• تاریخ: 2015-01-26
  • شناسه خبر: 1035
  • 765 بازدید

طرح ” آق قلا سبز ” برای توسعه فضای سبز شهرستان اجرا می شود

ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق قلا در جلسه بررسی توسعه فضای سبز شهرستان گفت: سرانه فعلی فضای سبز شهرستان قابل قبول نیست و اجرای طرح آق قلا سبز برای توسعه فضای سبز یکی از ضروریات شهرستان است . الیاس هیوه چی اضافه کرد: دفت ...

1422251043_img_9385
ارکین نیوز-فرماندار شهرستان آق قلا در جلسه بررسی توسعه فضای سبز شهرستان گفت: سرانه فعلی فضای سبز شهرستان قابل قبول نیست و اجرای طرح آق قلا سبز برای توسعه فضای سبز یکی از ضروریات شهرستان است .
الیاس هیوه چی اضافه کرد: دفتر امور عمران فرمانداری موظف است برای اجرای دقیق و منسجم این طرح ، برنامه زمانبندی مشخصی را با مشارکت تمامی دستگاه های ذیربط تهیه کند و با استفاده از ظرفیت و توانمندی ادارات و با مشارکت مردم این طرح را عملیاتی کند.
وی با تاکید بر اینکه درختکاری باید در قالب یک نهضت سبز فرهنگ سازی شود ، اضافه کرد: با عنایت به رهنمودهای استاندار محترم و نگاه ویژه ایشان نسبت به این موضوع ، مردم باید بیش از این با فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز آشنا شوند، ومشارکت جدی بر توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی داشته باشند .
فرماندار شهرستان آق قلا اظهار داشت: اجرای درست طرح آق قلا سبز نیازمند فرهنگ سازی است و برای نهادینه کردن فرهنگ درختکاری و حفاظت از طبیعت باید از ظرفیت فضاهای فرهنگی همچون تشکل های مردمی و NGO ها ، دوستداران طبیعت فرهنگیان ، دانش آموزان و سایر اقشار به نحو مطلوب استفاده شود.
هیوه چی با بیان اینکه ماهیت روستا سرسبزی است ، افزود: متاسفانه منظر طبیعی روستاهای شهرستان نیز عاری از فضای سبز مناسب است و ضروری است در فاز اول در ۲۰ روستای شهرستان این طرح به صورت پایلوت اجرا شود و شهرداران آق قلا و انبارالوم نیز طبق برنامه طراحی شده مشارکت فعال داشته باشند.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد روستاهای که قابلیت اجرای این طرح را دارند شناسایی و از مشارکت دهیاران و مردم روستا جهت اجرای بهتر این طرح استفاده شود.سایت فرماندار آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست