• تاریخ: 2015-12-15
  • شناسه خبر: 11801
  • 615 بازدید

تصویربرداری فیلم “آلتیناژ” با موضوع اسب ترکمن در سال آینده کلید می خورد

ارکین نیوز – شاهین باباپور در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری برنا، گفت: اردیبهشت سال ۱۳۹۵ تصویربرداری فیلم “آلتیناژ” را با حسین محجوب کلید خواهم زد. این کارگردان درباره فیلم جدیدش با نام “آلتین ...

ارکین نیوز – شاهین باباپور در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری برنا، گفت: اردیبهشت سال ۱۳۹۵ تصویربرداری فیلم “آلتیناژ” را با حسین محجوب کلید خواهم زد.

این کارگردان درباره فیلم جدیدش با نام “آلتیناژ” اظهار داشت: آلتیناژ در زبان ترکمنی به معنی تیکه ای از ماه است و قصه اصلی داستان درباره اسب اصیل ترکمن و همچنین فرش دورو ابریشمی در منطقه جرگلان است فرشی که تنها در این منطقه و توسط مردم بومی آن جا بافته می شود این منطقه واقع در بجنورد در خراسان شمالی است

کارگردان فیلم “چهل ساله مجرد” در ادامه افزود: این اثر نمایشی در واقع به دو فرهنگ و دو سنت همیشه بارز ترکمنی یعنی اسب و فرش پرداخته است.که حسن موحد مهر تهیه کننده و داوود روستا نویسندگی این اثر را برعهده دارند.

وی درباره انتخاب بازیگران برای بازی در این فیلم بیان کرد: فعلا حضور حسین توشه و دیگری حسین محجوب در این اثر قطعی شده، البته سعی خواهد شد که از بازیگران بومی خراسان شمالی و ترکمن های منطقه جرگلان برای ایفای نقش انتخاب شوند.

کارگردان فیلم “حلقه ازدواج” داستان فیلم خود را این گونه بیان کرد: آلتیناژ از دوران نوجوانی همراه با خانواده اش درگیر اسب اصیلشان به نام تندر هستند در نهایت با به وجود آمدن مشکلات در خانواده و به خاطر مصیبتی که برای اسبش به وجود آمده وی مجبور به بافت فرش مخصوص خودش می شود وتلاش هایی برای حفظ نژاد این اسب انجام می دهد.

شاهین باباپور درباره نحوه پخش این فیلم گفت: پخش این فیلم برای عموم شبکه های استانی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست