• تاریخ: 2015-01-11
  • شناسه خبر: 576
  • 1,224 بازدید

دکتر سارلی :مردم این منطقه چه سهمی در آن دارند؟

ارکین نیوز- به مناسبت هفته وحدت جمعی از فعلان سیاسی و فرهنگی ترکمن صحرا با حضرت آیت ا.. نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کردند. در این دیدار صمیمی دکتر سارلی رابط استاندار در مرکز استان به چهار طرح وتحول ب ...

image61177
ارکین نیوز- به مناسبت هفته وحدت جمعی از فعلان سیاسی و فرهنگی ترکمن صحرا با حضرت آیت ا.. نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کردند.
در این دیدار صمیمی دکتر سارلی رابط استاندار در مرکز استان به چهار طرح وتحول بنیادین درمنطقه ترکمن از جمله افتتاح خط راه آهن بین المللی،منطقه ویژه آزاد اینچه برون،بحث۴هکتاری میگو گمیشان و جزیره آشوراده اشاره نمود و گفت:مردم این منطقه چه سهمی در آن دارند؟
دکتر سعید یلقی نیز وحدت را از ظرفیتهای انسانی در راستای بالندگی کشور دانست و افزود:در بین ترکمن ها تحصیلکردگان و نخبگان زیادی وجود دارند که باید از ظرفیت و توان آنها در مناسب مدیریتی و اجرایی استفاده شود.
ولی پور نماینده اسبق مردم ترکمن،کردکوی ، گمیشان و بندرگزدر مجلس شورای اسلامی از عدم به کار گیری نیروهای متخصص ترکمن در مدیریت کلان استان از استاندار گلایه نمود.
در ادامه خانم اتکپور مسئول کمیته بانوان مجمع حامیان روحانی از عدم حمایت صنایع دستی ترکمن توسط مسئولین گلایه نمود و گفت:حمایت از فعالیت زنان خصوصا صنایع دستی حمایت جدی مسئولان را می طلبد.
وی افزود:زنان ترکمن در عرصه قالی بافی توانمندیهای بسیار زیادی دارند که به علت وجود دلالان در صنایع دستی و کمبود اعتبار جهت بیمه نمودن این زحمتکشان ،این هنر اصیل ترکمن رو به فراموشی می باشد.
در پایان حضرت آیت ا.. نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار امیواری کرد که دلهای انسانها با تعالی فکری و عقلانیت روزبه روز به هم نزدیکتر شده و به آنجایی برسیم که همه کشور های اسلامی یک اتحادیه تشکیل دهند.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود:وقتی که اروپا اتحادیه تشکیل می دهد چرا نباید کشورهای اسلامی به یک سمت حرکت کنند و اتحادیه تشکیل دهند؟
آیت ا.. نورمفیدی گفت:هرکشوری باید مدیریت کشور خود را داشته باشد و نباید کشوری بر کشور دیگر تعین تکلیف کند.
نماینده ولی فقیه در استان به مسائل روزجهان اسلام اشاره کرد و افزود:انشا.. یک روزی برسدکه مسائل جهان اسلام را خودمسلمانان حل کنند وبه دامان کشور های غربی بخصوص آمریکا و اروپا نباشند.
تهیه خبر : واحد تحریریه ارکین نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست