• تاریخ: 2016-01-09
  • شناسه خبر: 12969
  • 1,178 بازدید

شنیده های انتخاباتی از کاندیداهای تورکمن حوزه آق قلا و گرگان

ارکین نیوز – بنابر آخرین گزارشهای دریافتی فرهاد توماج وکیل پایه یک دادگستری، عبدالغفار رادمهر دبیر کمیته اقوام و مذاهب و مهندس عبدالغفور امانزاده هفته پرکاری را نسبت به سایر رقبای خود گذرانده اند. فرهاد توماج پرکار ...

ارکین نیوز – بنابر آخرین گزارشهای دریافتی فرهاد توماج وکیل پایه یک دادگستری، عبدالغفار رادمهر دبیر کمیته اقوام و مذاهب و مهندس عبدالغفور امانزاده هفته پرکاری را نسبت به سایر رقبای خود گذرانده اند.

فرهاد توماج پرکارترین کاندیدای تورکمن که بسیاری اعتقاد دارند که وی یک کاندیدای فرا قومی است، این هفته ۱۹ جلسه در نقاط مختلف این حوزه از جمله روستاهای کفشگیری، سرکلاته،قانقرمه، کرد و سایر روستاهای حوزه آق قلا و گرگان و همچنین محلات مختلف شهرهای گرگان و آق قلا برگزار کرده است. در اتاق فکر کارشناسان انتخاباتی گرگان در این دوره آرای وی در این شهرستان بیش از ۲۰ هزار رای برآورد می شود. توماج بسیاری از فعالان سیاسی منطقه اعم از تورکمن و فارس را در تیم انتخاباتی و تشکیلات قوی خود دارد. وی همچنین از حمایت روحانیون شاخص تورکمن و فارس منطقه برخوردار است.

عبدالغفار رادمهر در اوایل هفته نشست هم اندیشی خود را در روستای قربان آباد برگزار کرده است. سپس وی عازم تهران گردیده و به عنوان یکی از اعضای اصلی جلسه دیدار تورکمن های تهران با آیت الله نورمفیدی سخنرانی کرده است. وی بعد از مراجعت از تهران در روستای یلمه سالیان جلسه انتخاباتی خود را برگزار کرده است. رادمهر فردا شب در محله خزانه آق قلا نشست هم اندیشی دیگری برگزار می کند. وی همچنین برنامه چند جلسه انتخاباتی را در گرگان تدارک دیده است.

عبدالغفور امانزاده کاندیدای خستگی ناپذیر بعد از برگزاری نشست های هم اندیشی در همه روستاهای آق قلا ودیدارهای چهره به چهره با افراد متنفذ و علمای منطقه هفته گذشته دومین دفتر ارتباطات‌ مردمی خود در حوزه گرگان و آق قلا را در شهر گرگان جنب مصلی نماز جمعه افتتاح نمود. وی در ادامه این هفته در روستاهای نومل و کریم آباد و در خود شهر گرگان در محله گرگان جدید نشست هم اندیشی برگزار کرده است. مهندس آمانزاده که دارای جایگاه بالایی در شهر آق قلا و روستاهای اطراف آن می باشد در این دوره جهت ارتقای شش هزار رای دوازده سال پیش خود از شهر گرگان به بیست هزار رای برنامه ریزی وسیعی در شهر گرگان و روستاهای اطرافش کرده است و استقبال گرگانیان نیز از مهندس در این دوره ویژه و چشمگیر می باشد.

آناهیتا مهشیدی در این هفته سه نشست هم اندیشی با زنان تورکمن و یک نشست هم اندیشی با زنان گرگان برگزار کرده است. وی همچنین در نشست زنان فرهیخته با خانم مولاوردی معاون رئیس جمهور و جلسه هم اندیشی کاندیداهای زن گرگان حضور داشته است. آناهیتا مهشیدی اصالتا اهل بندر تورکمن بوده و بزرگ شده تهران می باشد. وی پس از ازدواج در فرمانداری کلاله استخدام شده و به علت عملکرد عالی شغلی هم اکنون در استاندای گرگان شاغل می باشد و در این شهر ساکن است.

رشید نافعی در ادامه دیدارهای مردمی و سرکشی صمیمانه، ادر حوزه آقلا به روستاهای آقدگش، قرنجیک پورامان، صحنه سفلی رفته است.در این راستا این کاندیدای طراح ایده موج سوم با روحانیون و جوانان و شوراهای محل از جمله استاد جلیل آخوند حبیبلی، الله قلی آخوند توماچ، حلیم آخوند خوجه، صالح آخوند خوجه و عضو شورا اماندوردی ناظری،عبدالعزیز حاجی زاده و جمعی از جوانان روستاهای مذکور از نزدیک دیدار و به ارایه دیدگاههای انتخاباتی خویش پرداختند.

نافعی می گوید به قول جوانان حاضر دیدگاههای شفاف و موج سوم نافعی از جذابیت خاصی بر برخوردار بوده است. وی همچنین در تکذیب شایعات رد صلاحیتش اضافه می کند که این شایعات نشانه ضعف دشمنانش و قوی بودن خود می باشد.

شنیده ها حاکی از آن است که از رد صلاحیت عیدالناصر ایزدی خبری نیست و نزدیکان وی شایعات بی اساس موجود در شهرستان آق قلا را تکذیب کرده اند. نزدیکان وی گفته اند که این کاندیدا به زودی از کویت مراجعت کرده و نشستها و جلسات انتخاباتی خود را برگزار خواهد کرد.

سید محمد توسلی نیز امروز در گفتگوی تلفنی با مدیر سایت تورکمنیا شایعات رد صلاحیت خود را تکذیب نمود. وی همچنین اظهار کرد که بخاطر مسائل کاری و حساس بودن شرایط حال حاضر فعالیتهای انتخاباتی خود را به حالت تعلیق در آورده اما برای برگزاری ۴ جلسه هم اندیشی در نقاط مختلف حوزه پس از ۲۶ دی ماه، تدارک دیده است.

شنیده می شود منصور گرکز نیز یک نشست هم اندیشی با دانشجویان خود در آق قلا برگزار کرده است.

آخرین شنیده مربوط به پرویز ماهری برادرزاده حاج خلیل ماهری است که اولین نشست هم اندیشی وی هم اکنون در حال برگزاری می باشد.
تورکمنیا

  • DANE.P - 2016-01-10 در 9:05 ق.ظ

    گفته شده که آقای رادمهر در روستای یلمه سالیان جلسه انتخاباتی را برگزار کرده ولی من و دوستانم که از فعال انتخاباتی هستیم و از همه خبرهای روستا آگاه هستیم و با توجه به پیگیری های روستایی که داشتیم ایشان هیچ جلسه انتخایاتی نداشتند و فقط آقای توماج ۲ بار و دو شب گذشته آقای گرکز تا حالا در یلمه سالیان برنامه داشته بودند . یکبار هم آقای مهندس امانزاده .

  • farhad - 2016-01-10 در 3:18 ب.ظ

    سلام ما که آقای رادمهر را در روستای یلمه سالیان تا به حال ندیدیم چه برسه که جلسه انتخاباتی گذاشته باشه اگه جلسه گذاشته منزل کی گذاشته وکی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست