• تاریخ: 2015-08-14
  • شناسه خبر: 7073
  • 583 بازدید

خبرنگاران تنها خبرگزاری رسمی بندرترکمن تجلیل نشدند !

ارکین نیوز – همزمان با روزهای پایانی هفته خبرنگار ، روز خبرنگار درحالی در فرمانداری بندرترکمن گرامی داشته شد که در این مراسم روابط عمومی های سایت های اداری این شهرستان یا به عبارتی خبرگزاران سایتهای بعضی از ادارات ...

ارکین نیوز – همزمان با روزهای پایانی هفته خبرنگار ، روز خبرنگار درحالی در فرمانداری بندرترکمن گرامی داشته شد که در این مراسم روابط عمومی های سایت های اداری این شهرستان یا به عبارتی خبرگزاران سایتهای بعضی از ادارات که خبرهای داخلی اداره خود را در سایت درج می کنند به عنوان خبرنگاران بندرترکمن تجلیل شدند!

البته در این میان خبرنگار صداوسیما و اداره ارشاد شهرستان نیز از این تجلیل بی بهره نماندند و به عنوان نماینده ای از قشر خبرنگار برای تجلیل دعوت شدند.

این درحالی است که فرمانداری برای برخی از خبرهای مورد نظر خود که خبرگزاری آوای ترکمن زحمت تهیه و انعکاس آن را به دوش می کشد با یک کپی ناقابل و بدون ذکر منبع خبرهای مورد نظر خود را از این خبرگزاری برداشت می کند و جالبتر این که در مراسم تجلیل از خبرنگاران ، فرمانداری شهرستان این خبرگزاری و خبرنگاران آن را اصلا نشناخته و تعجب عده ای افراد از دعوت نشدن تنهاخبرگزاری رسمی شهرستان که اکثر ادارات تعامل بالایی با آن دارند را برانگیخت!

البته به رسمیت نشناختن خبرگزاری آو ای ترکمن از سوی فرمانداری بندرترکمن مساله تازه ای نیست چرا که در دوره قبل فرمانداری از ورود خبرنگاران این خبرگزاری به سالن جلسات و دعوت کردن آنان برای انعکاس خبرهای این شهرستان جلوگیری می کرد و در این دوره فقط با برداشتن خبرهای مورد نظر از این سایت بدون ذکر منبع اصلا آن را نمی شناسد!

روایت بی مهری مسئولین شهری به خبرگزاری ها مساله پیچیده ای نیست چرا که مسئولین شهری فقط درصدد تجلیل از بازوان اصلی خود هستند نه مقام و جایگاه واقعی خبرنگاران در خبرگزاری ها! در صورتی که خبرنگار واقعی امین ترین فرد به جامعه و مسئولین است .

قلم خبرنگار راه بزرگی برای حل مسایل و مشکلات جامعه است لذا جایگاه رفیع خبرنگاران برای مسئولین باید به درستی شناسانده شود چرا که بعضی از مسئولین فقط در صدد نشان دادن نقاط قوت خود بوده و با نشان دادن کاستی های موجود مخالف هستند در صورتیکه خبرنگار به عنوان پرچمدار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جهت رشد ، شکوفایی و بالندگی جامعه قدم برداشته و برای حل مشکلات واقعی جامعه پیش قدم بوده تا با انتقادات سازنده به مسئولین راهگشای امور شوند و تنها در این صورت است که مشکلات جامعه حل خواهد شد ./آوای ترکمن

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست