• تاریخ: 2015-11-18
  • شناسه خبر: 10768
  • 508 بازدید

آیت ا… نورمفیدی:من طرفدار هیچ حزبی نیستم /با تندروی ها شدیدا مخالف هستم

ارکین نیوز-در نظامی که اساس آن بر محوریت خدا و شریعت اسلامی است احزاب را بر خلاف نظرات خیلی ها یک ضرورت می دانم . به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان،حضرت آیت الله نورمفیدی در دیدا ...

ارکین نیوز-در نظامی که اساس آن بر محوریت خدا و شریعت اسلامی است احزاب را بر خلاف نظرات خیلی ها یک ضرورت می دانم .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان وامام جمعه گرگان،حضرت آیت الله نورمفیدی در دیدار اعضای حزب ندای ایرانیان استان گلستان با تاکید بر ضرورت احزاب در جامعه ،اظهار داشت:من طرفدار هیچ حزبی نیستم ، اما با ایده حزب موافقم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت:رسول‏ خدا با یارانش درباره قضایا مشورت مى ‏فرمود و آن ‏گاه تصمیم‏ نهایى را مى ‏گرفت.
وی تصریح کرد:در جنگ احد نیز، رسول اکرم (ص)با اصحاب خود به رایزنى پرداخت و در خصوص شیوه مقابله با دشمن به گفت‏ وگو نشست. فرمود: أَشیروا عَلَىَّ (دیدگاه ‏هاى مشورتى خود را براى من بازگویید.

امام جمعه گرگان در توضیح این روایت اظهار داشت:قریش با سه هزار نفر نیروی جنگی آماده می شود تا به سوی مدینه حرکت کند ، عباس عموی پیامبر (ص) خبر تجهیز و حرکت کفار را به مدینه می رساند که همین امر موجب نگرانی بسیاری از مسلمانان شد .

پیامبر (ص) در جمع فرماندهان سپاه خود نظرات آنان را در خصوص نحوه مقابله و دفاع جویا شدند ، عبدالله بن ابی که سر کرده منافقان بود نظریه دفاع در شهر را می دهد و در دفاع از گفته خود چنین توجیه می نماید که اگر دشمن به شهر نفوذ کرد زنها و بچه ها از بالای پشت بام به کمک ما خواهند امد و مردان نیز در مقابل با آنها می جنگند . و علت این که تا کنون شهر مدینه به دست دشمن نیفتاده را همین امر می داند . افراد سالخورده انصار و مهاجر نیز این نظریه را تائید کردند ، که پیامبر (ص) نیز با این رویه موافق بود که از مدینه خارج نشوند .

آیت الله نورمفیدی درادامه گفت: پیامبر (ص) نیز به رغم میل باطنی و اعتقاد به این که در مدینه بمانند بهتر خواهد بود رأی آنان را پذیرفتنذ .

نماینده ولی فقیه دراستان وظیفه احزاب را تجمیع نظرات مردم در زمینه های سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی برشمرد و گفت:حاکمیت و نظام و رهبری معظم انقلاب با عصاره نظرات مردمی در راستای مشورت احزاب در زمینه های مختلف جامعه آشنا می شوند .
وی با تاکید بر ضرورت تشکیل احزاب اظهار داشت: بنده کلیت وجود احزاب را در راستای پیشرفت مدیریت جامعه یک ضرورت می شمارم و اگر مبنای تشکیل احزاب به قدرت رسیدن باشد قبول ندارم.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه فعالیت احزاب در نظام اسلامی متفاوت با نظام سرمایه داری است ،افزود:در نظام ما اگر انگیزه فعالیت احزاب به عنوان یک مسلمان بر مبنای خدا و رسول گرامیش کمک به اسلام و نظام باشد مورد تایید است .
امام جمعه گرگان تصریح کرد: احزاب اصلاح طلب و اصولگرا باید بهترین نظریه ها را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم جمع آوری کرده و برای پیشبرد این کشور برنامه ریزی نمایند.
نماینده ولی فقیه دراستان در ادامه یادآور شد: مردم در زمینه عمل و در زمینه تئوری فعالیت و چهره احزاب را مشاهده می کنند.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بنده با اصلاح طلبان و اصولگرایان تندرو میانه ای ندارم ،اظهار داشت:من با این تندروی ها شدیدا مخالف هستم و کسانی که غیر از خودشان، حزب و جناحشان، کسی را نمی بینند و یا به چیزی فکر نمی کنند، تندرو هستند و باید اصلاح شوند.
وی درپایان گفت: بعضا با نظرات و گفته های منطقی اصلاح طلبان و همچنین با نظرات و گفته های منطقی اصولگرایان موافقم .
گفتنی است در ابتدای این دیدار قربان برزگررئیس حزب ندای ایرانیان استان گلستان به تشریح تشکیل وفعالیت حزب ندای ایرانیان پرداخت و گفت:قانون اساسی و ولایت فقیه خط قرمز ماست و به هیچ وجه مبنای ما خراج این محور نمی باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست