• تاریخ: 2015-07-16
  • شناسه خبر: 6182
  • 1,913 بازدید

دلنوشته ای برای یارجان آخوند

ارکین نیوز- عایشه آورند:غم هجران تورا چاره ودرمان چه کنم / همه روزو همه شب دیده گریان چه کنم ای که آرامش جان درگرو روی توبود / رفتی وبی تو براین حال پریشان چه کنم در سومین روز از ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی, زین زمان, ...

images
ارکین نیوز- عایشه آورند:غم هجران تورا چاره ودرمان چه کنم / همه روزو همه شب دیده گریان چه کنم

ای که آرامش جان درگرو روی توبود / رفتی وبی تو براین حال پریشان چه کنم

در سومین روز از ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی, زین زمان, فرید دهر, مردی از سلاله ی عشق به مهمانی الهی شتافت. چون عاشقی که وقت وصال دلش رسیده ، به دیدار یار نائل گشت . ای سرچشمه ی زلال عرفان امروز چه شور وسروریست بر سر مائده الهی و آسمانیان ، چه ضیافتی بپا کرده اند به یمن برکت حضورت .

اما حال زمینیان وحال عاشقانت چگونه است ؟ مریدان پیرو راهت بهت زده و ناباورانه با چشمانی ترآلوده غم نبودنت را به نظاره نشسته اند. و ازدیدن وشنیدن طنین خوش آهنگ صدایت وبوییدن شمیم حضورت محروم مانده اند. همه جا غم است! همه جا ماتم ! گویی طوفان خاموشی وزیده و حتی صدای سکوت هم غمگین است . بغضی سنگین بر گلو وداغی شگرف بر دل سنگینی میکند انگار گویی این سکوت بیصدا فریاد میزند که :

شیخا؛ این حلقه ی گسسته ی طریقت را بعدازتو با که پیوند زنیم و عهد مرید ومرادی را با که تجدید بیعت کنیم ؟چون جای خالی سفیدت را با کدامین رنگ میشود پر کرد؟

دیگر چه کسی یار جان خواهد شد ومونس دل؟

باورکن عاشقان هدایتت تاب تنهایی نمی آورند وکمرشان زیر داغ نبودنت خم خواهد شد چون فقدان مردان واقعی دین و راه حق پشت اهالی ایمان را میشکند وعشق را داغدار میکند .امروز یارانت تلخ ترین جرعه ها را از ظرف زمان می نوشند وسنگین ترین اندوه عالم را بر شانه های دل میکشند.

هرگز آن چهره معصوم، با دستانی که همیشه به دعا بلند بود و بوی بهشت میداد وآن نگاهی که به وسعت عشق بود وآن تبسمی که به زیبایی محبت ومهربانی بود فراموش نخواهیم کرد.

اما چه میشود کرد که زندگی را دوباره نمیتوان باز گرداند و مرگ را نمیشود مانع شد وبازگشت همه بسوی اوست .

پس خداحافظ ! ای استاد فرزانه و جلیل القدر که پس از سالها تلاش در راه هدایت مردم، سفرت را آغاز کردی سفری به سوی معبود ومعشوق ،سفرت سلامت و وجودت قرین رحمت الهی باد .نام ویادت همیشه زنده و جاوید خواهد ماند.
گنبد کاووس – روستای حاجی قوشان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست