• تاریخ: 2015-02-16
  • شناسه خبر: 1667
  • 1,598 بازدید

عارف در جمع فعالان و نخبگان ترکمن صحرا

ارکین نیوز-عصر امروز دکتر محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با فعالان و نخبگان ترکمن صحرا در گنبد کاووس دیدار کرد. در این دیدار که از ساعت سه بعدازظهر در تالار بابایی گنبدکاووس برگزار شد،مسئولان ستاد روحانی در ترک ...

IMAGE635038075927150451
ارکین نیوز-عصر امروز دکتر محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با فعالان و نخبگان ترکمن صحرا در گنبد کاووس دیدار کرد.

در این دیدار که از ساعت سه بعدازظهر در تالار بابایی گنبدکاووس برگزار شد،مسئولان ستاد روحانی در ترکمن صحرا،نویسندگان،دانشجویان و علاقمندان به مسائل سیاسی حضور داشتند.

در دیدار امروز نقدی گل چشمه نماینده سابق مجلس گنبد کاووس ضمن خیر مقدم گویی به محمد رضا عارف و سید ابراهیم دراز گیسواولین استاندار گلستان گفت:حضور شما مایه ی مباهات و خوشحالی ما است.

گل چشمه بیان داشت:ایثار و فداکاری دکتر عارف در انصراف به نفع حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ستودنی است چرا که این عمل اعتباری به اصلاحات و جان تازه ای به اعتدال داد.

وی ادامه داد:دولت تدبیر و امید با انتصاب استاندار بومی،پرتلاش وفهیم به وعده هایش عمل کرد.

دکتر حکیم کوچکی دبیر همایش و دبیر مجمع حامیان روحانی در ترکمن صحرانیز در ادامه این نشست نوشته ای که از قبل تنظیم کرده بود و در آن مشکلات ترکمن صحرا گنجانده شده بود قرائت کرد.

کوچکی در متن خویش با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز ترکمنها در کنار سایراقوام و
باتوجه به مشکلات مسلمانان درسایر نقاط جهان ترکمن صحرا را در امر وحدت نمونه دانست.
در ادامه متن نیز به ریشه های عمیق کشور ترکمنستان با ترکمن های ایران اشاره و خواستار استفاده از ترکمنهای ایران در روابط سیاسی،اقتصادی،فرهنگی با ترکمنستان شد.

در متن کوچکی به مشکلاتی چون اشتغال،مشکلات کشاورزی،عدم استفاده از پتانسیل های معدنی،ورزشی،گردشگری،عدم توجه به صنایع دستی،عدم استفاده از تحصلیکرده های ترکمن در دانشگاه ها،آرای مردم ترکمن به اصلاحات و عدم توجه کافی جریان اصلاحات به ترکمنها،اصل شایسته لاری،مشکلات منطقه در امر سرطان و موارد مشابه اشاره شد.

در پایان نیز کوچکی گفت:فقط تماس صرف با نخبگان ترکمن کافی نیست و ما با شایسته سالاری می خواهیم نیروهای توانمند و متخصص بومی در مصدر امور باشند.
در ادامه دکتر عارف با بیان علاقه قلبی خویش به ترکمنها گفت:شخصیت نجیب و مرزبانان غیور ترکمن برای من بسیار محترم است و من از طریق دانشجویان ترکمن که داشتم مراوداتی با ترکمن صحرا داشتم و ترکمنها را دوست دارم.

عارف ادامه داد:در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و رمز پیروزی ما وحدت کلمه بود و رمز استمرار ما همبستگی وهمدلی است.

عارف ادامه داد:همه به ایرانی بودن و مسلمان بودن خود افتخار می کنیم،ما در کشوری زندگی می کنیم که طبق قانون اساسی قومیت گرایی و سهم خواهی نداریم بلکه شایسته سالاری اسلامی داریم،در مجلس شورای اسلامی اقلیت های مذهبی هم دارای کرسی هستند تا صدای آنها شنیده شود.

وی قانون اساسی ایران را در بین تمام قوانین اساسی کشورها نمونه توصیف کرد و ابراز کرد:در قانون اساسی ایران به تمام حقوق ملت اشاره شده است و این امور کاملا اجرا شده است.

عارف هدف خود از حضور در جمع فعالان و نخبگان ترکمن را برنامه ریزی جدی برای مجلس آینده بیان کرد و گفت:شعار ندهیم و عمل کنیم،ما به دنبال پبروزی یک فرد خاص اصلاح طلب نیستیم بلکه به دنبال پیروی تفکر اصلاح طلبی هستیم.

در پایان سوالاتی از آقای عارف شد که وی به آنها پاسخ داد،سوالات مطرح شده به عقیده بسیاری از فعالان ترکمن حاضر در جلسه سه ویژگی داشت :کلی بودند،در ثانی بسیاری از سوالات درحیطه اختیارات و وظایف دکتر عارف نبودند،در وهله بعد نیز سوالات جنبه در خواستی داشتند.
ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست