• تاریخ: 2016-01-01
  • شناسه خبر: 12605
  • 709 بازدید

ابوبکر اونق ؛ شهیدی از شهدای وحدت اسلامی

ارکین نیوز – شعبانی برنده جایزه بهترین کارگردانی در چهارمین جایزه بزرگ شهید آوینی از ساخت مستند «خاک تشنه» درباره یک مبلغ شهید مستبصر از اهل تسنن خبر داد.این مستند را انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تولید می‌کند. م ...

ارکین نیوز – شعبانی برنده جایزه بهترین کارگردانی در چهارمین جایزه بزرگ شهید آوینی از ساخت مستند «خاک تشنه» درباره یک مبلغ شهید مستبصر از اهل تسنن خبر داد.این مستند را انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تولید می‌کند.

محمدعلی شعبانی، کارگردان مستند «ملی بدون کارت» درباره مستند جدیدش گفت: «خاک تشنه» مستندی درباره «ابوبکر عنق» یکی از روحانیون اهل تسنن است که در دفاع مقدس به شهادت رسید و با تهیه‌کنندگی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تولید می‌شود

وی افزود: این فیلم یکی از اپیزودهای مستندی است که پژمان لشگری پور درباره شهدای اهل تسنن تهیه می‌کند. «خاک تشنه» با سبکی جدید به روایت زندگی این فرد می‌پردازد. در این مستند اتفاقات متعارفی که در مستندهایی از این دست می‌بینیم را مشاهده نمی‌کنیم.

کارگردان مستند «خاک تشنه» با تاکید بر اینکه «ابوبکر اونق» از شهدای وحدت اسلامی است گفت: در ایران شیعه و سنی با هم زندگی می‌کنند و گاهی حاضر هستند برای یکدیگر جانشان را هم فدا کنند. در این مستند می‌بینیم این روحانی که محل زندگیش بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر با محل جنگ فاصله دارد، خانه و زندگی را ترک می‌کند و برای دفاع از کشورش به جنگ می‌رود.

شعبانی در ادامه تصریح کرد: ما در این مستند فارغ از نگاه‌‌های مذهبی به زندگی این شهید اهل ترکمن صحرا پرداختیم. «ابوبکر اونق» در سالهای آخر زندگی خود به قم می‌آید و در حوزه‌های علمیه آنجا درس می‌خواند و سپس در جنگ شهید می‌شود.

وی در تشریح اسامی عوامل این فیلم گفت: میثم ریاحی فیلمبرداری این مستند را انجام داده است. هم اکنون تدوین در مرحله برش تصاویر قرار دارد و شهروز توکل یا سروش محمدزاده تدوین این فیلم را انجام می‌دهند. وحید سلطان‌پور، مدیر تولید و مهدی سرمدی صدابردار «خاک تشنه» هستند. ناصر طهماسب، گویندگی و سید رضی حسینی نورپردازی این پروژه را بر عهده دارند.

شعبانی پیش از این مستند «ملی بدون کارت» را درباره یکی از جانبازان هندی هشت سال دفاع مقدس ساخته است.شعبانی برای این مستند جایزه کارگردانی چهارمین جایزه بزرگ آوینی را ازآن خود کرد. «ملی بدون کارت» در جشنواره سینما حقیقت نیز حضور دارد.

منبع: استبصار

منبع: استبصار

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست