• تاریخ: 2015-05-31
  • شناسه خبر: 4508
  • 579 بازدید

طاهری:استانی شدن انتخابات باعث تشدید اختلافات قومی می‎شود

ارکین نیوز – حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری پیش از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: موضوع استانی شدن انتخابات ابتدا در مجلس پنجم سپس در مجلس هشتم مطرح شد اما به دلیل آنکه ابهاماتی در کمیسیون داش ...

13940309000380_PhotoA
ارکین نیوز – حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری پیش از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: موضوع استانی شدن انتخابات ابتدا در مجلس پنجم سپس در مجلس هشتم مطرح شد اما به دلیل آنکه ابهاماتی در کمیسیون داشت در آن کمیسیون مسکوت باقی ماند.

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات ابهاماتی دارد، تصریح کرد: کارشناسان معتقد هستند یکی از مزایای استانی شدن انتخابات این است که فرصت برای کارهای ملی بیشتر پیدا می‎کند و کشمکش انتخاباتی توان نماینده‎ها را می‎گیرد.

طاهری ابراز داشت: با استانی شدن انتخابات مطالبات جزئی مردم از نماینده کم می‎شود و فرصت نماینده برای رسیدگی به کارهای مهم‌تر بیشتر می‎شود، نماینده به فکر مسائل جزئی نباشد یکی از مشکلات استانی شدن انتخابات خواهد بود و برخی از مردم که به ما مراجعه می‎کنند نتوانستند نماینده مردم را ببینند و یک بار روانی در پی دارد که باعث حل مشکل شهروند می‎شود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: استانی شدن انتخابات فرصت رسیدن به ملاقات‎های مردمی را کم می‎کند و این بازتاب منفی اجتماعی و سرخوردگی‎هایی را ایجاد می‎کند.

طاهری افزود: در بسیاری از استان‎ها قومیت‎هایی داریم و مسائل قومی و محلی را با انتخابات استانی تشدید می‎شود لذا نباید این خواسته دشمن را با دست خود برآورده کنیم.

وی ابراز داشت: اگر طرح استانی شدن انتخابات به صحن علنی مجلس بیاید طرح مسکوت ماندن آن را درخواست تا به رأی گذاشته شود که اگر این موضوع رأی بیاورد طرح از مجلس نهم خارج می‎شود و چنانچه در صحن مجلس رأی بیاورد دغدغه‎های خود را از شورای نگهبان دنبال می‎کنیم.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست