• تاریخ: 2016-02-17
  • شناسه خبر: 14856
  • 336 بازدید

حجت‌الاسلام حقی: قومیت‌گرایی از سوی نامزدهای انتخاباتی تخلف است

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: قومیت‌گرایی از سوی نامزدهای انتخاباتی تخلف آشکار است. حجت‌الاسلام سید مصطفی حقی، در همایش انتخابات، مشارکت، امنیت و اقتدار نظام اظهار داشت: قومیت‌گرایی جزو خطوط قر ...

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: قومیت‌گرایی از سوی نامزدهای انتخاباتی تخلف آشکار است.

حجت‌الاسلام سید مصطفی حقی، در همایش انتخابات، مشارکت، امنیت و اقتدار نظام اظهار داشت: قومیت‌گرایی جزو خطوط قرمز ما و یک تخلف انتخاباتی است.
وی افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل انتخاب مستقیم نمایندگان از سوی مردم شور و حال خاصی دارد و نامزدها نیز باید در ایجاد شورونشاط انتخاباتی تلاش کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان تصریح کرد: در حین تبلیغات انتخاباتی گاهی اتفاقاتی می‌افتد که صدمه آن شاید چندین سال بعد خود را نشان دهد که کمترین آن بی‌اعتمادی مردم است.
حقی گفت: در این رقابت‌ها گاهی نامزد به سویی می‌رود که متوجه صدمه‌ای که به مردم می‌زند نیست و تا سال‌ها این صدمه در کشور باقی می‌ماند.
به گفته وی، قومیت‌گرایی یکی از این صدمات است که نامزدها باید از آن پرهیز کنند.
حقی اظهار کرد: نقد گذشته به صورتی که گویی از ابتدای انقلاب تاکنون کاری انجام‌نشده است نیز از خطوط قرمز انتخاباتی است.
وی افزود: رقابت اگر سالم و اسلامی باشد این اتفاقات در آن روی نمی‌دهد و دستگاه قضا نیز با این تخلفات با مسامحه برخورد نمی‌کند.
حقی تأکید کرد: برخی گزارش‌ها در شهرستان‌ها نگران‌کننده است و نباید جو حاکم به سمتی برود که جو شهر شبیه به انبار باروت و نزدیک به انفجار باشد.
وی خاطرنشان کرد: محل ستادهای انتخاباتی باید به فرمانداری‌ها اعلام شود و تبلیغات خارج از حدود نیز انجام نشود.
حقی گفت: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که حضور مردم پرشور باشد، شور انتخاباتی خوب است اما در کنار آن شعور انتخاباتی نیز باید وجود داشته باشد.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست