• تاریخ: 2014-12-04
  • شناسه خبر: 97
  • 728 بازدید

یونسی :گلستان رنگین کمان اقوام و مذاهب است

ارکین نیوز -نشست صمیمی مردم آق قلا با حجت الاسلام یونسی، دستیار ویژه ریاست جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، بعد از ظهر امروز در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر آق قلا با حضور مسئولین ادارا ...

6

ارکین نیوز -نشست صمیمی مردم آق قلا با حجت الاسلام یونسی، دستیار ویژه ریاست جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، بعد از ظهر امروز در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر آق قلا با حضور مسئولین ادارات و نهاد های شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حجت الاسلام یونسی در این مراسم ضمن تشکر به دلیل استقبال با شکوه اهالی ترکمن از رئیس جمهور گفت : استان گلستان نمونه بارز همزیستی قومیت های مختلف می باشد.این استان، گلستان تمامی مذاهب و اقوام می باشد.

وی با بیان ویژگی های والای آفرینش و تجلی عظمت خداوند در خلقت گفت : همانطور که در قرآن آمده است،خداوند به دلیل لطف خاص به پیامبر مکرم اسلام، با او مهربان بوده است. خداوند مظهر رحمت و مهربانی است. همه محبت ها و ستایش ها از آن خداوند است. بنابراین هیچ دشمنی، خشونت، کینه ورزی و…. در اسلام وجود ندارد. آنچه امروزه در دنیا توسط عده ای به نام اسلام انجام می شود جنایت و خیانت است. هیچ ظلمی بالاتر از این نیست که انسانی را به نام اسلام بکشند. علمای اهل سنت و تشیع نیز این وقایع را قبول ندارند و این اعمال جنایتکارانه را محکوم نمودند.

 

دستیار ویژه ریاست جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ضمن بیان اهمیت وحدت در بین اهل سنت و تشیع افزود : امروزه همه زیر پرچم جمهوری اسلامی با وحدت زندگی می کنیم. هیچ کس نباید به دلیل انتصاب به دین ، مذهب و یا فرقه ای از یک حق محروم بماند.قانون اساسی ملاک عمل ما می باشد. کسانی که بین شیعه و سنی کینه ای به وجود بیاورند مزدوران آمریکا و اسرائیل هستند. اگر هر کسی مردم را به تفرقه دعوت کند، دشمن اسلام و جمهوری اسلامی می باشد.

حجت الاسلام یونسی خاطر نشان کرد : کسانی که به مقدسات سایر مذاهب اهانت می کنند و آنها را به تفرقه دعوت می کنند ، یا دشمنان اسلام هستند و یا جاهلانی هستند که در خدمت دشمنان اسلام می باشند.

همچنین در ابتدای این مراسم حاج آخوند میرزاعلی، امام جمعه شهر آق قلا ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم به خصوص دستیار ویژه ریاست جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت : مطابق با فرمایش قرآن کریم “همه مومنان با یکدیگر برادر هستند” بنابراین همه ما وظیفه داریم در جهت تقویت این اتحاد گام های بلند تری را برداریم. چرا که امروزه دشمنان اسلام از هر ترفندی استفاده می کنند تا به اسلام از طریق تفرقه بین شیعه و سنی ضربه بزنند.

حاج آخوند میرزاعلی در ادامه به بیان برخی از مشکلات شهرستان آق قلا پرداخت و گفت : مشکلات پل تاریخی آق قلا ، چهارباند نمودن جاده های آق قلا – گنبد و آق قلا به بندرترکمن ، پیگیری مشکلات سد وشمگیر ، مشکلات کشاورزان در بخش کشاورزی بخصوص کشت پنبه، مشکلات مربوط به دامپروری، مشکلات زیرساخت آب و برق در روستاهای آق قلا و … از جمله مواردی می باشد که از مسئولین درخواست پیگیری جدی در این زمینه را داریم.

امام جمعه اهل سنت آق قلا در پایان گفت : وحدت کلمه و اتحاد در این استان مثال زدنی است. به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی استان وحدت کلمه ای که در این استان قرار دارد بیش از پیش شده است. وحدت در استان گلستان نمادی برای سایر استان ها و حتی بلاد های اسلامی دیگر است.

دکتر یلقی به نمایندگی از کشاورزان شهرستان به بیان مشکلات در این حوزه و مهندس رحیمیان نیز به بیان مشکلات مربوط به حوزه صنعت معدن و تجارت پرداخت.

در حاشیه این مراسم نیز حجت السلام یونسی دستیار ویژه ریاست جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در جمع خبرنگاران گفت : تعبیر زیبایی که می توان در مورد این استان نام برد این است که گلستان رنگین کمان اقوام و مذاهب می باشد. به تعبیر دیگر گلستان زمانی زیباست که گل های رنگارنگی در آن وجود داشته باشد. زیبایی این استان نیز به تنوع قومیت ها و مذاهب مختلف در آن است. سیستانی، ترکمن فارس و … در کنار یکدیگر با وحدت قرار دارند که زیبایی این استان را چند برابر می کند.

وظیفه ما در مقابل این وحدت بین اقوام گلستانی این است که اجازه ندهیم دشمنان جمهوری اسلامی وحدت ما را برهم بزنند.

منبع : سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست