• تاریخ: 2016-12-07
  • شناسه خبر: 21632
  • 393 بازدید

آیت ا..نورمفیدی در آق قلا گفت: گلستان تجلی وحدت اقوام ایران زمین است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: این استان با داشتن اقوام و مذاهب مختلف، تجلی وحدت بین قومیت های کشور است و حضور فعال و وحدت بخش شیعه و سنی در همه عرصه های انقلاب، نظام و بویژه جنگ تحمیلی یکی ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: این استان با داشتن اقوام و مذاهب مختلف، تجلی وحدت بین قومیت های کشور است و حضور فعال و وحدت بخش شیعه و سنی در همه عرصه های انقلاب، نظام و بویژه جنگ تحمیلی یکی از افتخارات این استان است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز چهارشنبه در کنگره شهدای اهل سنت گلستان در شهرستان آق قلا وافع در شمال استان ،افزود: مردم گلستان نه تنها وحدت را عینیت بخشیده اند بلکه در عرصه عمل و زندگی و سخت ترین میدان ها جهاد فی سبیل الله را تجلی دادند، بطوری که ۶۰۰ شهید استان از اهل سنت هستند و از میان ۴۹ شهید حادثه منا ۴۸ نفر اهل سنت بودند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: یکی از افتخارات استان گلستان این است که شیعه و سنی در کنار هم در راه خدا برای استقرار نظام و انقلاب اسلامی تلاش کردند.
امام جمعه گرگان همچنین با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهیدان و شهدای مدافع حرم، یادآور شد: همه آنان حق بزرگی بر گردن ما دارند و بدون شک اگر آنها نبودند ما امروز در این شرایط نبودیم.
آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: شهیدان مصداق آیات شریفه قرآن هستند که صادقانه و مخلصانه در راه خدا ایستادند و جان خود را فدا کردند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا نیز گفت: دشمنان سعی دارند که به اسلام ضربه بزنند و در بین مسلمانان رخنه ایجاد کنند، اما خون پاک شهدا عامل امنیت و آرامش امروز کشور است.
آخوند عبدالحی میرزاعلی عنوان کرد: این کنگره گرامی داشت شهیدان و سربازان گمنام و همه افرادی است که مدافع انقلاب و اسلام بودند.
وی یادآور شد: شهدا در راه اسلام ایستادگی کرده و از جان خود گذشتند و امروز همه وظیفه داریم که در راه آنان گام برداشته و از انقلاب و اسلام دفاع کنیم و طوری عمل نماییم که امنیت و آرامش همواره در کشور وجود داشته باشد و علاوه بر مردم ‌سالاری، عدالت را نیز در جامعه اسلامی به مرحله ظهور برسانیم.
آخوند میرزاعلی خدمت به مردم را بهترین عبادت ‎ها عنوان کرد و گفت: دشمنان و همه عالم به خوبی می دانند که ما برای اعتلای اسلام در برابر استکبار ایستاده‌ ایم و تلاش کنیم که اتحاد بین مسلمانان گسترده تر شود.
امام جمعه اهل سنت آق قلا همچنین تاکید کرد که وظیفه داریم از انقلاب اسلامی و اسلام دفاع کرده و اجازه ندهیم دشمن با نیرنگ های خود باعث تفرقه شیعه و سنی شود.
وی ادامه داد: دشمنان در تلاش هستند تا عزت و کرامت مسلمانان را کاهش دهند، اما تا امروز با هدایت های رهبر معظم انقلاب همه توطئه های دشمن خنثی شده است.
آخوند میرزاعلی تاکید کرد که با تمسک به قرآن کریم باید وحدت خود را حفظ کرده و اجازه ندهیم که دشمن بین مسلمانان شکاف ایجاد کند.
کنگره شهدای اهل سنت در اجرای برنامه های اجلاسیه ۴۰۰۰شهید استان گلستان برگزار شد، این اجلاسیه ۲۵ آذر سال جاری برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست