• تاریخ: 2016-06-13
  • شناسه خبر: 18503
  • 473 بازدید

دیدار استاندار و اعضای مجمع نمایندگان گلستان با رییس مجلس شورای اسلامی

ارکین نیوز-اعضای مجمع نمایندگان گلستان با همراهی استاندار با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مشکلات استان گفت و گو کردند. براساس اعلام روز دوشنبه استانداری گلستان در این دیدار که در تهران انجام ش ...

ارکین نیوز-اعضای مجمع نمایندگان گلستان با همراهی استاندار با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مشکلات استان گفت و گو کردند.

براساس اعلام روز دوشنبه استانداری گلستان در این دیدار که در تهران انجام شد، در باره مسائل و مشکلات استان بحث و تبادل نظر شد و اعضای مجمع نمایندگان استان نظرات خود را مطرح کردند.
این نشست اولین دیدار نمایندگان استان گلستان با رییس مجلس است.
اسدالله قره خانی دبیر مجمع نمایندگان گلستان چند روز قبل از دیدار نمایندگان و استاندار گلستان با رییس مجلس شورای اسلامی خبر داده و گفته بود که در این دیدار ایجاد منطقه آزاد اینچه برون مطرح و امیدواریم بتوانیم حمایت ریاست مجلس دهم را برای تصویب این تقاضا داشته باشیم.
نماینده مردم علی‌آبادکتول و بخش کمالان در مجلس، تصویب منطقه آزاد اینچه برون را مهمترین خواسته بیان کرد و افزود: منطقه آزاد اینچه برون دو بار در مجلس نهم مطرح اما رای نمایندگان را کسب نکرده است.
وی از عزم نمایندگان گلستان و دولت برای تصویب طرح منطقه آزاد اینچه برون خبر داد و اضافه کرد: این طرج یک بار دیگر به مجلس ارایه خواهد شد تا رای نمایندگان را کسب کند.
منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون از طرح های مهم مورد پیگیری در گلستان، قرار بود در شرق استان و در مرز ایران و ترکمنستان اجرایی شود، اما نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۹ آذر ۹۴ با ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از جمله راه اندازی اینچه برون در استان گلستان مخالفت کردند.
این لایحه از تجمیع پنج لایحه دولت و نظرات نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی بود که به دلیل آنچه مغایر بودن با برنامه پنج ساله توسعه پنجم کشور نامیده شد، رای نیاورد.
این لایحه برای تصویب در صحن علنی دست کم به رای دو سوم نمایندگان حاضر در جلسه نیاز داشت که از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه ۱۱۷ نفر موافق، ۸۵ نماینده مخالف و ۸نفر رای ممتنع دادند که در نتیجه به تصویب نرسید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست