• تاریخ: 2016-02-09
 • شناسه خبر: 14502
 • 1,692 بازدید

دکتر منصور گرکز ؛ در گرگانجدید نشست هم اندیشی برگزار کرد

ارکین نیوز – جلسه هم اندیشی دکتر منصور گرکز در گرگانجدید مرکز استان با استقبال هواداران وی برگزار گردید. در این نشست آقای بشکنی به عنوان سخنران اول از سوابق مدیریتی دکتر گفتند و اظهار داشتند: اولین دکترا و دانشیار ...

ارکین نیوز – جلسه هم اندیشی دکتر منصور گرکز در گرگانجدید مرکز استان با استقبال هواداران وی برگزار گردید.
در این نشست آقای بشکنی به عنوان سخنران اول از سوابق مدیریتی دکتر گفتند و اظهار داشتند: اولین دکترا و دانشیار استان گلستان – ٢٠ سال سابقه خدمت صادقانه و سالم در حوزه تدریس دانشگاهی از جمله سوابق ایشان میباشد.
سپس دکتر منصور گرکز:با بیان جمله ای از امام راحل که میفرمایند مجلس در راس امور است اغاز کردند و از اهمیت جایگاه مجلس گفتند که مجلس تعیین کننده قوانین و ناظر بر اجرای قوانین میباشد دولت فقط اجرا کننده بنابراین از اهمیت بیشتری برخوردار است.
سپس از وضعیت معیشتی و اقتصاد کشور و بخصوص استان گلستان را با چند تا امار به حضار تشریح کردند
به جایگاه استان در اقتصاد که رتبه ٢٧ و از جایگاه اشتغال رتبه ٢٩ که نشان دهنده معیشت ضعیف استان میباشد اشاره کردند.
دیدگاه خود را نسبت به اصلاح اقتصاد با مثال جالب بیان داشتند که همه حضار را به وجد اورد:
اگر طبق امار هر ساله ١٢٠٠٠٠٠ تا خودرو تولید شود و قیمت متوسط ٣٢٠٠٠٠٠٠ تومان باشد و ٩ درصد مالیات ارزش افزوده دریافت شود و هر کارگر ماهیانه اگر ٩٠٠٠٠٠تومان حقوق دریافت کند میتوان سالانه ٣٨٠٠٠٠ شغل از این محل ایجاد کرد که سهم هر استان ١٢٠٠٠ شغل میشود که این امار باعث رفع خیلی از مشکلات میشود
دکتر گرکز از برنامه ای کامل خود برای کنترل اقتصاد و بودجه اعلام کردند که با ورود افراد متخصص در این زمینه به مجلس میشود راه گشا شد
از خام فروشی محصولات کشاورزی در استان که میتوان با یه تغییر و برنامه با صنایع تبدیلی کردن محصولات از استان خارج شود تا ارزش افزوده در استان باقی بماند و شغل ایجاد شود
سخنران سوم آقای موسی جرجانی نویسنده و خبرنگار که به زبان ترکمنی سخنرانی کردند و بیان کردند: ورود افراد متخصص نیاز جامعه فعلی است از گذشته ها گفتند که تفکرات قومی وجود داشت که باعث عدم رشد میشد ، وای الان مردم دیدشون تغییر کرده بروز شدن و روشنفکری شده است.
وی افزودند : از کشور های که توسعه اقتصادی مثل چین و ژاپن و .. درس بگیریم از برنامه ریزی اساسی و علمی برای تحقق اهداف با افراد متخصص تاکیید دارند .
جرجانی اضافه کردند: از اینکه چرا نباید وضعیت ما بهتر شود چرا وقتی صبح بیدار میشیم دغدغه معیشتی نداشته باشیم ، از مشکلات مرزنشینی و مراتع روستاها و نابودی دام ها به عنوان بخشی از مشکلات فرمودند.مثالی زدند که خیلی جالب بود ایا از بانک بودن توجیح اقتصادی میتوان وام گرفت بنابراین افراد متخصص در مجلس میتوان از بودجه سهم خود را بگیرند، از استعداد های منطقه گفت که باید با یک برنامه حمایت شوند
دکتر گرکز امیدوار است که با رفتن به مجلس قطعا به کمیسیون بودجه واقتصاد راه پیدا خواهند کرد که از جایگاه برتری نسبت به سایر کمیسیون دارد
در پایان از حضور حضار تشکر کردند و به فرموده رهبر به حضور در انتخابات و رای دادن حتی من را دوست ندارید فرمودند در انتخابات شرکت کنید و بدون قومیتی و منطقه ای فکر کردن بهترین و اصلح ترین و متخصص ترین را انتخاب کنید.
گروه تلگرامی بهارستان -کوسلی

 • green way - 2016-02-10 در 8:17 ق.ظ

  با سلام
  در خصوص دیدگاه آقای دکتر گرکز نسبت به اصلاح اقتصاد و مثال ایشان سوالی داشتم:اینهمه مبلغی که از بابت مالیات بر ارزش افزوده که چندین سال است اخذ میشود چه میشود؟خدای نکرده هدر میرود؟مسلم است که صرف اموری میشود.مثلا حقوق کارمندها.مثلا عرض کردم.حالا طبق فرمایشات آقای دکتر گرکز آمدیم و این پول را صرف اشتغال کردیم.آیا منبع جایگزینی برای این حقوق کارمندان هست؟….
  آیا بهتر نبود که آقای دکتر روش دیگری را برای به وجد آوردن حضار انتخاب میکردند؟
  به عقیده بنده آقای دکتر را فردی تحصیلکرده و با سواد میباشند.ولی آیا این تحصیلات عالیه کافی میباشد؟آیا ایشان واقعا به امورات و مشکلات مردم منطقه واقف هستند که از همین ابتدا کمسیون بودجه و اقتصاد را هدف گرفته اند؟

 • رضا - 2016-02-10 در 1:57 ب.ظ

  با سلام ضمن تکریم از شخصیت آقای دکتر گرکز که از چهره های علمی صحرا میباشند ولی این شرط کافی برای وکلای مجلس میباشند؟ وکیل مجلس باید درکنار بنیه علمی از الفبای سیاست نیز بهره مند باشند .
  آقای دکتر سئوالم از شما
  ۱ — آیا جنابعالی سابقه سیاسی در کارنامه خود دارید ؟
  ۲ — جدای از فعالیت های انتخاباتی حداقل در انتخابات محلی ( شورای شهر یا روستا ) فعالیت داشته اید ؟
  ۳ — آیا حداقل در یک متینگ انتخاباتی برای یکبار هم شده حضور داشته اید ؟

 • معین - 2016-02-11 در 8:37 ب.ظ

  این آقایان که منتقد هستند . آیا میدانند . استاد تمام دانشگاه یعنی چه؟ داشتن بیش از صد مقاله یعنی چی؟ تالیف بیش از ۳۰ کتاب یعنی چی؟ استاد پروازی دانشگاه یعنی چی؟ اگر واقعا نمیدانند پیشنهاد میکنم یه سر بروند پیش مسولین دانشگاه آزاد یا پیام نور درسطح شهر تا براتون تفسیر بکنند. که داشتن چنین روزمه ای چه افتخاری برای این مرز و بوم است. مگر همون آقایانی که رفتند صاحب کرسی در مجلس شده اند ،مگر شاگردان دکتر گرگز نبودند . و یا آنهایی که به قول شما سیاسی یا غیره هستند مگر از فیلتر دکتر گرگز رد نشده اند . خواهشمند است از تخریب همشهری خود پرهیز نمایید….

 • مرتضی - 2016-02-12 در 9:46 ب.ظ

  با عرض سلام خدمت رضا و green way فصل انتخابات با تمام هیاهوی خود می گذره و ما می مانیم و مردم شهرمان.(به قولی زمستان می گذره روسیاهی برای زغال می مانه) خواهشمندم اخلاق انتخاباتی را رعایت کنید. ونادانسته و به جهت طرفداری از نامزد معلوم الحالی این گونه به شخصیت فرهیخته ای مثل دکتر گرکز حمله نکنید. کاندیدای موردنظر شما قابل مقایسه با دکتر نیست و نخواهد بود. در جواب رضا:
  ۱- کدام یک از کاندیداهای شهر ما سابقه سیاسی یا مسئولیت سیاسی دارند. و قرار نیست هر کسی که کاندید بشه فعالیت سیاسی داشته باشد. منظور شما از فعالیت سیاسی چیه ؟ منظورت اینه که در دورهای قبل از کاندیدی حمایت کنی؟ از منظر شما این شخص سیاسیه؟
  ۲- کدام یک از نامزدها در انتخابات محلی فعالیت داشتند؟ فعالیت داشتن در اتخابات محلی به نظر شما رزومه سیاسی حساب میشه؟
  ۳- وقعا متاسفم که اعتقاد دارید شرکت در میتینگ انتخابی فعالیت سیاسی حساب میشه؟
  ۴- دکتر گرکز یک تحصیل کرده و پرفسور در رشته خود هستند و مهمترین مشکل منطقه فقر و مشکلات اقتصادی است و این حرفهارا هم برای به وجدآوردن حضار نگفتند چون حاضرین جلسه افراد کوته بین نیستند که با این حرفها به وجد بیایند.
  کمی منصف باشید . وجدان خود را داور قرار دهید.تا شرمنده خدا و خلق ا.. نباشید. با این کار ها نمی توانید دکتر گرکز را کوچیک کنید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست