• تاریخ: 2015-01-11
  • شناسه خبر: 589
  • 682 بازدید

برخورد مدیریت گلستان در موضوع آشوراده توسعه بر مبنای قانون است

ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: برخورد مدیریت استان در موضوع آشوراده توسعه بر مبنای قانون است. حسن صادقلو، ظهر شنبه، در جلسه شورای اداری استانداری گلستان، گفت: در مبحث آشوراده من از مدافعان سرسخت محیط زیست هستم اما تفاه ...

IMG01071852
ارکین نیوز- استاندار گلستان گفت: برخورد مدیریت استان در موضوع آشوراده توسعه بر مبنای قانون است.

حسن صادقلو، ظهر شنبه، در جلسه شورای اداری استانداری گلستان، گفت: در مبحث آشوراده من از مدافعان سرسخت محیط زیست هستم اما تفاهم نامه ای امضا و به ما ابلاغ شده استٰ در دل این تفاهم نامه توسعه استان شکل می‌گیردٰ و در تک‌تک مباحث آن دفاع از محیط زیست ذکر شده است.

وی افزود: مسئله آشوراده سال‌ها پیگیری شده است و در نهایت با حل مسئله حاکمیتی و با رعایت همه قوانین با نیت توسعه استان حرکت می‌کند.

استاندار گلستان افزود: برخی با دغدغه محیط زست می‌خواهند برخی برکات سفر را تلخ کنند که مسیر خوبی نیست و ما با قوانین و مقررات در این مورد پیش می رویم.

وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان ۶۸ هزار و ۸۰۲ فقره تماس و نامه انجام شده است.

وی تصریح کرد: سه هزار نفر ساعت برای پاسخگویی به نامه ها و ۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر ساعت برای پاسخگویی به تماس ها کار انجام شده است.

صادقلو افزود: سفر روسای جکمهور و هیئت دولت برای استان برکات زیادی داشت و مصوبات سفر مانند ناموس ما است و این یک شعار نیست.

استاندار گلستان تصریح کرد: باید روی به ثمر رساندن مصوبات سفر همنوا و واحد پیگیری انجام دهیم و هیچ چیز ما را از پیگیری امور باز ندارد.

وی با شاره به تصویب ایجاد منطقه آزاد در اینچه برون گفت: مطالعات منطقه آزاد باید هر چه سریعتر پیش رفته و به لایحه برسیم .

صادقلو ادامه داد: سند جامع ۱۴۰۴ تدوین شده است و ۵۴ عنوان سند مدیریتی نیز در ذیل آن تدوین شده است و با تبدیل شدن شاخص‌های این اسناد به شاخص‌های کمی یک منشور ایجاد شود در این رابطه گزارش‌گیری از استانداری آغاز شده و ادامه پیدا می کند.

وی به پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: ۱۲۱ پروژه در سفر انتخاب شدند که اعتبارات بخشی از آنها به مبلغ ۳۵۷ میلیارد تومان باید در سال ۹۳ تخصیص یابدٰ مدیران استانی باید با جدیت تمام در بخش تخصیص ها پیگیری کنند.

صادقلو در ادامه گفت: تخصیص‌های سال بعد نیز باید مورد توجه باشد تا پیگیری شوندٰ ۱۹ پروژه در سال ۹۴ عملیاتی می‌شود و باید با حساسیت تمام آنها را پیگیری کرد.

وی ضمن تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) گفت: خدمتی که بر اساس صدق نیست باشد باب بزرگی است و در آموزه‌های اسلامی ما جایگاه ویژه‌ای داردٰ قیم مآبی که از بیماری‌های دستگاه اداری ما استٰ نباید وجود داشته باشد.

استاندار گلستان تصریح کرد: صورت وضعیت‌های پروژه های باید مودر توجه ویژه باشندٰ هر پروژه چند برابر زمان‌بندی اصلی طول می‌کشد.

وی اذعان کرد: زهکشی ۲۸۰ هزار از اراضی استان به دلیل مسائل مالی به ۲۲ هزار هکتار رسید و هم اکنون بودجه آن بر اساس هر هکتار ۹میلیون تومان بسته شده است.

صادقلو اظهار کرد: صنعت از محورهای توسعه استان است و دچار یک گپ تاریخی در این بخش هستیم که باید جبران شودٰ باید به دنبال یک طرح جامع برای توسعه صنعت باشیم . تمام ظرفیت صنعتی استان بر اساس بند (ز) تبصره ۵۰ بودجه متمرکز شود که در سال ۹۴ نیز ادامه دارد.

وی تاکید کرد: باید روی طرح‌های بالای ۵۰ میلیارد تومان تمرکز کنیم و به همین خاطر «ایدرو» و «ایمیدرو» باید وظیفه خود را انجام دهند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست