• تاریخ: 2015-11-28
 • شناسه خبر: 11101
 • 976 بازدید

انتخابات حوزه غرب استان ؛ دو قطبی یا سه قطبی؟؟؟

ارکین نیوز- احمد قرخانی : به گفته قرآن کریم تعیین سرنوشت هر انسان، جامعه و امّتی به دست خود اوست. این یک قانون کلّی و عمومی، سرنوشت‌ساز، حرکت آفرین و هشداردهنده است. بی‌شک انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفن ...

ارکین نیوز- احمد قرخانی : به گفته قرآن کریم تعیین سرنوشت هر انسان، جامعه و امّتی به دست خود اوست. این یک قانون کلّی و عمومی، سرنوشت‌ساز، حرکت آفرین و هشداردهنده است.
بی‌شک انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد به مهم‌ترین تیتر رسانه‌های رسمی و غیر رسمی و گل سرسبد بحث‌ها و اظهارنظرها در محافل حقیقی و مجازی بدل خواهد شد و بار دیگر با گرم شدن تنور انتخابات فرصتی پیش خواهد آمد تا مردم با انتخاب وکلای‌شان در مجلس، خواست و اراده خود را برای تأثیرگذاری بر ابعاد مختلف حاکمیتی اعمال کنند.
نیروهای فعال اصلاح طلب در شهرستان ها با حمایت دولت تدبیروامید حاکم چشم به کرسی مجلس دارند.سیاست کلان اصلاح طلبان گرفتن اکثریت کرسی های مجلس درجهت نیل به اهداف خود میباشد.
تجربه دوره های قبل در حوزه غرب استان و اتفاقات غیر قابل باور و آرایش منجر به شکست کاندیدا های ترکمن باعث شد که با عبرت از گذشته اینبار با دقت و برنامه ریزی بهتر این رقابت ها را دنبال کنند و بعد از رایزنی ها و گفتگوهای که در بین نخبگان مذهبی و سیاسی ، اجتماعی منطقه و علما صورت گرفت و به درخواست و موافقت اکثریت جهت حضور در عرصه انتخابات از دکتر مهران شکیبایی به نظر می رسد خروجی این اجماع و وحدت بزرگ آقای دکتر مهران شکیبایی است که با توجه به تلاش ها و برنامه ریزی های صورت گرفته رقیب جدی برای سایر کاندیداها میباشد.
بر اساس تحلیل ها در میان فعالین بنا به پشتیبانی حداکثری گمیشان از شکیبایی و تلاش ها وحمایت های بسیاری از فعالین و جوانان بندرترکمن و به پیش بینی شنیده ها از اقبال مردم در سخنرانی های دکتر شکیبایی و بحث هایی که در میان توده ی مردم صورت می گیرد به احتمال زیاد این انتخابات به سمت دوقطبی یا سه قطبی پیش خواهد رفت که یک سمت آن دکتر مهران شکیبایی و سمت دیگر ان آقای نظری مهر و در صورت سه قطبی شدن اقای جلالی هم در این کارزار خواهد بود.
با توجه به تجربه ی انتخابات دوره قبل این بار همه مصمم و امیدوارند که یک فرد اصلح و توانمند ترکمن را راهی مجلس کنند تا در توسعه منطقه و کشور عزیزمان گامی موثر برداشته شود.

 • Yaqoub - 2015-11-28 در 10:05 ب.ظ

  با سلام خدمت نویسنده عزیز مقاله باید چند نکته ونقد را برای روشن تر شدن بحث به عرضتان برسانم :
  ابتدا بگویم که از لحاظ جریان و سمت حرکت مقاله باید گفت که محتوای آن احساسی ، یکجانبه گرایانه و به قول عامیانه آبکی است یعنی ب طرز آماتور گونه ای سعی در القا تفکر نویسنده به خواننده را دارد.
  دوما پیش بینی قطب های انتخاباتی در حضور چند تن افراد قوی بعنوان کاندیدا و در زمانی ک جریان انتخاباتی و تفکر توده مردمی که از نام بردید در حال توزین افراد و شناخت انها هستند اندکی زود و عجولانه است.
  سوما باید بگویم حرف از اجماع و وحدت زدید در حالی که اجماعی در منطقه رخ نداده پس نباید به خواننده بگویید ماحصل اجماع کاندید خاصی هستند و سو برداشت جهت نفع کاندیدای خاص ایجاد کرد و در جریان هستید که انتخاب یک فرد ،بعنوان کاندیدا از یک جریان و مجموعه میباشد و این به معنی اجماع در جامعه نیست بلکه توافق و وحدت درون ستادی است حال بعنوان مثال میبینم که غالب جریان منتصب ب آقای فیروزی با وحدت رویه روی یکی از کاندیدای قوی این دوره ح-چ اتفاق نظر داشتند یا جریان آقای ولی پور که اتفاق نظر روی ک-ق را متفق نظر پیگیری میکنند البته قاعدتا ریزشهایی هم در این جریانها بوجود آمده است که طبیعی است.
  چهارما از سایت ارکین انتظار می رود مطابق با اصول حرفه ای و برابری رسانه ای و عدم جریان سازی یکجانبه گرایانه برای دقت و صداقت در اطلاع رسانی تلاش کنند تا جایگاه مردمی حود را مستحکم تر کند . با تشکر و موفقیت روز افزون

  * سایت خبری ارکین نیوز فقط انعکاس دهنده مقالات و نظرات ارسالی کاربران است و کاربران می توانند با گرایش های مختلف فکری دیدگاه های خود را ارسال کنند .
  رویه این سایت این است که دانستن حق مردم است و مردم بهترین قاضی میدان هستند و تا آن جایی که امکان دارد این سایت جلوی جریان آزاد اطلاعات را نخواهد گرفت.

  • Yaqoub - 2015-11-29 در 8:31 ق.ظ

   با تشکر از پاسخگویی مدیر .
   دانستن و آگاهی دادن وظیفه خبرگزاری است و از شما بخاطر این طرز تفکر تشکر میکنم اما آزادی در انتقال جریان فکر و هر محتوایی در قالب تیتر خبری مناسب نیست.
   پیشنهاد میکنم برای عدم سوبرداشت بخشی در سایت بعنوان مقالات ارسالی کاربران تعبیه شود ، تا دیگر هم جریانات فعالیت خود را بکنند هم خواننده بداند این نگراش قلم افراد است و خبر از جانب خبرگزاری نیست و در صفحه اصلی سایت تیتر نمیخورد .با تشکر

 • ستار - 2015-12-18 در 6:24 ب.ظ

  ولی بی راه هم نگفته با چیزی که در بین مردم این روزها دیده میشه و تلاش سیاسیون وفعالان وحتی حضور ایشان در کردکوی به نظر میاد دکتر شکیبایی دار منطقه رو با خودش همراه میکنه .

 • سیجوال - 2015-12-18 در 6:28 ب.ظ

  نشست هاش در سیجوال و بندر هم پر جمعیت میشه و بحث دربارش زیاده ،با شکیبایی ان شا الله یه نماینده قوی ترکمن داشته باشیم خوبه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست