• تاریخ: 2016-11-10
  • شناسه خبر: 21318
  • 377 بازدید

نشست مشترک ستاد اجرایی کنگره بزرگداشت شهدای اهل سنت گلستان در آق قلا

ارکین نیوز- نشست مشترک فرمانداران و فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستانهای استان در خصوص هماهنگی کنگره بزرگداشت شهدای اهل سنت به ریاست “الیاس هیوه چی” در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آق قلا برگزار شد. ...

ارکین نیوز- نشست مشترک فرمانداران و فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستانهای استان در خصوص هماهنگی کنگره بزرگداشت شهدای اهل سنت به ریاست “الیاس هیوه چی” در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آق قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”رئیس ستاد اجرایی یادواره شهدای اهل سنت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء،اشاره ای به فرمایشات مقام معظمر رهبری در خصوص شهداء که فرموده اند”زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهداء کمتر از شهادت نیست”داشته و افزود:در سال جاری فضای استان و شهرستان فضای شهداء است ،”اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان”و در این وادی برای هر شهرستان برنامه های ویژه ای تعریف شده است،یکی از این برنامه ها کنگره شهدای اهل سنت استان در شهرستان آق قلا می باشد.

فرماندار شهرستان آق قلا هدف از برگزاری اینگونه مراسمات را انتقال پیام و رهنمودهای شهداء به نسل نو دانست و اظهار داشت:تلاش در جهت این است تا پیام و رهنمودهای شهداء به جامعه و نسل نو و نوجوان که نیازمند این تفکر عمیق اسلامی هستند انتقال داده شود،وظیفه ماست که این پیام شهداء را دنبال کرده و در مسیر آن حرکت کنیم.همانگونه در مراسمات،آئین ها و آموزه های دینی ما توصیه های اکیدی به خصوص در ماه محرم شده است،چیرگی اخلاق بر بی اخلاقی،عدالت بر بی عدالتی،منطق بر بی منطقی و نهایت آن پیروزی خون بر شمشیر،پیام انقلاب امام حسین(ع) و قیام عاشوراء بوده که به مسلمانان داده شده است.
1478581362_img_2052
وی از ایجاد کانال سروش در فضای مجازی به لحاظ اطلاع رسانی از آخرین اقدامات انجام شده در راستای برگزاری هرچه بهتر این کنگره خبر داد.

“هیوه چی” از اعضائ این ستاد خواست ضمن اعلام اسامی و تصاویر شهدای هر شهرستان نسبت به معرفی مجریان توانمند،قاریان برتر قرآن و شاعران اقدام نمایند،دعوت از خانواده شهداء،علماء و روحانیون جهت شرکت در این مراسم را در برنامه های خود قرار دهند.گروه سرود و تواشیح و ذکر خنجر نیز در برنامه های این کنگره گنجانده شود.نمایشگاه ادوات جنگی در کنار نمایشگاه عکس ضمن ترسیم و تداعی فضای جبهه و جنگ و تقویت این یادواره ،معنویت خاصی خواهد بخشید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست