• تاریخ: 2016-06-15
  • شناسه خبر: 18578
  • 1,448 بازدید

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان آق قلا به ریاست الیاس هیوه چی فرماندار و با حضور ستاربردی فجوری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گلستان و اعضاء این شوراء در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد. به گز ...

ارکین نیوز-جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان آق قلا به ریاست الیاس هیوه چی فرماندار و با حضور ستاربردی فجوری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گلستان و اعضاء این شوراء در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا، “الیاس هیوه چی”تشکیل شورای مذکور را در راستای اجرای برنامه عملی و پیگیری سیاستها و مصوبات شورای پشتیبانی استان در زمینه سواد آموزی ذکر نموده و آنرا دارای مسئولیت مستقیم در اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان و راهکارهای اجرای بهتر آن دانست .

فرماندار شهرستان آق قلا در خصوص اهمیت کسب تحصیل و سواد آموزی از دیدگاه قرآن و ائمه مطالبی ایراد و به عزم جدی نظام مقدس جمهوری اسلامی در ریشه کن کردن بی سوادی و پیش بینی و اجرای برنامه های گسترده در این خصوص اشاره نمود.

وی با اشاره به فعالیتهای چند دهه نهضت سواد آموزی در کشور از اینکه هنوز افرادی به عنوان بی سواد و حتی کم سواد در شهرستان آق قلا وجود دارند ابراز تاسف کرد و ادامه داد :علیرغم این که در شاخص های سواد آموزی وضعیت شهرستان نسبت به میانگین بی سوادی استان بنا به برخی آمار بهبود نشان می دهد اما وجود حتی یک نفر بی سواد شایسته شهرستان و مردم با فرهنگ و فرهنگ دوست آق قلا نیست .

رئیس شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان آق قلا ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای افزایش سطح سواد در روستاها از بخشداران و مدیریت آموزش وپرورش شهرستان خواست تا در اسرع وقت با توجه به اهمیت موضوع ،آمار واقعی و به روز بی سوادان و علل وجود بی سوادان در سطح شهر و روستاها را ارائه نمایند و بر نقش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در افزایش تعداد با سوادان و ترغیب بی سوادان به حضوردر کلاسهای سواد آموزی تاکید نمود .

“هیوه چی” با اعلام این که اکنون در روشهای سواد آموزی برای همه آحاد جامعه که بی سواد مانده اند و بازمانده از تعلیم محسوب می شوند روشهای متفاوت و منعطفی وجود داشته و از سوی دیگر آمادگی نواحی و مناطق در ارائه خدمات در زمینه سواد آموزی به این قشر از جامعه در سطح مطلوب می باشد از خانواده ها خواست در معرفی افراد بازمانده از تحصیل تعلل ننمایند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست