• تاریخ: 2016-08-19
  • شناسه خبر: 19993
  • 400 بازدید

دیدارمدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان با فرماندار شهرستان آق قلا

ارکین نیوز-امان الله حسین پور”مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان با “الیاس هیوه چی”فرماندار در محل دفتر ایشان دیدار و گفتگو نمود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،در این دیدار “ا ...

ارکین نیوز-امان الله حسین پور”مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان با “الیاس هیوه چی”فرماندار در محل دفتر ایشان دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،در این دیدار “الیاس هیوه چی” کمیته امداد را نهادی مقدس و یادگار حضرت امام راحل جهت رفع محرومیت از جامعه اسلامی دانست و ضمن تأکید بر ضرورت خدمت رسانی به محرومین گفت: باید با مدیریت اصولی و صحیح در جهت حمایت از خانواده های بی بضاعت گام برداشته شود.

وی با اشاره به خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تلاش های کمیته امداد عبادتی ارزشمند است چرا که کمک به فقرا و مستمندان در راستای اهداف سازمانی بوده و این نهاد توانسته است رضایتمندی جامعه را کسب نماید.

فرماندار شهرستان آق قلا، اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد را از موارد بسیار مهم در برنامه ریزیهای کمیته امداد دانست و افزود :بیش از ۳۷۰۰خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شهرستان هستند که ۶درصد جمعیت خانوار شهرستان را تشکیل می دهند.

جانشین رئیس شورای زکات شهرستان آق قلا با بیان اینکه مردم همیشه یک گام از مسئولان جلوتر هستند اظهارداشت: در امر پرداخت زکات نیز مردم و بخصوص کشاورزان جلوتر از مسئولان قرار گرفته‎اند و آنها همیشه در صحنه حضور داشته‎اند و برای اجرای فرامین دینی،مسئولان باید تلاش کنند که با اطلاع‎رسانی،فرهنگ‎سازی و اعتمادسازی زمینه حضور بیشتر مردم در این صحنه را فراهم کنند.

وی زکات را نشانگر همراهی مردم با دولت دانست و افزود: زکات عاملی مهم برای ترغیب مردم در جهت انجام کارهای عام‌المنفعه است.زکات تنها اهداف اقتصادی را دنبال نمی‌کند بلکه فراتر از اقتصاد عمل کرده و در عرصه سیاست،فرهنگ و اجتماع هم نقش‌آفرینی می‌کند و همچنین پرداخت زکات موجب نزدیکی انسان به خداوند موجب پاکی روح و تزکیه نفس انسان نیز می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا افزود:با تلاش دولتمردان تدبیر و امیددر بحث تامین مسکن مددجویان هیچ مشکل و محدودیتی از سوی بنیاد مسکن و کمیته امداد نمی باشد و با مشارکت خیرین مسکن ساز نیز تعداد ۸ واحد مسکونی احداث خواهد شد.وی همچنین از احداث ۲مرکز نیکوکاری در شهرهای انبار الوم و آق قلا این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه در بحث افزایش توان و مهارت خانواده های تحت حمایت پرداخت بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت از سوی بانک های عامل تعیین شده افزود: تا به امروز ۱۶ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از این سهمیه جذب و برای اشتغال خانواده های تحت پوشش پرداخت شده است که امیدواریم با همکاری بانک های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال پرونده های دریافت وام های خودکفایی با شتاب بیشتری انجام گیرد.

“هیوه چی”همچنین از راه اندازی ۲ کارگاه فرش ریز بافت و گبه و آموزش ۴۷۵نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد در خصوص آموزش های مهارت آموزی،کار آفرینی و حرفه آموزی شهرستان خبر داد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست