• تاریخ: 2015-12-22
  • شناسه خبر: 12130
  • 761 بازدید

گفتگوی با رحمان قره باش عضو گروه ماصلاحات توپاری

ارکین نیوز – چندی پیش در روستای عطاباد با رحمان قره باش عضو فعال گروه ماصلاحات توپاری آق قلا گفتگو کردیم که بخش هایی از سخنان وی را می خوانید: مبنای فعالیت گروه ماصلاحات توپاری ایجاد همدلی و وحدت و مشارکت حداکثری د ...

ارکین نیوز – چندی پیش در روستای عطاباد با رحمان قره باش عضو فعال گروه ماصلاحات توپاری آق قلا گفتگو کردیم که بخش هایی از سخنان وی را می خوانید: مبنای فعالیت گروه ماصلاحات توپاری ایجاد همدلی و وحدت و مشارکت حداکثری در انتخابات است. سیاست ما جاذبه است و تلاش می کنیم که گروه دافعه نداشته باشد. قصد داریم گروه را ترمیم و پالایش کرده و گسترش دهیم.
برخی از معتمدین و فعالان روستاها را جذب کردیم. هدف ما در جذب نیروها میزان تاثیرگذاری آنهاست. به دنبال وحدت و انسجام هستیم. بدون رویکرد سیاسی افراد فعال را جذب می کنیم. فعالیت ما بر مبنای شورایی است. قصد داریم از ظرفیت شوراهای روستاها و دهیاران عزیزاستفاده کنیم. برای این منظور بستر را آماده می کنیم. فعلا جمع بندی نکردیم که گزینه نهایی ما در آینده یک نفر است یا دو نفر؟ آیا بر سر ائتاف دو کادنیدای ترکمن به توافق می رسیم و یا ائتاف با قومیت های دیگر ؟ هنوز معلوم نیست داریم رصد می کنیم.
باید تلاش مان را بیشتر کنیم. اگر ۷۰ درصد از مردم شهرستان آق قلا پای صندوق رای بیایند بالای ۴۵ هزار داریم ولی طرف مقابل ۱۵۰ هزار رای دارد و این رقابت نابرابر است. اشکال کار در بین کاندیداهای ترکمن این است که آنها فکر می کنند رقیب شان بومی است در حالیکه رقیب آنها کاندیدای غیر بومی است. در حوزه گرگان – آٌق قلا رقابت کاندیداهای مجلس درون منطقه ای نیست بلکه برون منطقه ای است.
گروه ماصلاحات توپاری به دنبال اجماع کاندیداهای ترکمن است. اگر نشد بر اساس معیار کاندیدای اصلح را تعیین می کنیم. انتخابات لحظه ای است و نتیجه اش نامعلوم . برخی ها در جامعه قابلیت ایجاد موج را دارند و بر روی موج سوار می شوند . با انتخاب دو کاندیدای ترکمن قوی و توانمند موافقم اگر تبعاتش را مدیریت کنیم. انتخاب دو کاندیدای ترکمن می توند در منطقه موج ایجاد کند به شرطی که دو کاندیدا در کنار با همدلی و تعهد و پیمان در کنار هم فعالیت نمایند. آرای خاموش را به میدان بیاوریم. مردم را برای حضور حداکثری تشویق می کنیم .
کاندیداها و حامیان آنها نباید تعصب داشته باشند و به تک رای دادن دامن نزنند چون این روش جواب نمی دهد. در دوره قبل متاسفانه در منطقه آق قلا حدود ۹ هزار نفر تک رای داشتیم که اغلب برای اسماعیلی بود. اگر ۵ هزار را به توماج می رفت وی به مرحله دوم راه پیدا می کرد. خروجی و برآیند جریان ماصلاحات توپاری بر اساس نظر و خواسته های مردم خواهد بود اگر برخلاف خواسته مردم باشد شکست می خورد.
کاندیداها و حامیان شان به اخلاق انتخاباتی توجه داشته باشند و از تخریب بپرهیزند چرا که آنها سرمایه های اجتماعی این سرزمین هستند خود بزرگ بینی آسیبی است که از درون ما را تضعیف می کند . تعدد کاندیداها در گرگان و آق قلا در این دوره بیشتر خواهد بود . به نظر من تعدد کاندیداهای ترکمن تهدید است نه فرصت.
اولکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست