• تاریخ: 2016-01-03
  • شناسه خبر: 12696
  • 572 بازدید

تحلیلی بر عدم ثبت نام دکتر غنی در مجلس دهم

ارکین نیوز – دکترنجم الدین غنی چوگان در انتخابات مجلس دهم ثبت نام نکرد . پزشکی حاذق و باتجربه که بیش از ۴۰ سال در آق قلا سابقه طبابت دارد و شب و روز در خدمت است. شخصیتی که در زمینه های سیاسی – اجتماعی حضوری پ ...

ارکین نیوز – دکترنجم الدین غنی چوگان در انتخابات مجلس دهم ثبت نام نکرد .

پزشکی حاذق و باتجربه که بیش از ۴۰ سال در آق قلا سابقه طبابت دارد و شب و روز در خدمت است. شخصیتی که در زمینه های سیاسی – اجتماعی حضوری پررنگ دارد.

دکترغنی رئیس شورای شهر دوره اول آق قلا در انتخابات ادوار مختلف نقش داشته است. وی ارتباطی نزدیک با مردم دارد و در عین صلابت و قاطعیت فردی خونگرم و شوخ طبع است. با وجود تمام قابلیت هایش در انتخابات مجلس دهم ثبت نام نکرد و این برای همگان سئوال بود . به راستی چرا دکتر غنی ثبت نام نکرد؟ سئوالی که هنوز در افکار عمومی آق قلا می پیچد.

آیا از رد صلاحیت ها و عدم تایید ها می هراسید؟ فردی که یکبار از پل دشوار شورای نگهبان که گویی به پل صراط شبیه است نتوانست عبور کند. البته اینگونه ردصلاحیت ها در نزد مردم محبوبیت می آورد.

آیا با وارد شدن به میدان انتخابات ترکمنها را شکست خورده می پنداشت؟

آیا فضا را با برای کاندیداهای جوان و با انگیزه و توانمند بازگذاشت؟

و . . .

به نظر برخی از صاحبنظران منطقه دکتر غنی با وجود اینکه از مقبولیت اجتماعی برخوردار بود و رای بالایی داشت ولی در زمانه تدبیر و امید وی نیز به همین شیوه عمل کرد و با تدبیر و کیاست از ثبت نام در مجلس منصرف شد . در واقع دکتر غنی در این عرصه از خود گذشت و ایثار نشان داد که ستودنی بود. به نظر تحلیلگران منطقه این حرکت دکتر غنی و شخصیت هایی چون وی که برای حفظ منافع مردم آگاهانه به میدان نیامدند شایسته تقدیر و ستایش است چرا که اگر می آمدند باعث افزایش تشت و شکنندگی آرای مردم می شدند و در نتیجه موفقیت حاصل نمی شد.

در گنبد نورمحمد جعفری در بندرترکمن ولی پور و دکتر ایری و چند تن از بزرگان اینگونه عمل کردند و با وجود استحقاق به میدان نیامدند و منش و سیاست خود را نشان دادند.

دکتر غنی حرکت اول را درست انتخاب کرد اما در حرکت دوم نیز چنین خواهد کرد؟

آیا وی به مانند ولی پور و دکتر ایری به یاشولی ها می پیوندند ؟ آیا عنوان یک شخصیت کاریزماتیک در شهرستان آق قلا در روند پیروزی یک کاندیدای ترکمن در انتخابات مجلس می تواند نقش آفرینی کند ؟

آیا با تلاش فعالان و سیاسیون و همراهی مردم این بار حسرت ۴۰ عدم راهیابی یک کاندیدای بومی از آق قلا به مجلس شکسته خواهد شد ؟
اولکامیز- دایان دوگونچی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست