• تاریخ: 2016-10-31
  • شناسه خبر: 21181
  • 427 بازدید

مانور پدافند غیرعامل در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز- صبح امروز یکشنبه ۹ آبان ماه و در آخرین روز از گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل،مانور آمادگی واحدهای صنعتی در زمان تهدیدهای نظامی با رویکرد پدافند غیرعامل،با حضور”الیاس هیوه چی” فرماندار و مسئولین عض ...

ارکین نیوز- صبح امروز یکشنبه ۹ آبان ماه و در آخرین روز از گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل،مانور آمادگی واحدهای صنعتی در زمان تهدیدهای نظامی با رویکرد پدافند غیرعامل،با حضور”الیاس هیوه چی” فرماندار و مسئولین عضو این ستاد در واحد تولیدی ویتامین E شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا، این مانور در چهار مرحله شامل عملیات خرابکاری و نفوذ به کارخانه،آگاه سازی واحدها،خروج اضطراری کارکنان با هدف ارتقاء آمادگی در شهرک صنعتی آق قلا همزمان با هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

فرماندار شهرستان آق قلا در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای گلستان،هدف از برگزاری این رزمایش را سنجش میزان آمادگی دستگاه های اجرایی شهرستان در مواقع بروز حوادث و مقابله فوری با شرایط اضطراری ناشی از حملات نظامی و همچنین تمرین بازیابی و خدمات رسانی به آسیب دیدگان در نتیجه حملات برشمرد.

رئیس ستاد پدافند غیر عامل شهرستان آق قلا ادامه داد:از دیگر اهداف این رزمایش آموزش نیروهای انسانی شاغل در صنایع و مدیران واحدهای صنعتی به منظور به حداقل رساندن آثار حاصل از حملات نظامی و کاهش فشارهای مالی و صدمات جانی وارده است.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به وجود کارگاه های تولیدی بسیار و همچنین مواد شیمیایی و اشتعال زا در این شهرک،برگزاری چنین مانورهایی برای مقابله با حوادث احتمالی امری لازم و ضروری است.

“هیوه چی” تصریح کرد: دراین مانور آنچه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است زمان حضور نیروهای امدادرسان و سرعت امداد رسانی آنهاست که با توجه به بررسی های صورت گرفته،عملکرد و سرعت عمل نیروها در این مانور خوب و قابل قبول بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست