• تاریخ: 2015-12-31
  • شناسه خبر: 12554
  • 370 بازدید

حضور متخصصان رشته‏ های گوناگون در مجلس، بسیار با اهمیت است

ارکین نیوز – انتخابات به عنوان ابرازی برای تحقق نظام مردم سالاری دینی موهبتی است که به واسطه ی انقلاب اسلامی در اختیار مردم قرار گرفته و مردم در انتخابات نه تنها به عنون افرادی رای دهنده بلکه به عنوان کسانی که سرنو ...

ارکین نیوز – انتخابات به عنوان ابرازی برای تحقق نظام مردم سالاری دینی موهبتی است که به واسطه ی انقلاب اسلامی در اختیار مردم قرار گرفته و مردم در انتخابات نه تنها به عنون افرادی رای دهنده بلکه به عنوان کسانی که سرنوشت خود را رقم می زنند وحتی مسیر و رسالت تاریخی خود را تعیین میکنند شرکت میکنند. انتخابات باید به عنوان فرصتی برای رشد عمومی جامعه و بازخوانی اهداف وآرمان های امام و انقلاب در نظر گرفته شود و تلاش در جهت نزدیکی هر چه بیشتر در رسیدن به این ارمان ها از طریق افزایش سطح کیفی انتخاب و انتخابی آگاهانه.

لذا ما در گمیشان برآن شدیم تا باشرکت در انتخابات مجلس دهم به پای صندوق های رای رفته و با هر رایی که به صندوق ریخته میشود مشتی گره خورده به دشمنان این مرز و بوم خواهیم زد و قدرت جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان و دشمنان به رخ خواهیم کشید. و حمایت خودمان را از رشته تخصصی و صداقت وتعهد کاری مهندس عبدالجلال ایری اعلام میداریم.و وی را در مجلس دهم دوباره یاری خواهیم کرد.

شهر گمیشان در زمره بخشهای قدیمی ایران است . وبه جهت موقعیت طبیعی و مجاورت با دریای خزر و وجود قابلیتهای اقتصادی و سیاسی و نظامی وفعالیتهای بندری, سالها در اوج پیشرفت و توسعه بوده است ولی با گذشت زمان آن تلاش و تکاپو و جنبش برای سازندگی به رکود و ایستایی در همه ی زمینه هابدل شدند.برعالمان و محققان و متخصصان محقق شده است که اقتصاد عامل تاثیرگذار در روند همه امور و منشا تحولات و تغییرات اجتماعی و سیاسی وفرهنگی است. حال در شرایط کنونی برای مقابله و پیشگیری و رفع بیکاری جوانان, نخست تصمیمی قاطعانه لازم است سپس تخصص و ابزارهای ضروری بایدتعبیه گردند تا عارضه به صورت بنیادین ریشه کن شود. اقدامهای صوری و غیرتخصصی و ناپخته که به قصد رفع تکلیف به انجام برسند, مفید نخواهند بود ومشکلی را حل نخواهد کرد. در این راستا باید اقدامها و روشهایی نظیر شناسایی استعدادهای بالقوه گمیشان برای ایجاد اشتغال و کاستی از خیل بیکاران ضرورت دارد.و برای انجام کار به نظر ما این روش بهتر است که پس از ایجاد هماهنگیهای لازم با شیلات و اتخاذ تدابیر مختلف و مطالعه همه جانبه مجوز صید درمرداب و آبهای کم عمق در طول ساحل به جوانان بیکار و علاقه مند به صیادی داده شودو محدوده معینی برای اینکار در نظر گرفته شود – پرورش میگو در شمال گمیشان که از افتخارات شیلات استان و کشور میباشد, تشکیل شرکتهای تعاونی با عضویت جوانان بیکار بومی گمیشان و حومه آن و حمایت مادی ازآن و دادن تعلیمات و آموزشهای لازم در کیفیت پرورش و تکثیر راهی است که میشود مطرح کرد- مطالعه و بررسی احداث کارخانه های کنسرو ماهی, آب جو, دوغ شتر- لبنیاتی و… بطرقی که میسر و مقدور است و جذب جوانان بومی و افراد آماده بکار در آن , با توجه به فراوانی ماده اولیه مورد نیاز کارخانه و نزدیکی به سواحل دریای خزر و مزارع کشاورزی و عضویت جوانان در خرید سهام کارخانه ازطریق تشکیل شرکتهای تعاونی و اشتراک آنان در راه اندازی آن نیز قابل بررسی وبرنامه ریزی و اجرایی است – استفاده از نیروهای بومی در فرصتهای شغلی آینده و تخصیص سهمیه استخدامی خاص برای جوانان گمیشانی در استخدامهای منطقه ای و استانی – احداث شهرکهای صنعتی جهت ایجاد رونق اقتصادی در منطقه با درنظر گرفتن بافت جمعیتی گمیشان و انواع اقسام راهکارها و برنامه های دیگری که برای اجرای این طرح ها و برنامه ها, ما به مرد عمل و جوان پسند و شیفته خدمت و دارای تخصص و مهارت و توانمندی نیاز داریم. همچنین در شهرستان گمیشان نیازهایی مثل احیا تالاب بین المللی گمیشان – طرح زیباسازی ولایروبی رودخانه ای که از وسط گمیشان میگذرد – تدوین برنامه ای برای ایجادبازارچه ساحلی و مجتمع تفریحی و گردشگری در گمیشان –- ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در گمیشان و…یک نیاز برای این شهرستان احساس میشود. در حال حاضر کانالی در مرکز شهر کمش دفه که در گذشته شاخه اصلی گرگانرود ومنشا خیر و برکات برای این شهر بود امروزه به محلی بسیار نامناسب و غیربهداشتی تبدیل شده است .و برای حل این مشکل بارها از سوی شوراها و شهرداری پیگیری و نامه نگاری انجام شده است ، اما تاکنون هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام نشده است .لذا حل این معظل نیاز به اعتبار بسیار بالایی دارد و دیواره سازی و کف سازی این کانال چاره کار است. هرچند به دلیل کمبود اعتبار شاید نتوان به یکباره ولی مرحله به مرحله میتوان این کانال را ترمیم و و از آن در جهت زیباسازی شهر بهره گرفت.

بنابراین با توجه به بررسیهایی که از رشته تخصصی مهندس عبدالجلال ایری به عمل آوردیم دریافتیم که, دربرنامه ریزی توسعه منطقه ای سعی بر آن است تا حوزه هایی که دارای ویژگیها واستعدادهای بالقوه و مسائل اقتصادی – اجتماعی خاص هستند جدای از سایرمناطق مورد توجه قرارگیرند.پس افق های تازه ای پیش روی مسیر آبادانی شهرستان گمیشان و روستاهای حومه آن باید شکل بگیرد از جمله رفع مشکلات منطقه و نیازهای اصلی مردم. بقول مهندس جلال ایری قابلیتهای منطقه مشخص و عوامل درآمد زایی منطقه نیز مشخص ومعلوم است, پس باید تدبیری اتخاذ کرد که این قابلیتها وپتانسیلها را با استفاده از توان فنی و علم و عقل و تخصص به تحرک درآورد.لذا انسجام در مدیریت کلان اقتصادی وتشکیل تیم اقتصادی قوی و کارآمد ضروری است. ومعتقدیم که مهندس جلال ایری کلام زیبا و تاثیر گذار و اعتماد به نفس بالا و روحیه اعتدالی و جهادی و سازندگی دارندومعتقدیم که درصورت کسب کرسی مجلس دهم , احتمال اینکه ایشان وارد کمیسیون عمران بشود خیلی محتمل است و از آنجا که منطقه ما نیاز به عمران و ابادانی وساخت وساز زیر ساختها و تامین اعتبار ورونق اقتصاددارد, و قدرت و اعتباری که این کمیسیون میتواند به اعضایش ببخشد, حتما مایه ی خیر و برکت برای منطقه خواهد بود.چون که یکی از وظایف کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی بررسی پروژه ها، اعتبارات و وضعیت اجرایی دراستانها میباشد. لذا بهره جستن از تخصص و علم وی, باعث ارائه ی راه حلها وطرح هایی خواهد شد که میتواند چشم اندازهای نوینی فراروی مردم و منطقه بگشاید و زمینه را برای خروج از توسعه نیافتگی شهر گمیشان ومنطقه فراهم سازد و در نتیجه دولت تدبیر و امید نیز برای دستیابی به استراتژیهای مطرح شده, از توفیق بیشتری برخوردار خواهد شد.چون که اگروظایف واختیارات اعضای کمیسیون در مجلس را بررسی بکنیم, در می یابیم که کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی براى انجام وظایف محوله در محدوده راه و ترابرى، مسکن، عمران شهرى و عمران روستایى و امور عمرانی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خانه ملت با نام مشخص “کمیسیون عمران” تشکیل شده است. کمیسیون عمران برای بررسی کارشناسانه‌تر مسائل مربوط به این کمیسیون از ۴ کمیته تخصصی تشکیل شده است؛ کمیته حمل و نقل، کمیته مسکن، کمیته عمران روستایی و کمیته شهرسازی که به صورت تخصصی به بررسی مسائل مربوط به حوزه اختیارات کمیسیون عمران می پردازند.تمامی مسائل مربوط به مسکن، راه و ترابری، حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی در کمیسیون عمران بررسی می‌شود. چون ما به بیانات شریف حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اعتقاد داریم که مجلس شورای اسلامی، تبلور رشد سیاسی جامعه است. بنابراین، حضور متخصصان رشته‏ های گوناگون درآن، بسیار با اهمیت است.http://gomishjelaliri.blogfa.com/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست