• تاریخ: 2015-02-26
  • شناسه خبر: 1991
  • 551 بازدید

۲ میلیارد از بودجه ۶ میلیاردی شهرداری محقق نشده است

ارکین نیوز – سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرترکمن در یک گفتگوی اختصاصی با هفته نامه یاپراق، از عملکرد شهردار این شهرستان انتقاد کرده است. این چالش بین اعضای شورای اسلامی شهر بندرترکمن با شهردار به گونه ای آشکار شده اس ...

DSC05958
ارکین نیوز – سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرترکمن در یک گفتگوی اختصاصی با هفته نامه یاپراق، از عملکرد شهردار این شهرستان انتقاد کرده است.
این چالش بین اعضای شورای اسلامی شهر بندرترکمن با شهردار به گونه ای آشکار شده است، که با توجه به اینکه ۲عضو این شورا از دوستان نزدیک مصاحبه کننده بوده است، اما وی انتقال این سخنان از قول سخنگوی این شورا را ترجیح داده است.
ارتباط نزدیک و جدید قائم مقام هفته نامه ی یاپراق با سخنگوی شورای شهر بندرترکمن و انتشار انتقادات اعضای شورا در این نشریه شاید راه را برای انتخاب گزینه جدید شهرداری هموارتر نماید و اینجاست که همگان به نقش رسانه واقف می شوند.
گفتنی است، بنا بر اظهار یک مقام آگاه تاکنون ۳بار نشریه مذکور در حوزه غرب استان توزیع شده و همچنان شهروندان از کمبود این نشریه در دکه های روزنامه فروشی گله مند هستند.
متن گفتگوی اختصاصی هفته نامه یاپراق با خانم مهندس زبیده سوقی عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهربندرترکمن که در شماره روز دوشنبه ۴ اسفند ۹۳ یاپراق منتشر شد، به شرح ذیل است:
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرترکمن، گفت: درحالی به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم که حدود ۲ میلیارد از بودجه ۶ میلیارد تومانی شهرداری بندرترکمن محقق نشده است.
زبیده سوقی در گفتگو با خبرنگار یاپراق، با تاکید بر اینکه شهردار به جای پیگیری راهکارهای درآمد زایی که بارها از سوی اعضای شورا به ایشان تاکید و مصوب شد، به دنبال موارد کم اهمیت و جابجائی های سلیقه ای خویش هستند.
وی، با اشاره به اینکه چندی پیش شهردار بندرترکمن در یک مصاحبه ی مطبوعاتی تشریفاتی (با حضور خبرنگاران چند نشریه ی همسو) حضور یافت و به اقدامات شهرداری پرداخت، افزود: در این جلسه متاسفانه صحبت های بنده به دلایل نامعلومی سانسور شد و علاوه برآن قسمتی از صحبت های شهردار که در خصوص پیگیری های اعضای شورا در مورد چگونگی و نحوه عملکرد ایشان بود، سخنی درج نشد.
این عضو شورای اسلامی شهر بندرترکمن، با انتقاد از عدم روشنایی مسیر اسکله علی رقم دارا بودن مصوبه و پیگیری اعضای شورا و تامین اعتبار آن از سوی میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: شهرداری فقط مکلف به احداث بلوار در این مسیر است که با وجود اخذ مجوزهای لازم تاکنون اجرایی نشده است.
مهندس سوقی، در خصوص مسکوت ماندن مطالعات روگذر انتهای خیابان جمهوری، نیز تصریح کرد: مجوز احداث روگذر انتهای خیابان جمهوری از راه آهن اخذ شد و مقرر شد ۵۰ درصد هزینه را نیز شرکت راه آهن بپردازد که متاسفانه تاکنون اقدامی از سوی شهرداری صورت نگرفته است.
وی، با بیان اینکه طرح ساخت پاساژ در محوطه ی شهرداری برای چند هفته ای است که خاک می خورد و هنوز به کمیته فنی ارسال نشده است، گفت: متاسفانه با توجه به پیگیری های فراوان اعضای شورای اسلامی شهر تاکنون اقدامی در راستای احداث کمربندی این شهر نیز صورت نگرفته است.
مهندس سوقی، به انعقاد قرارداد ارائه خدمات شهری، توسط شهردار با شرکتی فاقد پروانه ی صلاحیت صنفی و بدون ضمانتنامه اشاره کرد و افزود: ضمانتنامه تعهد اجرای قرارداد بعد از رسانه ای شدن موضوع از شرکت مذکور اخذ شد که هرچند تغییری در اوضاع نظافت شهر ایجاد نشد.
وی، تصریح کرد: شرکت مذکور در مناقصه دوم شده بود و بنا به تشخیص شهردار و به بهانه نداشتن رزومه کاری شرکت اول کنار گذاشته شد، در حالیکه شرکت برنده اول مناقصه قراردادهای مشابه در سال های ۷۸ و ۸۰ در بندرگز و بندرترکمن را به اجرا درآورده بود.
سوقی با بیان اینکه قانون برای همه افراد جامعه برابر است، اظهار داشت: شورا در سال گذشته مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه نصب هر گونه بنر و پارچه ی تبلیغاتی دور میدان اصلی ممنوع است، آقای شهردار خود به این مصوبه احترام نمی گذارد و بنر مسابقات فوتسال را با درج عکس خودش دور میدان نصب می کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرترکمن، در پایان گفت: هفته ی گذشته شهردار بندرترکمن از مسئولین خواست تا در افتتاح پروژه های عمرانی شرکت کنند و گزارشی هم در این خصوص در سایت شهرداری قرار داد، اما می دانیم که افتتاح مجسمه ها و آسفالت کردن خیابان هایی که چندین سال است وجود دارد، جزو پروژه های قابل افتتاح نمی باشد.

منبع : هفته نامه یاپراق
چاپ دوشنبه ۴ اسفندماه ۹۳

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست