• تاریخ: 2016-02-06
  • شناسه خبر: 14288
  • 479 بازدید

نماینده ولی فقیه در گلستان: کشاورزی گلستان باید اصلاح شود

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: کشاورزی گلستان باید اصلاح شود. آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم سی امین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های استانی بخش کشاورزی که ظهر شنبه برگزارشد، گفت: دلیل عمده شرکت من در ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: کشاورزی گلستان باید اصلاح شود.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم سی امین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های استانی بخش کشاورزی که ظهر شنبه برگزارشد، گفت: دلیل عمده شرکت من در این مراسم تشکر از افرادی است که برای پیشرفت کشاورزی استان تلاش می‌کنند.

نماینده مردم گلستان در خبرنگان رهبری، با بیان اینکه اقتصاد استان ما برروی کشاورزی می‌چرخد، افزود: خاک خیلی مهم است؛ خدا می‌فرماید ما شما را از خاک خلق کردیم و مادر همه ما خاک است.

وی با انتقاد از به آتش کشیدن زمین‌های کشاورزی اظهارکرد: بارها شده کشاورزان ما زمین‌های کشاورزی را بعد از برداشت محصول به آتش کشیده‌اند و من بارها با این کار مخالفت کرده‌ام.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه آتش آهن را ذوب می‌کند، گفت: آتش اثر تخریبی زیادی دارد و این که با خاک چه می‌کند جای تأسف دارد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه افزود: ما نباید خاک را به دست خودمان نابود کنیم، ما در استان گرفتار بحران آب هستیم و باید آن را قطره قطره استفاده کنیم.

امام جمعه گرگان با انتقاد از تعدد چاه‌های غیرقانونی آب تصریح کرد: وجود این چاه‌های غیرقانونی باعث مصرف منابع آب‌های زیرزمینی ما می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهارکرد: از کشاورزان نمونه تشکر می‌کنم که کاری می‌کنند تا برای دیگران هم سرمشق باشد و مسئولین کشاورزی هم باید به این امر توجه کنند.

آیت الله نورمفیدی افزود: ما نباید به این تعداد کشاورز نمونه اکتفا کنیم بلکه باید در سالهای بعد تعدادشان چندین برابر شود، اگر امروز تعدادتان ۱۸۵ نفر است باید سال بعد یک هزارو ۸۵۰ نفر شود.

وی با بیان اینکه اگر کشاورزی ما عوض شود اقتصاد استان ماهم عوض می‌شود، گفت: به نظر من تنها راه آن یکپارچه سازی است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه اکنون زمانی است که برجام به فرجام رسیده است و سرمایه‌های ما آزاد شده است، تصریح کرد: ما نباید اشتباه گذشتگان را تکرار کنیم و با سرمایه آزاد شده فقط کار واردات انجام دهیم بلکه باید آن را دربخش های مختلف سرمایه گذاری کنیم.

آیت الله نورمفیدی در ادامه اظهار کرد: باید سعی کنیم سرمایه را تبدیل به سرمایه کنیم نه اینکه آن رامصرف کنیم.

وی در پایان از مسئولین خواست تا برای سم‌هایی که برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شود چاره اندیشی کنند و مراقب بیماری‌های برخواسته از این سم‌ها باشند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست