• تاریخ: 2014-12-06
  • شناسه خبر: 118
  • 773 بازدید

یک شهروند:ای کاش اعلام می کردند مراسم خصوصی است

ارکین نیوز – ناصر توسلی: در حدود ساعت ۳ بعد از ظهر امروز جهت حضور در سخنرانی حجت الاسلام یونسی به مجتمع فرهنگی و هنری و اداره فرهنگ و ارشاد مراجعه کردم. وارد حیاط ساختمان شده و به سوی در سالن ارشاد رفتم که با صحنه ...

30

ارکین نیوز – ناصر توسلی: در حدود ساعت ۳ بعد از ظهر امروز جهت حضور در سخنرانی حجت الاسلام یونسی به مجتمع فرهنگی و هنری و اداره فرهنگ و ارشاد مراجعه کردم. وارد حیاط ساختمان شده و به سوی در سالن ارشاد رفتم که با صحنه ی نامناسب و غیر فرهنگی و غیر مردمی کارکنان فرمانداری آق قلا روبرو شدم.
تعدادی از مردم ( به نظر می آمدند مردم عادی بودند )، از جمله چند دانش آموز جلوی در سالن ارشاد جمع شده و قصد ورود به سالن سخنرانی را داشتند که کارکنان فرمانداری در را به رویشان بسته و مانع ورود آنها شده بودند. و تنها کسانی وارد سالن می شدند که کاملا از چهره و نوع پوششان مشخص بود که کارکنان دولتی بودند. رفتم جلو و چندتا عکس از این وضعیت گرفتم که یکی از کارکنان فرمانداری جلو آمد و بدون معرفی خودش دوربین را از دستم گرفت و گفت فردا بیا فرمانداری و دوربینت را تحویل بگیر. من هم از ایشان خواستم خودش را معرفی کند تا فردا به فرمانداری مراجعه کنم و دوربینم را از او پس بگیرم. ولی آن شخص از اینکار خود داری کرد و خودش را معرفی نکرد و دوربینم را پس از حذف عکسهایی که گرفته بودم پس داد.
با این حرکت نامناسب کسانی که جلوی در سالن ارشاد منتظر ورود بودند با ناراحتی صحنه را ترک کردند.
یکی از نقاط ضعف فرمانداری آق قلا این بود که ساعت سخنرانی و لحظه حضور مشاور اقوام را در هیچ سایتی اعلام نکرد. همچنین اطلاع رسانی بسیار ضعیف بود و مطمئنا اگر اطلاع رسانی قوی تری در این خصوص انجام می گرفت مردم با این مشکل مواجه نبودند. حتی بسیاری از شهروندان آق قلا از اینکه مشاور اقوام رییس جمهور امروز در شهرشان حضور پیدا می کند بی اطلاع بودند.
قرار بر این بود که در ابتدا محل حضور و سخنرانی حجت الاسلام یونسی در مکان مسجد جامع شهرستان آق قلا باشد. ولی یک روز بعد فرمانداری اعلام کرد که محل سخنرانی به علت شرایط جوی تغییر کرده و در سالن ارشاد برگزار می شود. چنین به نظر می رسد که شرایط جوی بهانه ای بیش برای تفکیک مردم عادی و غیر عادی نبوده و گویا فرماندار شهرستان آق قلا نمی خواستند مردم عادی بیشتری در مراسم استقبال از حجت الاسلام یونسی مشاور اقوام رییس جمهور حضور داشته باشد.
سوال اینجاست که آیا چنین حرکتهایی شایسته فرماندار شهر آق قلاست؟
آیا چنین برخورد ها و حرکت های زشت شایسته رفتار کارکنان فرمانداری آق قلاست؟
آیا حق مردم شهرستان آق قلاست که در چنین مواردی مورد تبعیض قرار بگیرند و حتی از حضور مشاور اقوام رییس جمهور بی خبر باشند؟
زمانی که رییس جمهور به گرگان آمد هزاران نفر در یک مکان ععمومی در سخنرانی ایشان حضور پیدا کردند و با اینکه ساعت سخنرانی اعلام شده بود توانستند حتی در لحظه های آخر به دیدار رییس جهمورشان بروند. حال چطور کارکنان فرمانداری آق قلا به خودشان اجازه می دهند که حق شهروندان را ضایع کرده ، در را به روی مردم ببندند و مانع حضور مردم درچنین سخنرانی ای شوند؟ مگر این سخنرانی « مردمی » نبود ؟ و اگر مردمی نبود بهتر بود فرمانداری آق قلا آن بنر را که تنها در جلوی مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر آق قلا نصب شده بود بر می داشت و به جای آن با تیتر بزرگی می نوشت « مکان جلسه خصوصی کارکنان فرمانداری، کارمندان و مسئولین شهری شهرستان آق قلا با حجت الاسلام یونسی ».

سایت ترکمن سسی

  • آق قلایی - 2014-12-07 در 11:03 ب.ظ

    باسلام.من کاملا حرفهای این نویسنده را تایید میکنم.چون بعضی ازمردم در بیرون ازسالن بودند و آنها را را به داخل سالن راه نمی دادند.در اطلاعیه قبلی مکان اجتماع را مسجد جامعه اعلام کرده بودند برای همین مردم آق قلا با برنامه و درخواستهای متعددی آماده دیدار با نماینده رییس جمهور بودند که یک دفعه بعلت سردی هوا برنامه عوض شد و مردم بلاتکلیف ماندند. با این بی برنامگی مردم عادی نتونستند با آقای یونسی دیدار داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست