• تاریخ: 2015-05-19
  • شناسه خبر: 4161
  • 769 بازدید

حدیث چند گذر گذشته ما

ارکین نیوز- مرغ سبز فلک دیدم و داس مه نو یادم از کشته خویش آمد هنگام درو!!!نسیم انتخابات وزیدن گرفت و یادی از مردم و مشکلات جامعه تازه تر گشت ! در قسم اول: باور کنیم و قبول داشته باشیم که بخش اعظم درد جوامع امروزی ترکمن ...

IMG_1109
ارکین نیوز- مرغ سبز فلک دیدم و داس مه نو یادم از کشته خویش آمد هنگام درو!!!نسیم انتخابات وزیدن گرفت و یادی از مردم و مشکلات جامعه تازه تر گشت ! در قسم اول: باور کنیم و قبول داشته باشیم که بخش اعظم درد جوامع امروزی ترکمن صحرا(ترکمن) در دیر یکجا نشینی آن است.
در طول تاریخ پر فراز نشیب این مردمان هر جا که گوشه ای از تاریخ ورق زده می شود در مهاجرت و در جنگ ها بوده اند. طوری که از شمال آسیا گرفته تا قلب اروپا و جنوب سیبری گرفته تا کرانه های اقیانوس هند در زیر سم اسبهای این استپیان بوده است.
مرور زمان و گذشت ایام با یک جا نشینی و تشکیل جوامع است که قومی ، قبیله ای شرایط پیشرفت و تمدن را باز می یابد و نیازهای خود را برآورده می کند .
در قسم دوم: امابیائیم به دور از هر بازی های سیاسی بگوئیم که از تشکیل جوامع ما چه زمانی می گذرد چه کارهای فرهنگی در حیطه ورود به دنیای جدید انجام دادیم، روشنفکران ما تحصیل کردگان ما چه کاری انجام داده اند، نخبگان ما ذر کجای کارند، چقدر کتاب نوشتیم و چقدر برای آگاهی مردمان کوشیده ایم ما همیشه تا به جائی رسیدیم بیشتر کوچیده ایم! از دیار خود از موطن خود! برای بالابردن فهم، درک و شعور مردمانمان چه کار کردیم جز اینکه تا حرفی از انتخابات شروع گردید تازه میتینگ ها و سخنرانی ها را شروع کردیم و مثل فاتحان رفتیم بر بالای منابر و حدیث فتح خواندیم، این بوده است حدیث این چند گذر گذشته ما!
بکوشیم در بالا بردن آگاهی مردم که شرط سعادت و کامل انسان و شرط پیشرفت یک جامعه ، آگاهی ست.
ایلدش

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست