• تاریخ: 2015-05-25
  • شناسه خبر: 4311
  • 670 بازدید

رییس انتخابات استان:۴۰ نفر در خبرگان و ۱۴۵ نفر در مجلس کاندیدای احتمالی در گلستان هستند

ارکین نیوز-رئیس ستاد انتخابات استان گفت : تا بحال حدود ۴۰ نفر کاندیدای احتمالی در انتخابات خبرگان و ۱۴۵ نفر نیز در انتخابات مجلس هستند و حدود ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات آتی هستند. علی اصغر طه ...

140722_327
ارکین نیوز-رئیس ستاد انتخابات استان گفت : تا بحال حدود ۴۰ نفر کاندیدای احتمالی در انتخابات خبرگان و ۱۴۵ نفر نیز در انتخابات مجلس هستند و حدود ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات آتی هستند.

علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان صبح امروز چهارم خرداد در اولین نشست خبری با خبرنگاران گلستانی اظهار کرد: تا کنون بر اساس شنیده های احتمالی حدود ۴۰ نفر در انتخابات خبرگان و بیش از ۱۴۵ نفر در انتخابات مجلس کاندیدا شده اند و ممکن است به لیست افراد دیگری نیز اضافه بشوند.

طهماسبی افزود: استان گلستان بالغ بر ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که طبق آمار حدود ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات آتی هستند و در انتخابات سال ۹۲ حدود ۷۹ درصد مردم استان شرکت داشتند که افتخاری برای استان محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰۵ تشکل سیاسی در استان گلستان وجود دارد تصریح کرد: از این تعداد تشکل سیاسی حدود ۲۷ تشکل فعال هستند ولی بقیه شناسنامه دار نبوده و تمایلی هم ندارند که به سمت شناسنامه دار شدن بروند و ما کرارا اعلام کردیم که بروند اطلاعات خود را تکمیل کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان خاطرنشان ساخت: این ستاد کار خود را از بهمن ماه و اسفندماه شروع کرده و در هفته گذشته نیز با ورود آقای مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور وارد فاز جدیدی در این حوزه شدیم و در جلسه دیروز نیز کمیته های هفت گانه ستاد انتخابات استان را شکل دادیم .

علی اصغر طهماسبی بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۹۰ سخنران کشوری در استان حضور پیدا کردند که این آمار در کشور بی بدیل است و در همان سال ۹۳ شاهدیم که علی مطهری در یادواره یاک ۴۰ سخنرانی می کند اما در انتهای سال سخنرانی اش در شیراز بهم می خورد و یا اینکه الهه کولایی در گرگان سخنرانی می کند اما در شیراز او را از پای هواپیما بر می گردانند و این نشان می دهد که فضای تحمل در گلستان خیلی بالاست .

وی تاکید کرد: زمانی دولت تدبیر و امید را در استان تحویل گرفتیم یک چند صدایی درشورای تامین استان بود که آن را به یک واحد تبدیل کردیم و در این راستا سند جامع استان با توجه به شرایط استان تنظیم شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان تصریح کرد: در استان گلستان خوشبختانه مشکل امنیتی نداریم و استان گلستان نه تنها در کشور بلکه در جهان اسلام بی نظیر است .

وی دربخشی از سخنان خود از بحث خودکشی در برخی شهرهای محروم استان گلایه کرد و گفت : بنظر می رسد فقر فرهنگی در این مناطق باعث شده تا خودکشی مخصوصا در خانم ها بعضا دیده شود.
گلستان ما

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست