• تاریخ: 2016-12-17
  • شناسه خبر: 21782
  • 1,301 بازدید

تربیت بدنی تربیت همه جانبه دانش آموز با ابزار ورزش و فعالیت بدنی است

ارکین نیوز-کارگاه کیفیت بخشی درس تربیت بدنی ویژه مدیران مدارس و معلمان درس تربیت بدنی شهرستان آق قلا برگزار گردید. در این مراسم بابویی ضمن خوش آمد به مدیران و معلمان درس تربیت بدنی اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پر ...

ارکین نیوز-کارگاه کیفیت بخشی درس تربیت بدنی ویژه مدیران مدارس و معلمان درس تربیت بدنی شهرستان آق قلا برگزار گردید.

در این مراسم بابویی ضمن خوش آمد به مدیران و معلمان درس تربیت بدنی اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نقش راه تعلیم و تربیت است و باید برای تحقق بخشیدن آن که همانا تربیت همه جانبه دانش آموزان است تلاش کنیم.

از این رو نظام تعلیم و تربیت در همه ابعاد و بصورت متوازن می خواهد انسان موحد، تلاشگر، حقیقت جو، شجاع، ایثارگر وطن دوست و… تربیت کند، برهمین اساس در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شش ساحت تعریف شده است که یک ساحت آن ساحت زیستی و بدنی است، لذا ساحت زیستی و بدنی راهکاریست برای استفاده از ابزاری که در این حوزه در اختیار داریم تا دانش آموز سالم و متوازن تحویل جامعه بدهیم.

وی در ادامه بیان داشت: تربیت بدنی تنها تربیت جسم نیست بلکه بر اساس تعریف تربیت بدنی، تربیت همه جانبه دانش آموز با ابزار ورزش و فعالیت بدنی است. در ورزش می توان مفاهیمی چون قانون مداری، احترام به بزرگتر، اعتقاد به کار گروهی مقرور نشدن در پیروزی ها ، نا امید نشدن در شکست ها و… را به دانش آموزان آموخت، باید بدانیم انتقال این مفاهیم تنها از راه تربیت بدنی و زنگ ورزش امکان پذیر است و اینجاست که نقش مدیر در مهیا نمودن این بستر پر رنگ و معلم ورزش در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت تاثیر گذار می شود.

مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت برای پیشبرد فعالیت های خود سیاست هایی را تبیین نموده است. در این خصوص دو سیاست اصلی معاونت: “درس تربیت بدنی” و “برنامه مکمل یا فوق برنامه” می باشد.

وی افزود: کیفیت بخشی یک فرایند است و برای بالابردن کیفیت باید شناخت کامل از موضوع داشته باشیم. کیفیت بخشی “درس تربیت بدنی” امکان پذیر نیست مگر با شناخت اجزای آن (محتوا، فضا، مدیران، معلمان تربیت بدنی، دانش آموزان، اولیا و…) است. وی در ادامه به بیان راهکارهایی برای بکارگیری صحیح این اجزا پرداخت.

این مراسم با حضور “حسین بابویی” مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش، “محمد بهشتی” معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان، “نظری” مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا “قوانلو ” رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان برگزارشد
روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست