• تاریخ: 2015-12-25
  • شناسه خبر: 12327
  • 858 بازدید

ثبت نام پایان یافت/ ۳۰۳ نفر کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گلستان شدند

ارکین نیوز-معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: با پایان مهلت نام نویسی یک هفته ای نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۳۰۳ نفر در این استان نام نویسی کردند. علی اصغر طهماسبی شامگاه جمعه در گف ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: با پایان مهلت نام نویسی یک هفته ای نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۳۰۳ نفر در این استان نام نویسی کردند.

علی اصغر طهماسبی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این تعداد ۹۴ داوطلب در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، ۴۴ نفر در حوزه انتخابیه کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان، ۴۶ نفر در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر، ۳۳ نفر در حوزه انتخابیه گنبد کاووس، ۵۹ نفر در حوزه انتخابیه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه و ۲۷ داوطلب در حوزه انتخابیه علی آباد کتول ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان ادامه داد: از مجموع داوطلبین انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان ۲۸۱ نفر مرد و ۲۲ نفر زن هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز جمعه و در هفتمین روز از نام نویسی کاندیداها در مجموع ۶۳ نفر با حضور در فرمانداری های گلستان اقدام به ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۸ نفر مرد و ۵ نفر زن می باشند.

ثبت نام از داوطلبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۱ امشب ۴ آذر ادامه داشت.

به گفته طهماسبی میزان داوطلبین در استان گلستان نسبت به دوره گذشته حدود ۱۰۰ درصد رشد داشته و میانگین سنی داوطلبان ۴۱ سال است که در این بین جوان ترین و مسن ترین کاندیدا به ترتیب ۳۰ و ۶۴ ساله هستند.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد کاندیداهای انتخابات مجلس در گلستان دارای مدرک تحصیلی در مقطع دکترا هستند، گفت: ۸۵ درصد بقیه دارای مدرک کارشناسی ارشد و معادل تحصیلات حوزوی هستند.

رئیس ستاد انتخابات گلستان در خصوص گرایش سیاسی افراد ثبت نام کرده در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۶٫۸۳ درصد کاندیداها اصلاح طلب، ۱۴٫۱۹ درصد گرایش اصولگرایی و ۶۸٫۹۸ درصد نیز مستقل هستند.

طهماسبی همچنین از ثبت نام یکی از داوطلبان گلستانی مجلس خبرگان رهبری در ساعات پایانی مهلت قانونی ثبت نام در وزارت کشور خبر داد و افزود: بر این اساس آمار نهایی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان که در ابتدا ۱۵ نفر اعلام شده بود ۱۶ نفر صحیح است که از این تعداد یک نفر زن و بقیه مرد هستند.

کار ثبت نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از پنجشنبه ۲۶ آذر ماه گذشته آغاز و ساعت ۲۴چهارشنبه دوم دی ماه جاری پایان یافت.
استان گلستان ۷ نماینده در خانه ملت و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

انتخابات دهمین دوره خانه ملت و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند امسال برگزار می شود.

گلستان دارای ۱۴ شهرستان، ۲۹ شهر، ۲۷ بخش و ۱۰۰۸ روستا با جمعیت حدود ۱٫۸۵۰ میلیون نفر است که برای جمع آوری آرای مردم این استان در انتخابات هفتم اسفند سال جاری، ۱۴۹۳ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست