• تاریخ: 2015-12-20
  • شناسه خبر: 12035
  • 444 بازدید

سخنان مهم آیت الله نورمفیدی در حاشیه ثبت نام مجلس خبرگان رهبری

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: صحنه انتخابات مروج اخلاق حسنه است، نباید تخریب کرد زیرا این کار خلاف قانون است و باعث رواج یافتن بی اخلاقی می شود. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلست ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: صحنه انتخابات مروج اخلاق حسنه است، نباید تخریب کرد زیرا این کار خلاف قانون است و باعث رواج یافتن بی اخلاقی می شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، ایت الله سید کاظم نورمفیدی، ظهر شنبه، پس از ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران حاضر در فرمانداری گرگان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
آیت الله نورمفیدی، ابتدا شرایط حضور حداکثر مردم اشاره کرد و گفت: صحنه انتخابات مروج اخلاق حسنه است و تخریب ها باعث دلسری مردم می شود.
وی با تاکید بر این که اگر قرار است حضور مردم گسترده باشد فضا باید باز باشد تا همه آن ها که اصول را قبول دارند در عرصه انتخابات وارد شوند، امام جمعه گرگان به خصوصیات این انتخابات و کاندیداها اشاره کرد و گفت: کسانی را که در این مجلس کاندیدا می شوند باید دارای سلسله شرایطی از نظر علمی، فقهی و اجتماعی باشند و مبانی و شرایط ولی فقیه را تشخیص دهند.
نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری، تصریح کرد: این شرایط برای نمایندگان مجلس خبرگان مورد نظر است چون مسئولیت خبرگان مربوط به رهبری است و رهبری مربوط به نظام است و به همین دلیل جایگاه خبرگان رفیع و بالا است.
وی با تاکید بر این که کاندیداها باید همه مراقب باشند شأنیت مجلس خبرگان حفظ شود، اضافه کرد: تبلیغاتی که انجام می شود باید مبرا از هر گونه بدگویی و تهمت و افترا باشد.
امام جمعه گرگان با بیان این که صحنه انتخابات هم می توانند ترویج اخلاق فاضله کنند و هم اخلاق رذیله، بیان کرد: موقع انتخابات اکثریت مردم حضور دارند و اگر ببینند که شخصیت هایی که حضور دارند مروج اخلاق هستند، در جامعه تاثیر گذار است.
وی که معقتد است یک کشور به شخصیت های ریشه دار خودش می بالد، تصریح کرد: این شخصیت ها باید حفظ شوند و نباید مورد هتاکی و تهمت قرار بگیرند زیرا دون از شان جمهوری اسلامی است.
آیت الله نورمفیدی که با بیان این مثال که تخریب شخصیت های ریشه دار نظام مانند این است که فردی خودش با دست خودش درختی که روی آن نشسته است را قطع کند، اظهار کرد: وقتی شخصیت های نظام را اینطور زیر می گیریم ضرر آن به انقلاب است.
وی نقل قولی از شهید بهشتی وقتی مورد هتاکی قرار گرفته بود اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی در واکنش به هتاکی ها گفت :آسیاب به نوبت.وقتی این چیزا درش باز شود دامن همه را می گیرد. لذا نیروهای مختلف و با اندیشه های مختلف، با قبول اساس نظام، کلیت نظام، قانون اساسی و رهبری باید در صحنه حضور داشته باشند تا حضور مردم گرمتر باشد.
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که نظرها در مسائل جزئی ممکن است متفاوت باشد، ادامه داد: اجازه دهیم آن ها که اصل را قبول دارند وارد عرصه شوند، نباید تخریب کرد زیرا این کار خلاف قانون است و باعث رواج یافتن بی اخلاقی می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست