• تاریخ: 2019-12-16
  • شناسه خبر: 29350
  • 1,091 بازدید

بارش‌های جدید از جنوب غرب کشور آغاز می‌شود

ارکین نیوز-امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه بارش‌ها از سمت جنوب‌غرب کشور آغاز شده و تا ساعات آینده تشدید می‌شود، بارش‌ها از فردا به مناطق مرکزی و دامنه های البرز کشیده شده و بیانگر این نکته است که سامانه مذکور تا چهارشنبه در کشورم ...

ارکین نیوز-امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه بارش‌ها از سمت جنوب‌غرب کشور آغاز شده و تا ساعات آینده تشدید می‌شود، بارش‌ها از فردا به مناطق مرکزی و دامنه های البرز کشیده شده و بیانگر این نکته است که سامانه مذکور تا چهارشنبه در کشورمان فعال است.

یررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غربی کشورمان موج تازه‌ای از بارش‌های قابل توجه در ایران آغاز می‌شود و از اواسط امروز دوشنبه ۹۸/۰۹/۲۵ تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد. کارشناسان سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده‌اند امروز از حوالی ظهر بارش‌های تازه‌ای در این منطقه آغاز شده و رفته رفته به سمت مرکز و شرق کشور کشیده می‌شود.

🔹گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات موجود در سامانه سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه گرمترین نقطه ایران جزیره ابوموسی با ۲۴ درجه سانتی‌گراد و شهرستان ارومیه با منفی یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.

🔹وضعیت جوی استان‌ها: کارشناسان سازمان هواشناسی با بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای وضعیت جوی استان‌های کشور را برای ۲۴ ساعت آینده اینگونه پیش‌بینی کرده‌اند:

آذربایجان غربی و شرقی، گیلان، قزوین، قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، خوزستان، فارس، جزیره قشم ابری و در ساعات پایانی امروز باران پراکنده – اردبیل، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، جزایر کیش و خارک آسمان بارانی و با درنظر افزایش حجم بارش‌ها احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و آبگرفتگی شهرها وجود دارد. زنجان، کردستان، البرز، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، صاف و بدون پدیده خاص جوی اما از اواخر روز با توجه به جریان هوا سامانه بارشی در این مناطق از روز سه شنبه فعال باشد.

وضعیت راه‌ها: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با در نظر گرفتن نقشه‌های هواشناسی و گزارش‌های ارسالی از مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور اعلام کرده است امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه ۹۸ تمامی مسیرهای مواصلاتی ایران باز و تردد با شرایط عادی در آنها ادامه دارد.

کارشناسان این سازمان با در نظر گرفتن ورود سامانه بارشی جدید به کشور معتقدند موج تازه بارش‌های برف و باران در مناطق مختلف کشور می‌تواند در نوار غربی کشورمان تردد را کند کرده و در برخی موارد بارش سنگین برف به‌ویژه در مناطق مرتفع استفاده از زنجیره چرخ برای رانندگی را غیرقابل اجتناب می‌کند. البته در مناطق مسطح و کم ارتفاع‌تر که حجم بارش‌ها به صورت باران و رگبار است احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی جاده‌های فرعی وجود دارد به همین دلیل توصیه می‌شود رانندگان از توقف کنار رودخانه‌ها در این مناطق جدا خودداری کنند. اما به‌طور کلی وضعیت جوی راه‌های مواصلاتی اصلی کشور در ۲۴ ساعت آینده این گونه است.

• محور ــ هراز: آسمان مسیر آفتابی و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور فیروزکوه: آسمان مسیر آفتابی و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور کرج ــ چالوس: آسمان مسیر آفتابی و بدون پدیده خاص جوی که در پاره‌ای از ساعات ابر پراکنده در آسمان دیده می‌شود.

•محور تهران ــ قزوین: کل مسیر بارانی گزارش شده است .

•محور قزوین ــ رشت: کل مسیر بارانی گزارش شده است.

• محور قزوین ــ زنجان ــ تبریز: کل مسیر بارانی گزارش شده که در ساعات پایانی روز و مناطق مرتفع‌تر احتمال بارش برف سبک وجود دارد.

• محور سمنان ــ دامغان: کل مسیر بدون پدیده خاص جوی و آفتابی گزارش شده است.

• محور بجنورد ــ اسفراین: کل مسیر صاف و آفتابی گزارش شده است.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست