• تاریخ: 2015-03-16
 • شناسه خبر: 2485
 • 3,873 بازدید

آق قلا و نقدی بر فعالیت های انتخاباتی

ارکین نیوز- سومین نشست هم اندیشی فعالان انتخاباتی ترکمن در حوزه انتخابیه غرب استان در حالی برگزار گردید که هنوز فعالان سیاسی حوزه شهرستان آق قلا جهت برگزاری حتی یک نشست برای هم اندیشی به نتیجه نرسیده اند. فعالان سیاسی شه ...

images
ارکین نیوز- سومین نشست هم اندیشی فعالان انتخاباتی ترکمن در حوزه انتخابیه غرب استان در حالی برگزار گردید که هنوز فعالان سیاسی حوزه شهرستان آق قلا جهت برگزاری حتی یک نشست برای هم اندیشی به نتیجه نرسیده اند.
۲۰۱۵۰۳۰۵_۱۱۱۳۰۵
فعالان سیاسی شهرستان در یک اقدام خودجوش سه هفته پیش اولین نشست حامیان مهندس امانزاده را در منزل ایشان برگزار کردند .
در این نشست که فعالان های سیاسی شاخصی حضور داشتند بر لزوم حضور فعال و با مشارکت و همدلی تمامی فعالان سیاسی شهرستان در انتخابات تاکید شد و در جمع بندی نهایی به حضور قوی مهندس امانزاده در این دوره از انتخابات به توافق رسیدند.

در مقابل طیف موسوم به حامیان مهندس امانزاده ، طرفداران دکتر توسلی قرار دارد . دکتر توسلی که رسما حضور خودش در انتخابات آتی مجلس در سایت های خبری اعلام کرده ، در حال حاضر فعالیت خود را به صورت غیر رسمی آغاز کرده است .
دکتر توسلی امیدوار است به با توجه حضور نصف و نیمه در انتخابات قبلی مجلس امسال با تدبیر و برنامه ریزی مناسبی در انتخابات شرکت کند.

از سوی دیگر فرهاد توماچ کارشناس ارشد حقوق و وکیل دادگستری که ساکن گرگان است در انتخابات قبلی به عنوان پدیده انتخابات در منطقه مطرح شد و در حال حاضر از جایگاه مناسبی در بین کاندیداهای احتمالی قرار دارد و تبلغات غیررسمی خود را نیز با حضور در مناسبت های منطقه نشان داده است.

rdlrlv4571
دکتر منصور گرکز استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد علی آباد نیز زمزمه ی حضورش بر سر زبانهاست. وی شخصیتی علمی و فرهیخته دارد که در میان دانشجویان و افراد تحصیل کرده پایگاه مناسبی دارد. و از این طریق می تواند به میان عامه مردم نفوذ کند.
ایشان مسئول اولیه راه اندازی دانشگاه آزاد آق قلابوده و استاد پروازی مقطع دکترا و ارشد در دانشگاههای علوم تحقیقات تهران،اصفهان،کرمانشاه و سایر دانشگاههای کشور،رییس هیئت مدیره سازمان مدیریت صنعتی استان گلستان ، نماینده جامعه حسابداران رسمی ایران در شورای مالیاتی گلستان وکارشناس رسمی دادگستری است ، سال قبل هم زمزمه های آمدن دکتر گرکز بود که در دقایق آخر منصرف شد
20
رشید نافعی کارمند اداره ارشاد آق قلا فعال سیاسی اجتماعی ، مدرس دانشگاه و نویسنده مقالات چالشی در حوزه سیاست نیز به صورت رسمی حضور خود در انتخابات را رسانه ای کرده است . رشید نافعی که به عنوان یک چهره اصلاح طلب مطرح است امیدوار است در لیست اصلاح طلبان استان قرار گیرد تا از رای طرفداران این گروه برخوردار شود.
IMG_0387
دکتر ناصر ایزدی نیز کاندیدای در دوره هشتم که هنوز نامش در اذهان باقی است . پزشک جوان وبی نام و نشانی که به یک باره تبدیل به چهره ای نامدار شد و تا نشستن بر صندلی مجلس نیز پیش رفت ، احتمال حضورش در انتخابات آتی را رد نکرده و عده ای از نزدیکان وی از کاندیداتوری احتمالی ایشان خبر دادند.
rad-mehr
اما زمزمه حضور عبدالغفار رادمهر دبیر کمیته اقوام و مذاهب ستاد روحانی در استان گلستان نیز این روزها به گوش می رسد . چهره فعال اجتماعی که در اغالب جلسات و نشست ها به عنوان نماینده ترکمن های منطقه به بیان دغدغه ها و انتظارات مردم منطقه از مسئولین می پردازد. گفته می شود هنوز آقای رادمهر به صورت رسمی حضور در انتخابات آتی را عنوان نکرده است.
2
حالت قلی ایزدی کارمند باسابقه آموزش و پرورش و نامزد چنددوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم در محافل خصوصی حضور خود را در انتخابات آینده اعلام نموده ولی به صورت قطعی در این باره اعلام نظر نکرده است.
img54b1f2581afa0
از دکتر سعید یلقی نیز به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس دهم یاد می شود وی از اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات شیلات گلستان وابسته به موسسه تحقیقات شیلات ایران می باشد و در حال حاضر در مرکز تحقیقات گلستان مشغول انجام وظیفه است.دکتر سعید یلقی یکی از چهر ه های علمی – دانشگاهی شاخص ترکمن صحرا است.

کاندیداهای که از گردونه رقابت ها حذف شده یا هیچ فعالیتی ندارند
02

دکتر رحمان شیرمحمدلی معروف به دکتر بغداد رئیس شورای شهر آق قلا که بالاترین آرای شهروندان را کسب کرد نیز از کاندیداهای احتمالی مجلس است که پشتوانه رای سنتی خود همواره در انتخابات به عنوان یک چهره اثرگذار مطرح است ، وی با توجه به گذشته اش از پایگاه اجتماعی مناسبی در بین مردم برخوردار می باشد .

thumb276-415dc4220fdbf78a0b8eb4ba0eb84b33
عبدالحکیم سلاق شهردار سابق آق قلا و کارمند اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان نیز از گزینه هایی است که کاندیداتوری خود را در انتخابات آتی مجلس در محافل خصوصی عنوان کرده است . وی در دوره تصدی شهرداری آق قلا از چهره های رسانه ای شهر آق قلا بود.

بهر حال هنوز در آق قلا به مانند منطقه غرب استان به ویژه حوزه بندر ترکمن یخ نشست های انتخابات زودهنگام شکسته نشده است فضای سیاسی سرد و بی رمق حاکم است و به نظر می رسد این بهترین فرصت برای برگزاری نشست هم اندیشی برای انتخابات آتی مجلس است تا به انتخاب فردی اصلح و قوی در این حوزه اقدام نمایند. تصمیمی که با حمایت تمامی گروه ها و فعالین سیاسی اجتماعی منطقه منجر شود .
هیات تحریره ارکین نیوز

 • غفور - 2015-03-16 در 9:38 ب.ظ

  انشا..به یک هدف واحد برسند و این شهر به آرزوی دیرینه خود برسد

 • فرهنگ - 2015-03-17 در 11:32 ق.ظ

  شنیده شده باتوجه به اعلام حضور قطعی آقای مهندس آمانزاده برخی از فعالان سیاسی ….. که شائبه حضور در انتخابات را داشته اند تقریبا حضورشان را منتفی نموده اند (با کمی ویرایش و با تشکر از آقای فرهنگ)

 • معین - 2015-03-17 در 2:32 ب.ظ

  از عبدالطیف اسماعیلی نیز خبر میرسد که در جمع خصوصی گفته که اگر شرایط مهیا و صلاح بزرگان باشد در انتخابات حضور خواهد یافت…

 • کلته - 2015-03-17 در 2:37 ب.ظ

  از شما کاندیدای محترم خواستاریم که یکبار به اتحاد رسیده و به نظر مردم احترام گذاشته و یک یا دو کاندید در پایان قرار گیرد.

 • قربان - 2015-03-17 در 2:41 ب.ظ

  الان غیر از امانزاده،توسلی،شیرمحملی و توماج بقیه حضور قطعی خودشان را کی میخوان اعلام کنند؟

 • سقر - 2015-03-18 در 2:45 ب.ظ

  آقای دکتر گرکز استاد من بودند ایشان یک مغز متفکر اقتصادی و صاحب نظر در امور مالی و اقتصادی است امیدوارم افرادی مثل ایشان حضور یابند تا برای منطقه تحول اقتصادی ÷یش آید آروزی توفیق برای همشهریان عزیزم دارم

 • مهمان - 2015-03-18 در 7:01 ب.ظ

  شما هم مثل شهرهای دیگر ترکمن صحرا گزینه های زیادی دارید.اگر استانی شد انتخابات که احتمالش هم قوی است با دیگر شهرها متحد شده و به اندازه نماینده استان کاندید شوید و اگر شهرستانی باقی ماند بیشتر از دونفر نباشید که باز همان آش و همان کاسه است…

 • توکلی - 2015-03-18 در 7:05 ب.ظ

  من ماندم که چرا بعضی ها خودشان را سرگرم می کنند.خودشون هم می دونند نمیان ولی جولان می دند.با برنامه بیایید که باید به مردم جوابگو باشید.

 • دلیجه - 2015-03-18 در 9:20 ب.ظ

  آقایان مهندس امانزاده و دکتر گرکز از بهترین گزینه های این مقال می باشد که سوابق آنها در استان زبانزد است

 • حمید - 2015-03-18 در 11:08 ب.ظ

  من به عنوان یک جوان به شهامت و جسارت استاد نافعی رای خواهم داد گرچه طایفه بازی در اقلا موج میزند ولی چکارکنیم ما جوانان دیگه از افراد غیر شفاف خوشمان نمیاید م تا به حال یک مطلب و نوشته ای از بقیه نخوادم که بدرد ماها بخورد

  • شهروند - 2015-03-26 در 6:46 ق.ظ

   دوست عزیز شما بگید که کجا طایفه بازی موج نمیزنه!همون شهر شما هم کسی از جای دیگه ثبت نام بکنه شما به همشهری خودت رای میدی یا به یک غریبه؟یکمی منطق داشته باشید وغریبه بازی در نیارید.رشید نافعی اون طور که شما میگید در این شهر غریبه نیست.چندین سال کارمند ارشاد اینجا بوده و بالاخره برای خودش برو بیایی دراین داره.شما غصه آقا رشیدو نخورید!؟

 • غفار - 2015-03-18 در 11:51 ب.ظ

  قبلا ما که شنیدیم رشیدنافعی از حوزه بندر کاندید خواهد شود ولی مثل اینکه نیم نگاهی هم به این منطقه داره.باید زودتر تکلیف خودشو روشن کند.

 • شهروند - 2015-03-19 در 3:02 ق.ظ

  فک‌کنم کاندیدیدهای محترم منتظر اعلام حضور امان زاده بودن که بعد از اعلام‌حضورش همگی اعلام کرده اند که کاندید خواهد بود.امیدوارم کاندیدها جایگاه خودشان را بداند و بخاطر برخی از منافع یا شهرت ویا … هر چیز دیگر به مردم ضربه نزنن..هر چند که اگر اینگونه پیش برود تفرقه در بین‌ مردم بیشتر و‌هرگز نماینده ای در مجلس نخواهیم رفت.

 • همشهری - 2015-03-19 در 1:38 ب.ظ

  سلا م . این آقا رشید دیگه از کجا اومده اهل کجاست که ما نمیشناسیمش

 • اسماعیلی م - 2015-03-19 در 10:38 ب.ظ

  اگه آقای دکتر گرکز بیاید آدم با نفوذی است قدرت چانه زنی زیادی دارد و در طول چند سال گذشته دانشجویان و مسئولین زیادی پرورش داده مخصوصا اگه استانی بشه خیلی خوب خواهد شد.امیدوارم کاندیاد های محترم با منطق به توافق برسند

 • میلاد - 2015-03-20 در 10:22 ق.ظ

  اگر اینها به اجماع برسند و دونفراز اینادر پایان بماند که می تواند برای شهرستان مثمر ثمر باشد و اگر انتخابات استانی بشه جایگاهی در سطح استان داشته باشد خوب است..

 • امیر - 2015-03-20 در 10:25 ق.ظ

  دکتر گرکز همینطوری نمیاید.در جمعی گفته که اگر همه بیان بازم مثل سالهای قبل میشه.باید بشینند و نفر اصلح تر را انتخاب کنند و مردم را در تنگنا قرار ندهندو به یک واحد برسند..

 • معین - 2015-03-23 در 5:36 ق.ظ

  انشاا..به یک اجماع برسندو بیشتر از دو نفر نمانه.اگر اینطوری باشه خودشون هم می دانند که هیچکدامشون رای نمیاره

 • پقه - 2015-03-30 در 1:44 ق.ظ

  سلام
  به نظر من برخی از افراد در دوره های گذشته حضور داشتمد و جوابشان را گرفتند لطفا کنار بروند تا بقیه شانس خود را آزمون نماییند نیرو های با اندیشه وارد عرصه شوند

 • ایزدی - 2015-04-01 در 1:29 ب.ظ

  اگر واقعا دلسوز هستید سعی کنید جوانان با اندیشه و با شهامت را در سایتتان بر جسته ساز کنید معمولا با متفکران و فعالان دلسوز اقلا صبت کردم از سه نفر بیشتر شنیدم رشید نافعی بغداد شیر ممدلی راد مهر

 • بانو - 2015-04-04 در 12:47 ب.ظ

  اقای نافعی در عرصه های فرهنگی و سیاسی فردی شناخته شده هستند و کسی که لیاقت ایشان را به زیر سوال ببرد در واقع طایف گرایی کرده است . ایشان را به عنوان فردی فرهیخته و با درک وکارایی بالا و استادی توانا قبول دارم وآرزوی موفقیت برایشان می کنم .
  در ضمن سابقه ی اجرایی هیچکدام از اقایون نیز چندان جلوه ای ندارد .

 • بانو - 2015-04-05 در 10:14 ق.ظ

  سلام بر احمد و سعید .
  احمدخان اولا شما فکر نکن برو جمله سازی یاد بگیر .
  دوما آقا نیستم که هیچ ، بانویی هستم از صحرای ترکمن . حق خود میدانم که از افراد اصلح حمایت کنم . امیدوارم چشم دیدن زن را در عرصه های مختلف و همچنین بیان آزادانه داشته باشی .
  سوما عمده فعالیت های جناب نافعی ، چه فرهنگی وچه سیاسی در شهر آق قلا وبه پای به پای اهالی این شهر بوده و بدور از انصاف است که ایشان یک غریبه به شما رآیند .
  چهارما شما که اینقدر ادعا دارید میبایست از ترکیب جمله ها می فهمیدید که پیام از طرف نافعی نیست .
  سعیدخان مردم آق قلا زنده وهوشیار هستند وحتما خدمات وصداقت جناب نافعی را به یاد دارند .شما کاسه ی هر کس را می خواهید بلیسید اما توهین به کسی نکنید .
  در آخر برای جناب نافعی آرزوی موفقیت وسلامتی دارم .

 • جبار - 2015-04-05 در 10:33 ب.ظ

  خانم محترمه و خواهر عزیزم بانو
  من هم با نظر دو تن از همشهری های خودم موافقم طایفه بازی نیست چون مردم بندر و یا گمیشان هم به هم شهری خود رای خواهند داد یک امر طبیعی است طایفه بازی تلقی نمی شود همه ترکمن ها برادر هستند بنابراین بروید بین لایه های عادی جامعه متوجه می شوی که با نظر من و دوستان بالایی موافق هستند اگه قصد برادر نافعی و برخی دیگر که سابقه اجرایی دارند و نه ویژگی برجسته کنار یا پشت بقیه باشند و کمک شود هر چند رقابت یک امر طبیعی است و لی توصیه به آقای نافعی ای است که وارد این عرصه نشود ولی تصمیم با خود ایشان است و من ا… التوفیق

 • انصاف - 2015-04-07 در 10:37 ق.ظ

  با سلام بر دوستان
  به عنوان یک شهروند آق قلایی خواهشمندم روی بعضی افرادی که ماهیت شان برای همگان مشخص است حساسیت نشان ندهید کسانی که تا بحث انتصاباتی همچون بخشداری فرمانداری شهرداری یا اداره یی دیگر در شهر اق قلا به میان می آید فرصت را غنمیت شمرده و خودشان را در سایت های مورد نفوذشان بر سر زبانها می اندازند حالا هم دوست دارند در بین منتخبین احتمالی مردم فهیم آق قلا نیز اسمی داشته باشند هرچند که خودشان هم خوب میدانند که به هیج وجه در چنین جایگاهی نیستند انتخاب شدن و انتخاب نشدن شان نیز برایشان مهم نیست مهم مطرح شدنشان است به قول معروف سامان اودلا آد قازان . البته اشکالی ندارد دوست دارند اینگونه معروف شوند اما غافل از اینکه با مطرح کردن خود شان و جایگاه آن مناصب را در بین مردم تقلیل میدهندو دیگر هیج !!!!!!!

 • جبار - 2015-04-07 در 10:36 ب.ظ

  احسنت آقای انصاف
  حرف دل ما را گفتی

 • فرهنگ - 2015-04-11 در 12:48 ب.ظ

  با سلام جناب آقای پقه در خصوص نظر جنابعالی باید عرض کنم که بهتر است افرادی که قبلا شهرت و آوازه شان فراگیر تر و از اسم و رسم دیرینه ای برخوردار هستند در صحنه با شند علی الخصوص اگه استانی با شد وافرادی که شناساندن آنها حتی در شهرستان مشکل است احتمال موففقیتشان کمتر میباشند

 • محمدحسن - 2015-04-12 در 8:50 ب.ظ

  …….. رای نداری چرا تلاش می کنی
  اگه دوره قبل کنار می رفتی رای می دادم
  شهروند ترکمن آق قلایی

 • محمدحسن - 2015-04-12 در 8:51 ب.ظ

  دکتر توسلی هم انشالله می آید ما با ایشان هستیم

 • جمشید - 2015-04-14 در 9:42 ب.ظ

  به عقیده من با توجه به اینکه آقای دکتر گرکز از اساتید حوزه اقتصاد و مالی است .ایشان هم در دوره بعد شرکت می کند و به نظر من حضور ایشان به نفع منطقه است ما تعداد زیادی از دانشجویان از حضور ایشان استقبال می کنیم و حمایت خودمان را اعلام می کنیم

 • کریم - 2015-04-16 در 9:56 ب.ظ

  جمشید خان
  دکتر گرکز آدم پر مشغله ای هستند فکه نکنم بیاند

 • بنده خدا - 2015-04-20 در 5:08 ب.ظ

  سلام بر دوستان بااین بحث داغی که دوستان راه انداختند فکر نکنم به جای برسند هنوز نه به دا رنه به بار همدیگر رو موردتهاجم کلمات سیاسی میکنند سعی کنید یک کلام باشید و اصلح ترین کاندید را برای منطقه خودتان انتخاب کنید . داریم نمایندگانی که از منطقه نیستند ولی بهتر ازخود بومی انجا کار کردند و برعکس .ببینید چه کسی حرف دل مردم را می فهمد سواره نباید باشد باید پیاده باشد تا حرف ستمدیدگان را بفهمد کسی باشد از دل مردم باشد وگرنه دکتر بودن ومهندس بودن وغیر ه ملاک باسواد بودن شخص نیست باید مردم رادرک کند درد مردم را بداند چالش ها را بداند و راهکارها را بشناسد نه کسی با تبلیغات زیاد رای بیاورد اطرافیان وحامیانش را سیر کند رفت مجلس به قول دکتر دهپناه باید در عرض ۴ سال از پراید به ماشین یم میلیاردی برسد بعدش خداحافظ . مردم اگر درایت داشته باشند اجازه ندهند کاندیدنماها یا حامیانشان که بیشترجنبه جنگ روانی تبلیغاتی از حالاراه می اندازند جولان دهند .به امید یک ملت واحد و یک دل .

 • قربان حسن - 2015-04-20 در 9:40 ب.ظ

  در یک کلام مهم این است که چه میزان کاندیدا ها می توانند با تحلیل های اقتصادی حق منطقه را بگیرند چون مشکل منطقه اقتصاد ،بیکاری و توسعه صنایع و… است
  کاندیدا های که دانش و توان تخصصی اقتصادی دارند مثل جناب آقای دکتر گرکز می تواند با حضور در کمسیون های اقتصادی باعث تاثیر گذاری شوند

 • دانشگاهی - 2015-05-18 در 1:25 ب.ظ

  جناب آقای دکتر منصور گرکز فردی فرهیخته و علمی و توانمند و و آگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه به خصوص منطقه گلستان بوده و از بطن خود مردم منطقه آق قلا بوده و از نزدیک با کلیه مسائل منطقه آشنایی دارند.دانشگاه آزاد استان به خصوص واحد آق قلا در شکل گیری و ایجاد آن در شهرستان آق قلا کاملا مدیون ایشان بوده و با زحمات شبانه روزی ایشان است که در حال حاضر واحد آق قلا یکی از دانشگاههای مطرح استان می باشد

 • fkj, - 2015-05-29 در 9:39 ق.ظ

  سلام برخی از کسانی در لیست کاندیداهای شهر آق قلا تا به این زمان عنوان شده اولا بدانند انتخابات هزینه دارند بعدش هم کمی شناخته شده در منطقه باشند با این کار فکر کنم چند نفر فکری بکنند .
  کسانی که مدعی خدمت هستید اگر امروز بعنوان باسواد ودلسوز پا به عرصه میگزارید بدانید ضرر نرساندن به شهرتان خود خدمت بزرگی است با این وضع کسی از بین شما رای نمی آورد شماها فعلا سر رای شهر اق قلاچرتکه می زنید، چند نفر از گرگان میدانند که شماها فکر کاندیداتوری مجلس دارید … پس هوشیار و عاقلانه عمل کنید از همین حالا در فکر اجماع برای معرفی و پشتیانی از یک ویا الی دونفر باشید بعد از ثبت نام کار مشکل میشود …..

 • حیا - 2015-05-29 در 8:13 ب.ظ

  سلام علیکم
  در شهر آق قلا اشخاصی مانند آقای……….باید بدانند به جای همسو کردن افراد باعث تفرقه کاندیدا ها می شود و احساس خوبی در این مورد وجود ندارد

 • جان محمد - 2015-06-02 در 6:31 ق.ظ

  آقای ……….. که دارای نمایندگی بیمه را دارد .دفتر ایشان عامل تفرقه کاندیدا های آق قلا است . ایشان بومی آق قلا نیست ایشان نباید خود را لیدر سیاسی شهر بداند .در هر دوره خود را صاحب نظر می داند مردم آق قلا ، شما در خواب نباشید مگر مردم آق قلا بزرگ ندارد

 • همشهری - 2015-06-19 در 11:50 ق.ظ

  دوست عزیز لطفا به شخصیت آدما توهین نکن ایشان نیز از فعالان سیاسی منطقه بوده وطبعا به دنبال منافع عمومی منطقه میباشد پس لطفا از آرا وعقاید همدیگر مطلع با شید بعد نظر دهید

 • پقه - 2015-06-21 در 11:44 ب.ظ

  آقای توماج رای می آورد هرچند آقای سن ….

 • فرهنگ - 2015-06-22 در 4:55 ب.ظ

  با سلام فکر میکنم نافعی یواش یواش میاید ولی قوی و با سیاست میاید خیلی میخواهند آنرا با طایفه و پول ردش کنند ولی دارد کار خودش را میکند شاید پدیده آینده انتخابات باشد و به طرفداران سنتی بقیه کاندیداها توصیه میکنم سیاست غلط در مورد نافعی باعث شکست آنها نشود الان ببینیبد عده ای از جوانان به صورت خود جوش برای نافعی فعالیت میکنند به دست خودمان داریم نافعی را در آقلا مطرح میسازیم

 • پقه - 2015-06-24 در 4:14 ب.ظ

  آقای عزیز
  درسته فعال سیاسی لازمه ولی قبول داشته باش بیساری از مردم ذهنیت مبثت به شما ندارند هر جند شما مختارید