• تاریخ: 2015-11-09
  • شناسه خبر: 10284
  • 546 بازدید

ضعفها و قوتهای گروه انتخاباتی ماصلاحات توپاری در آق قلا

ارکین نیوز – عبدالغفور سخایی فعال فرهنگی، اجتماعی آق قلایی در پاسخ به سوال سایت اولکامیز در باره نقاط ضعف و قوت گروه انتخاباتی ماصلاحات توپاری مطلب زیر را به رشته تحریر درآورده است که در پی می آید: شاید زیاد به نقا ...

ارکین نیوز – عبدالغفور سخایی فعال فرهنگی، اجتماعی آق قلایی در پاسخ به سوال سایت اولکامیز در باره نقاط ضعف و قوت گروه انتخاباتی ماصلاحات توپاری مطلب زیر را به رشته تحریر درآورده است که در پی می آید:

شاید زیاد به نقاط و ضعف و قوت نپرداخته باشنپم ولی به عنوان یک نظر در صورت صلاحدید می توانید استفاده کنید : در باره ماصلاحات توپاری, باید به عرض برسانم که فی نفسه مصلحت خوب است و کسی نمی تواند منکر آن باشد .چرا که کمتر کاری است که با مشورت و مصلحت انجام شود و نتیجه مطلوب نداشته باشد.

اما آنچه که می تواند یک مصلحت را مورد قبول عامه و آن را از ارزش و اعتبارواقعی برخوردار نماید ارزشمندی اهداف آن است؛ اینکه مشخص شود این گروه با چه هدفی تشکیل شده و آن را دنبال می کند مهم است.

اگر هدف “ماصلاحات توپاری” را فرستادن یک نفر ترکمن اصلح از آق قلابه مجلس بدانیم ؛ خوب, این هدف خوبی است .

ولی اگر گردانندگان آن در این مسیر جهت گیریهای سیاسی خاصی را مد نظر داشته باشند ؛ این مسئله می تواند به عنوان یک ضعف تلقی شود . چرا که وفتی سرنوشت خودمان را به دست “مصلحت ” سپردیم دیگر نیازی به این جهت گیریها نخواهد بود بگذاریم که نتیجه را “مصلحت توپاری ” تعیین کند نه چیز دیگر.

یک مسئله مهم دیگر این است که , کسانی که وارد این گروه می شوند نیز نباید این تصور را داشته باشند که نتیجه و خروجی مصلحت بر وفق مراد آنها خواهد بود و با قبول این مسئله و بیشتر از آن با قبول داشتن اساس و اصول مصلحت وارد این گروه شود.

اگر کسانی در این جمع با این عقیده که” فعلا ببینیم چه می شود ” حضوریافته اند بهتر از است در عقاید خودشان تجید نظر کنند. چون ممکن است اهداف آنها تحقق نیابد.

مسئله دیگر اینکه برای مقبولیت و استحکام مصلحت و وزین تر شدن آن باید از افراد ذی نفوذ وبا پایگاه توده ای قوی منطقه, ریش سفیدان و اساتید به ویژه روحانیون استفاده کرد و هرچه تعداد آنها بیشتر باشد همانقدر هم به اثر گذاری آن افزوده خواهد شد.و در نتیجه کاندیداها نیز تبعیت و حرف شنوی بیشتری ازآن خواند داشت.

و بالاخره اینکه برای اثر گذاری این گروه و به وجود نیامدن این شائبه که این گروه گرایش جناحی خاصی را دنبال نمی کند از همه طیف ها و گرایشهای سیاسی مختلف باید در این گروه عضو شوند و ایده های خودرا بیان کنند نه اینکه در بیرون از گود آن را به باد انتقاد بگیرند . با آرزوی موفقیت برای این گروه .
اولکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست