• تاریخ: 2016-09-29
  • شناسه خبر: 20741
  • 842 بازدید

جشن فارغ‌التحصیلی طلاب حوزه علمیه اهل سنت محمدیه نگین‌شهر برگزار شد

ارکین نیوز-جشن فارغ‌التحصیلی ۱۷ نفر از طلاب حوزه علمیه محمدیه نگین شهر شهرستان آزادشهر عصر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان برگزار شد. آیت الله سید کاطم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان عصر امروز در مراسم جشن ...

ارکین نیوز-جشن فارغ‌التحصیلی ۱۷ نفر از طلاب حوزه علمیه محمدیه نگین شهر شهرستان آزادشهر عصر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان برگزار شد.

آیت الله سید کاطم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان عصر امروز در مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه محمدیه نگین شهر داعش به دنبال خدشه‌دار کردن چهره اسلام و مسلمانان چه شیعه و سنی باید با حفظ وحدت و برابری با یکدیگر انزجار و خشم خود را از اعمال داعش اعلام کنند.

وی با اشاره به اهمیت واجبات در اسلام، افزود: یکی از مهم‌ترین تکالیف شارع مقدس اسلام نماز، روزه، حج، امربه معروف و نهی از منکر است که همه مسلمانان باید این واجبات را انجام دهند و از طرفی غیبت، تهمت، اذیت و آزار و مسخره کردن مسلمانان از محرماتی است که مسلمانان از انجام آن نهی شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: مهم‌ترین فریضه پس از انجام واجبات و نهی محرمات، شناخت، آگاهی و بصیرت نسبت به نقشه‌های دشمنان است.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: بالاترین رویای دشمنان دین و اسلام، ایجاد اختلاف بین ملت‌های مسلمان است و برای رسیدن به این آرزو از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار داشت: مسئولان آمریکایی به صورتی صریح اعلام کرند که دیگر نمی‌توانیم جلوی پیشرفت موشکی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را بگیریم و باید با سیاست استعمار پیر انگلیس به جنگ با ایران برویم و آن سیاست چیزی نیست جز ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی،که بر همگان واجب است با هوشیاری، نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

وی افزود: اگر پیامبر اکرم (ص) در حیات بودند، مهم‌ترین توصیه شان به مسلمین این بود که ای ملت‌های مسلمان آگاه باشید که دشمنان توطئه نکنند و در دام استکبار گرفتار نشوید.

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان گفت : امروز وظیفه همه طلاب و روحانیون این است که مردم و جوانان را از توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان آگاه سازیم تا فردای قیامت در محضر رسول اکرم (ص) شرمنده نباشیم.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: سنی و شیعه‌ای که به مقدسات یکدیگر توهین می‌کنند، هر دو جانی هستند و سخت‌ترین گناهان را انجام می‌دهند.

وی افزود : خواسته خداوند متعال , پیغمبر اکرم(ص) و قرآن کریم، حفظ محبت و الفت بین مسلمین است و بدترین گناهان، میدان دادن به دشمنان اسلام است پس باید با هوشیاری به دشمنان اسلام میدان ندهید.

نمایند ولی فقیه در استان گلستان همچنین به اهمیت کانون خانواده اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی، خانواده است و نقش بسیار ارزشمندی در تربیت فرزندان و نسل آینده دارد.

وی افزود: هیچ حلالی بدتر از طلاق نزد خداوند متعال نیست و بر همه خانواده ها واجب است با ارائه مشاوره و آگاهی به جوانان خود، در انتخاب همسر و شیرین کردن زندگی آنان تلاش کنند.

آخوند ابوبکر خوجملی مدیر حوزه علمیه محمدیه نگین شهر نیز از فارغ التحصیلی ۱۷ نفر از طلاب حوزه علمیه خبر داد و گفت: این طلاب پس از ۱۲ سال تحصیل موفق شدند از حوزه علمیه فارغ التحصیل شوند و مبلغ دین مبین اسلام شوند.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست