• تاریخ: 2016-01-06
  • شناسه خبر: 12875
  • 382 بازدید

رئیس ستاد انتخابات گلستان: عوامل برگزاری انتخابات باید اصل بی طرفی را رعایت کنند

ارکین نیوز-رئیس ستاد انتخابات گلستان تأکید کرد: عوامل برگزاری انتخابات با رعایت اصل بی طرفی، باید به گونه ای عمل کنند که هیچ گونه شائبه حمایت از شخص خاصی پیرامون آنها وجود نداشته باشد. علی اصغر طهماسبی روز چهارشنبه در نو ...

ارکین نیوز-رئیس ستاد انتخابات گلستان تأکید کرد: عوامل برگزاری انتخابات با رعایت اصل بی طرفی، باید به گونه ای عمل کنند که هیچ گونه شائبه حمایت از شخص خاصی پیرامون آنها وجود نداشته باشد.

علی اصغر طهماسبی روز چهارشنبه در نوزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان افزود: کمیته آموزش و پژوهش با همکاری کمیته اطلاع رسانی باید سامانه ای پیامکی شامل همه بایدها و نبایدهای انتخاباتی تعریف و برای جلوگیری از هر گونه حمایت خواسته و ناخواسته از کاندیداها، در بین تمامی عناصر تأثیرگذار در انتخابات به ویژه مدیران، فرمانداران، بخشداران، اصحاب رسانه و مطبوعات و تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات، ارسال کنند.
وی همچنین بر ساماندهی و جمع بندی نهایی شعب اخذ رأی توسط فرمانداری های گلستان تأکید کرد و گفت: فرمانداری های استان باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب از جمله پوشش شبکه ای و راه های دسترسی مردم، نسبت به ساماندهی، افزایش و یا جا به جایی شعب اخذ رأی و همچنین کم کردن تعداد صندوق های سیّار اقدام کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: در بررسی به عمل آمده از سوی هیات های اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه استان در مهلت مقرر، از مجموع ۳۰۵ داوطلب انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، صلاحیت ۱۸ نفر مورد تأیید قرار نگرفت که این رقم ۹/۵ درصد تعداد کل ثبت نام کنندگان استان است.
طهماسبی ادامه داد: در استان گلستان با وجود ۶ نفری که اعلام انصراف کرده اند و ۱۸ نفری که صلاحیت آن ها مورد تأیید هیات های اجرایی قرار نگرفته هم اینک ۲۸۱ نفر همچنان در صحنه انتخابات باقی مانده اند.
رئیس ستاد انتخابات گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در ادامه روند بررسی صلاحیت ها از سوی هیات های نظارت استان، هیأت نظارت مرکزی کشور و در نهایت شورای نگهبان به گونه ای باشد که با حضور حداکثری کاندیداها و تحقق حضور همه طیف ها و جریان های سیاسی در عرصه انتخابات، منجر به حضور پرشور و حداکثری مردم پای صندوق های رأی شود.
براساس آمارها داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس در استان گلستان نسبت به دوره گذشته حدود ۱۰۰ درصد رشد داشته است همچنین میانگین سنی داوطلبان ۴۱ سال است که در این بین جوان ترین و مسن ترین کاندیدا به ترتیب ۳۰ و ۶۴ ساله هستند.
گفته می شود گرایش سیاسی داوطلبان مجلس در گلستان حدود ۱۷ درصد اصلاح طلبی، حدود ۱۵ درصد اصولگرا و ۶۸ درصد مستقل هستند.
استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی ۷ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
گلستان دارای ۱۴ شهرستان شامل ۲۹ شهر، ۲۷ بخش و ۱۰۰۸ روستا با جمعیت حدود ۱٫۸۵۰ میلیون نفر است که برای جمع آوری آرای مردم این استان در انتخابات هفتم اسفند سال جاری ۱۴۹۳ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
سایت استانداری گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست