان این مجموعه شده است و تبدیل مراکز فرهنگی‌هنری کانون به مرکز فراگیر گامی بلند در مسیر توجه بیشتر به این قشر جامعه است.
وی با تاثیرگذار خواندن فعالیت‌های کانون، توجه به کودکان دارای نیازهای ویژه در کنار سایر بچه‌ها و ایجاد فرصت برابر پرورش و تربیت را یکی از مصادیق واقعی عدالت آموزشی خواند.
وی افزود: این کودکان از استعدادهای سرشاری برخوردار هستند که حضور آن‌ها در مراکز کانون پرورش فکری و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های آن می‌تواند در شکوفایی این استعدادها بسیار تاثیرگذار باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش آق‌قلا از همه معلمان و خانواده‌ها خواست تا با ایجاد فرصت حضور کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری کانون بستر مناسبی را برای شکوفایی و خلاقیت بچه‌ها فراهم سازند.
در ادامه این مراسم عبدالرحیم سیفی مدیرکل کانون پرورش فکری استان گلستان نیز در سخنانی ضمن قدردانی از مشارکت آموزش و پرورش در توسعه و آموزش مربیان مراکز فراگیر کانون یادآور شد: کانون پرورش فکری پایگاهی برای شناسایی و پرورش استعدادهای تمامی کودکان و نوجوانان است.
وی افزود: باور اصلی ما در نظام فراگیر این است که همه کودکان حق دارند از تجربه‌های لذت‌بخش زندگی و امکانات و خدمات فرهنگی برخوردار شوند.
وی گفت: آمادگی کودکان با نیازهای ویژه برای ورود به جامعه و کسب مهارت‌های اجتماعی، تحقق عدالت فرهنگی و افزایش امید در آن‌ها از مهم ترین اهداف راه‌اندازی مراکز فراگیر است.
در این مراسم هم‌چنین یکی از دانش‌آموزان مرکز آموزش استثنایی آق‌قلا به نمایندگی از همسالان خود با خوانش دل‌نوشته‌ای‌ قدردانی کودکان و نوجوانان مراکز استثنایی از کانون پرورش فکری را اعلام کرد.
سرودخوانی، دکلمه، کتاب‌خوانی از سوی تعدادی از کودکان دارای نیازهای ویژه از دیگر برنامه‌های این آیین بود.
مرکز فرهنگی‌هنری آق‌قلا نوزدهمین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور است که با حضور مسوولان این شهرستان از روز ۱۲ خرداد ۹۵ خدمت‌رسانی فرهنگی به کودکان دارای نیازهای ویژه را آغاز کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست