• تاریخ: 2015-09-17
  • شناسه خبر: 8204
  • 654 بازدید

مهندس بسنجیده:عملکرد ۲ ساله دولت در بخش اقوام قابل قبول بوده است

ارکین نیوز-بسنجیده: در رابطه با بحث بیانیه ده ماده ای که ریاست محترم جمهور در دوران انتخابات با حضور تعدادی از اقوام مطرح کردند و خود این بیانیه ده ماده‌ای که تقریبا به دست اقوام مختلف تنظیم شده بود برگرفته از قانون اساس ...

ارکین نیوز-بسنجیده: در رابطه با بحث بیانیه ده ماده ای که ریاست محترم جمهور در دوران انتخابات با حضور تعدادی از اقوام مطرح کردند و خود این بیانیه ده ماده‌ای که تقریبا به دست اقوام مختلف تنظیم شده بود برگرفته از قانون اساسی است .

رییس جمهور در دوران انتخابات با استفاده از ظرفیتهای موجود در قانون اساسی به خوبی توانستند مطالبات بخش بزرگی از جامعه ایران اسلامی را پوشش دهند و در این زمینه می توان گفت که دکتر روحانی این تلقی و نگرش را که قانون اساسی ما از ظرفیت های بزرگی برای تبیین مطالبات و نیازهای روز جامعه ما دارد را نهادینه کرد.

الحمد الله در بحث انتخابات هم این نگرش و طرز فکر جواب داد و اقوام و اقلیت ها به خوبی استقبال کردند و در این دوسالی که از عمر دولت تدبیر و امید ‌می‌گذرد عملکرد دولت و شخص رییس‌جمهور در این راستا قابل قبول بوده و به نظر من کار بسیار بزرگی شده است اولا به تمام هیأت دولت و استانداران که به مناطق مختلف کشور اعزام ‌می‌کردند تأکید ویژه‌ای داشتند که از ظرفیت اقوام استفاده شود و بصورت عملی هم شاهد اقدامات دولت در این خصوص هستیم.

همانطور که اشاره شد بعضی شاخصها عمدتا در شهرستانها و محلات بهبود یافته است ولی در بخش های استانی و ملی این وضعیت هنوز کامل نشده و بخصوص در حوزه های استانی بخشی اجرایی شده و یک بخشی هم جای کار دارد که به نظر می رسد باید در این زمینه فرصت لازم را به دولت بدهیم تا بتواند برنامه هایش را در این خصوص عملیاتی کند.

ما در بخش های مختلف با مشکلاتی روبرو هستیم که حل آنها نیازمند عزمی ملی است چنانچه بخواهیم مشکلات استان گلستان در حوزه های مختلف رفع شود باید از ظرفیت کل استان استفاده شود و باید تمام اقوام توانمندی‌ها و استعداد های فرهنگی و علمی شان به کار گرفته شود تا این مهم محقق شود.

در بحث آموزش زبان مادری ‌باید بگویم با توجه به ظرفیتهایی که این دولت دارد و همچنین با جسارتی خوبی که دولت دارد و توانسته این مطالبه را در استان های دیگر کشور اجرایی کند در استان گلستان هم این مطالبه که یکی از مطالبات اساسی جامعه فرهنگی استان هست می تواند اجرایی شود که من فکر ‌می‌کنم این کار نیازمند فرهنگ سازی است و باید دولت را در این حوزه یاری کنیم و بر این باورم که آداب و فرهنگ و سنن یکی از ظرفیتهای بنیادین ایران زمین است که تقویت آنها تقویت کشور عزیزمان ایران است.

رییس‌جمهور صحبت زیبایی داشتند ایشان تعبیری از ظرفیت اقوام داشتند که ایران گلستان رنگارنگ از انواع گلهای رنگارنگ و معطر و خوشبو هستند که همان اقوام هستند. چنانچه هر یک از این گلهای رنگارنگ را ما نادیده بگیریم ایران کامل نمی‌شود.

به عبارتی گلهای قالی مختلف اند که هرکدام از گلهای خوب اون قالی را نادیده بگیریم قالی کامل نمی‌شود. به نظرم یک فهم عمومی بین مدیران دولت تدبیر و امید ایجاد شده اما خوب در مرحله اجرا مقاومتهای محلی یا اجتماعی وجود دارد که نیازمند فرهنگ سازی است که امیدوارم با تلاش های حضرت حجت الاسلام یونسی با توجه به اشراف ویژه‌ای که به این مسائل دارند این امر صورت بگیرد و ما بتوانیم از ظرفیتهای موجود استفاده کنیم تا در دوسال باقی مانده ‌از عمر دولت یازدهم این امر به نتیجه مطلوب برسد و نهادینه شود/انسجام ملی

  • تركمن - 2015-09-18 در 4:59 ب.ظ

    سلام.آقای بسنجیده استاندار محترم هم خیلی از ظرفیت قوم ترکمن با وجود اینکه رییس جمهور محترم سفارش کردن و ترکمن های رای بالای هشتاد درصد را داده بودن عمل کرد. اگه رای بالای قوم ترکمن نبود یا اینکه رییس جمهور سفارش نمیکرد گویا شما را هم وارد استانداری نمیکردن.افتخار ما هستی. بتاز مهندس.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست