• تاریخ: 2016-02-16
  • شناسه خبر: 14834
  • 330 بازدید

۲۰ هزار نفر در استان گلستان اجرای انتخابات را برعهده دارند

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در برگزاری انتخابات ۷ اسفند ۲۰ هزار نفر در ۱۳۳۲ شعبه اخذ رأی عاملیت اجرای انتخابات را به عهده دارند که در این راستا کاربران در حال فراگیری ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در برگزاری انتخابات ۷ اسفند ۲۰ هزار نفر در ۱۳۳۲ شعبه اخذ رأی عاملیت اجرای انتخابات را به عهده دارند که در این راستا کاربران در حال فراگیری آموزشهای لازم می باشند.

“علی اصغر طهماسبی” در گفتگوی ویژه خبری سیمای گلستان، اظهار کرد: شورای محترم نگهبان اسامی نهایی کاندیداها را به وزارت کشور اعلام کرده که امروز این اسامی جمع بندی و در اختیار حوزه های انتخابیه قرار خواهد گرفت و فردا ۲۸ بهمن از طریق آگهی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
وی با اشاره به زمان رسمی تبلیغات نامزدهای انتخابات تصریح کرد: نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۹ بهمن لغایت ۵ اسفند و ۴۸ ساعت قبل از زمان اخذ رأی مجاز به تبلیغات می باشند، ضمن اینکه تبلیغات نامزدهای خبرگان رهبری از ۲۲ بهمن آغاز شده و تا ۵ اسفند نیز ادامه خواهد داشت.
طهماسبی با تشکر از کلیه داوطلبان در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی، بیان کرد: در راستای تحقق مشارکت حداکثری تاکنون بالغ بر ۱۵ هزار نشست انتخاباتی از سوی داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در استان گلستان، در غالب جلسات خانگی و بصورت غیر رسمی برگزار شده که در نوع خودش بی نظیر است.
وی با تأکید بر رعایت بایدها و نبایدهای تبلیغات از سوی نامزدهای انتخابات و ستادهای انتخاباتی آنها، خاطرنشان کرد: ۱۷ باید تبلیغاتی و ۲۳ مورد نباید تبلیغات انتخابات داریم که تمامی این موارد به کاندیداها و ستاد های انتخاباتی آنها اعلام می شود و انتظار داریم در چهارچوب قانون تمامی این موارد از سوی آنها رعایت شود.
رئیس ستاد انتخابات استان از تشکیل کمیته ای به منظور پیش گیری از وقوع جرائم و تخلفات انتخاباتی و تبلیغاتی در فضای مجازی خبر داد و گفت: تا کنون در همین راستا تذکراتی به برخی از سایت ها و گردانندگان شبکه های اجتماعی داده شده است.
وی در ادامه در خصوص تغییری که در شکل ظاهری صندوقهای اخذ رأی بوجود آمده، اظهار کرد: در این دوره با تدبیری که صورت گرفته صندوق های تعرفه کمی شفاف تر از دوره های قبل شده و حجم آراء ریخته شده در آن مشخص است، ضمن اینکه به منظور حفظ امانت، خواندن آراء از بیرون صندوق، ممکن نیست.
رئیس ستاد انتخابات استان در پایان گفت: از ۱۸ فرایند کلی برگزاری انتخابات، ۱۲ فرایند آنرا طبق جدول زمانبندی بدون مشکل پشت سر گذاشته ایم و همه چیز مهیّای برگزاری یک انتخابات پرشور در هفتم اسفند ماه است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست