• تاریخ: 2015-01-14
  • شناسه خبر: 637
  • 3,176 بازدید

استاد خلیفه دردی طریک از بیمارستان مرخص شد

ارکین نیوز – صبح امروز استاد خلیفه دردی طریک پس از درمان و بهبودی نسبی حال ایشان از بیمارستان آل جلیل شهر آق قلا مرخص شد. استاد دردی طریک که از چند روز پیش به دلیل عارضه تنفسی در بخش جراحی بیمارستان آل جلیل آق قلا ...

IMG_8143
ارکین نیوز – صبح امروز استاد خلیفه دردی طریک پس از درمان و بهبودی نسبی حال ایشان از بیمارستان آل جلیل شهر آق قلا مرخص شد.
استاد دردی طریک که از چند روز پیش به دلیل عارضه تنفسی در بخش جراحی بیمارستان آل جلیل آق قلا بستری بودند امروز پس از موافقت تیم پزشکی بیمارستان و بهبودی نسبی حال ایشان از بیمارستان مرخص شدند.
شنیده می شود که هزینه درمان ایشان را با توصیه فرماندار ، مجمع خیرین سلامت شهرستان برعهده گرفته است.
استاد ستار سوقی (ساوچی) در مصاحبه با یکی از سایت های خبری درباره استاد دردی طریک می گویند:بیش از چهل سال است که دردی بخشی را از نزدیک می شناسم و با وی ارتباط دوستانه دارم.

این خواننده ی پر آوازه ی ترکمن را با چهار اسم : دردی بخشی ، دردی طریک ، دردی خلیفه و باخشی دردی طریک می شناسند . که از میان آنها دردی بخشی بهترین است این خواننده ی ترکمن سبک مخصوص به خود را دارد که در تاریخ هنر ماندگار خواهد ماند . وی اشعار جان محمد شاهیر ، نوربردی شاهیر و دیگران را با صدایی دلخوش و آهنگی شیوا میخواند. و معنای شعر را در جان مخاطب می نشاند و می فهماند.
ساوچی در خاتمه سخنانش نقش باخشی ها را در حفظ میراث ترکمن بسیار با اهمیت دانست و گفت: آنها را باید حرمت گذاشت و مورد تکریم قرار داد چرا که شایسته این تکریم هستند.

  • طرفدار - 2015-01-14 در 8:21 ب.ظ

    انشا.. همیشه سلامت باشند

    • نورمحمد - 2015-05-13 در 6:58 ب.ظ

      انشاالله سلامت باشند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست