• تاریخ: 2015-11-22
  • شناسه خبر: 10884
  • 505 بازدید

عمل به توصیه‌های رهبر ایران نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته

ارکین نیوز – “قربان‌قلی بردی محمداف” در دیدار با رهبر معظم انقلاب فرمودند: سخن شما موجب تشویق و دلگرمی دولت و ملت ترکمنستان است/ سخنان شما به عنوان رهبری دانا و انسانی متفکر ارزش فراوانی برای ما دارد. ب ...

ارکین نیوز – “قربان‌قلی بردی محمداف” در دیدار با رهبر معظم انقلاب فرمودند: سخن شما موجب تشویق و دلگرمی دولت و ملت ترکمنستان است/ سخنان شما به عنوان رهبری دانا و انسانی متفکر ارزش فراوانی برای ما دارد.
به گزارش «نسیم»، “قربان‌قلی بردی محمداف” رئیس جمهوری ترکمنستان در دیدار با رهبر معظم انقلاب با اظهار خرسندی از سفر به تهران، دیدار با رهبر انقلاب اسلامی را مایه افتخار دانست و افزود: ایران و ترکمنستان همواره از روابط حسنه و تاریخی برخوردار بوده و در غم و شادی یکدیگر شریک هستند و سخن شما مبنی بر اینکه ایران و ترکمنستان نه فقط دو همسایه بلکه دو خویشاوند هستند، موجب تشویق و دلگرمی دولت و ملت ترکمنستان است.

رییس جمهوری ترکمنستان با یادآوری توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی در سفرهای قبلی خاطرنشان کرد: سخنان شما به عنوان رهبری دانا و انسانی متفکر ارزش فراوانی برای ما دارد و عمل به توصیه‌های شما نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است.

وی با اشاره به ظرفیتهای فراوان برای توسعه روابط، به‌ویژه در بخش گاز، حمل و نقل و راه سازی، گفت: پیشبرد پروژه های عمرانی و اقتصادی مشترک ایران و ترکمنستان به نفع کل منطقه است.

رییس جمهوری ترکمنستان با یادآوری سابقه تاریخی و اهمیت جاده ابریشم، افزود: برخی از کشورها علاقه مند هستند تا از طریق ایران و ترکمنستان به دریا وصل شوند.

وی همچنین اوضاع سیاسی منطقه را نامطلوب دانست و با اشاره به جنایتهای گروه تروریستی داعش گفت: داعش و امثال آن بویی از اسلام نبرده اند و متأسفانه توسط برخی دولتها تغذیه و حمایت می‌شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست