• تاریخ: 2015-03-14
  • شناسه خبر: 2434
  • 641 بازدید

امام جمعه گرگان: وحدت مهمترین نیاز جهان اسلام است

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان وحدت را مهمترین نیاز جهان اسلام بیان کرد و گفت: امروز استکبار جهانی و دنیای غرب با همه اختلاف نظرها، برای ضربه زدن به اسلام صف واحد تشکیل داده،اما مسلمانان با وجود مشترکات فراوان، م ...

81540883-6335031
ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان وحدت را مهمترین نیاز جهان اسلام بیان کرد و گفت: امروز استکبار جهانی و دنیای غرب با همه اختلاف نظرها، برای ضربه زدن به اسلام صف واحد تشکیل داده،اما مسلمانان با وجود مشترکات فراوان، متحد و یکپارچه نیستند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز شنبه درمراسم آغاز دور جدید فعالیت مدرسه عالی معارف اسلامی گرگان، وحدت و تقریب مذاهب را به نفع همه امت اسلام بیان کرد و اظهار داشت: این مساله در طول تاریخ اسلام همواره مورد توجه ویژه علما و فضلای بزرگ شیعه و اهل سنت قرار داشته و امروز اهمیت دوچندان یافته است.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و اسرائیل برای تیشه زدن به ریشه شجره طیبه اسلام، تلاش های زیادی انجام می دهند و لازم است مسلمانان در برابر تلاش های شوم دشمن با هم متحد شوند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وحدت و تقریب با حرف و شعار بدست نمی آید، تصریح کرد: اصول و راهکارهای وحدت ساده و راحت است و آن پذیرش یکدیگر و احترام متقابل می باشد، زیرا هر دو مذهب تشیع و تسنن بدنبال رضای خداوند هستند.

آیت الله نورمفیدی یادآور شد: منظور از پذیرش یکدیگر توجه به مشترکات، اصول و مبانی کلی است و نباید برخی اختلاف نظرها ما را از توجه به مشترکات باز دارد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با قدردانی از مراکز جامعه المصطفی برای تربیت طلاب علوم دینی شیعه و اهل سنت و تلاش برای نزدیک نمودن مبانی و نظرات فقهی این دو مذهب بزرگ اسلامی، گفت: این اقدامات سبب رشد و تعالی نظرات فقهی می شود و به وحدت و تقریب بیشتر نیز کمک می کند.

دراین مراسم که با حضور آیت الله اعرافی رییس جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، حجت الاسلام تقوی، رییس مدرسه عالی معارف اسلامی گرگان نیز در سخنانی ازحاکم بودن روح عقلانیت و نگاه فرا مذهبی دراین مدرسه علمیه خبر داد.

وی گفت: این مدرسه علمیه در چارچوب اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری و درجهت همگرایی اسلامی، به امر تربیت مجتهدان، مدرسان و پژوهشگران آشنا به اسلام و مکتب اهل بیت (ع) از بین طلاب علاقمند به علوم دینی از داخل و خارج کشور می پردازد.

مدرسه عالی معارف اسلامی گرگان وابسته به جامعه المصطفی العالمیه که در زمینه تربیت

طلاب و دانشجویان علوم دینی فعالیت دارد، است.

هم اکنون جامعه المصطفی دارای ۳۰ هزار طلبه و دانشجوی علوم دینی در ۱۵۰ رشته معارف و علوم اسلامی در ۶۰ کشور جهان می باشد، که افزون بر ۵ هزار نفر آنان اهل سنت و از کشورهای مختلف جهان اسلام هستند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست