• تاریخ: 2015-02-19
  • شناسه خبر: 1781
  • 1,813 بازدید

آخوند عابدی کر:وحدت گلستان میوه محبت شیعه و سنی به یکدیگر است

ارکین نیوز-مفسر ترکمنی قرآن گفت: وحدت گلستان میوه محبت شیعه و سنی به یکدیگر است. آخوند عبدالرحمان عابدی کر صبح پنجشنبه در مسجد قباد شهرستان بندر ترکمن در دیدار با کاروان سرزمین برادری اظهار کرد: حضورشما در اینجا میوه علم ...

1597224
ارکین نیوز-مفسر ترکمنی قرآن گفت: وحدت گلستان میوه محبت شیعه و سنی به یکدیگر است.

آخوند عبدالرحمان عابدی کر صبح پنجشنبه در مسجد قباد شهرستان بندر ترکمن در دیدار با کاروان سرزمین برادری اظهار کرد: حضورشما در اینجا میوه علم است و خوشبختانه در شهرستان ما وحدت حاکم است.

وی با بیان اینکه وحدت میوه محبت است و تفاوتی بین اهل شیعه و سنی در این شهرستان وجود ندارد، ادامه داد: مظهر وحدت ما نماینده ولی فقیه در استان گلستان است.

آخوند عابدی کر تصریح کرد: ما به عنوان برادران دینی در تمام مجالس و مراسم های یکدیگر شرکت می کنیم و خوشبختانه هیچ گونه اختلافی با یکدیگر نداریم.

وی هدف داعش را از بین بردن قرآن و خدا دانست و خاطر نشان کرد: خداوند متعال بر این گروه طیرا ابابیل را نازل کند.

مفسر قرآن در خصوص حرکت تند به اسم شیعه و سنی در سطح دنیا گفت: علمایی که در سخن رانی های خود بر علیه سنی و به نفع شیعه صحبت می کنند و بالعکس اینان نه شیعه هستند و نه سنی.

وی با اشاره به تفسیر قرآن گفت: این تفسیر به زبان ترکمی چاپ شده است و به جز ایران در کشورهای همسایه مانند افغانستان نیز تدریس می شود و به علت استقبال بی نظیر چاپ هفتم آن زیر چاپ رفته است.

آخوند عابدی کر در مورد حوزه علمیه و مصلای قباد این شهرستان گفت: جوانان ما اهل دین و مشتاق یادگیری احکام هستند و خوشبختانه طلبه ها در این مکان به صورت شبانه روزی تحصیل می کنند و مردم شهرستان در نماز جمعه تقریبا ۵ تا ۶ هزار نفر حضور دارند که این تعداد در ماه مبارک رمضان به ۱۵ هزار نفر هم می رسد.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست