• تاریخ: 2015-01-30
  • شناسه خبر: 1175
  • 745 بازدید

امام جمعه گرگان: جریان های سیاسی به فکر حل مشکلات مردم باشند

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان از مسوولان و جریان های سیاسی کشور خواست به جای دعواهای سیاسی، با همدلی و وحدت برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند. آیت اله ‘سیدکاظم نورمفیدی’ درخطبه های نماز ...

images (3)
ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان از مسوولان و جریان های سیاسی کشور خواست به جای دعواهای سیاسی، با همدلی و وحدت برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

آیت اله ‘سیدکاظم نورمفیدی’ درخطبه های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد: امروز مشکلات اقتصادی، بیکاری، فساد مالی و اداری مردم را رنج می دهد.

امام جمعه گرگان با بیان این که دعواهای سیاسی دردی از مردم دوا نمی کند افزود: ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم به دعواهای سیاسی رایج بین مسوولان و جریان های سیاسی کشور کاری ندارند و بهتر است این دعواها کنار گذاشته شود.

نماینده مردم گلستان درمجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به برخی خبرها در باره فسادهای مالی اضافه کرد: بیشترین رنج مردم از این نوع فسادهاست که مسوولان سه قوه باید با تلاش یکدیگر ریشه آن را بخشکانند.

آیت اله نورمفیدی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد اقتصادی و اداری از منویات مقام معظم رهبری است و ریشه این فسادها با برگزاری همایش ها و سمینارها از بین نمی رود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که مردم ایران از بهترین مردم هستند، خاطرنشان کرد: مسوولان و جریان های سیاسی باید قدر این مردم را بدانند و شکرگزار الهی باشند و بیشترین تلاش را برای رفع مشکلات مردم انجام دهند.

امام جمعه گرگان، توجه به تولید ملی وهدایت سرمایه ها به سمت تولید و رونق آن را مهم دانست و گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری جوانان باید به تولید رونق دهیم و با تولید محصولات باکیفیت و قابل رقابت با مشابه خارجی، مردم را به خرید تولید داخلی ترغیب و تشویق کنیم.

آیت اله نورمفیدی، توجه به ظرفیت های بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری را از راه های رونق تولید، کسب درآمد و رفع مشکلات مردم دانست و اضافه کرد: ایران ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری دارد که می تواند به منبع مهم درآمدی برای کشور تبدیل شود.

نماینده مردم گلستان درمجلس خبرگان رهبری دربخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر، دهه بزرگداشت استقلال و استکبارستیزی ملت مسلمان ایران است.

آیت اله نورمفیدی اظهار کرد: حضرت امام (ره) به عنوان یک عالم و مرجع آگاه و روشن ضمیر دینی و تربیت شده در مکتب ظلم ‏ستیز اهل بیت (ع)، وقتی اسلام ‏ستیزی رژیم پهلوی را می‏دید برایشان قابل تحمل نبود و این ‏که پهلوی‏ها به دنبال نابودی اسلام بودند، بدین جهت به دنبال سرنگونی آن رژیم منحوس بود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به عوامل زمینه ساز نهضت امام راحل گفت: دشمنی با اسلام، از بین بردن استقلال کشور و گرفتن اعتماد از مردم توسط رژیم پهلوی با همکاری چند کشور استعمارگر آمریکا، شوروی سابق و انگلیس از مهمترین این عوامل بود.

آیت اله نورمفیدی، اسلام ستیزی و از بین بردن استقلال کشور را از رنج آورترین عوامل برای امام راحل دانست و افزود: استکبار جهانی بیشتر به دنبال نابودی اسلام و حاکم کردن فرهنگ خود بر ملت مسلمان و بافرهنگ ایران بود.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: امام راحل در مقابل این توطئه های رژیم پهلوی و کشورهای استعماری ایستاد و با نهضت خود نگذاشت اهداف آنان تحقق یابد و امروز مقام معظم رهبری نیز در راستای آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی حرکت کرده و درمقابل استکبارگران ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین به موفقیت های حزب اله لبنان درضربه زدن به اسرائیل اشاره کرد و گفت: این ضربات حزب اله که به تلافی شهادت تعدادی از حزب اللهی ها و یکی از سرداران سپاه ایران انجام شد، نشان از قدرت این گروه های انقلابی و نمایشی از وحدت امت اسلامی به جهانیان بود.

آیت اله نورمفیدی در ادامه با اشاره به فرارسیدن دهم ربیع‏الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: این بانوی بزرگوار در شهر قم وفات یافت وهمین جا مدفون شدند، از آن زمان تاکنون این شهر تبدیل به مهمترین پایگاه شیعی شده و بزرگان و علمای بسیاری در این شهر خدمات چشمگیری را به اسلام تقدیم کرده‏اند.

امام جمعه گرگان در خطبه اول نماز نیز با اشاره به خطبه ۱۵۷ نهج‏البلاغه گفت: امیرالمؤمنین علی (ع) بدرستی و با فصاحت از آینده و آن‏ چه که بر امت اسلامی خواهد آمد خبر می‏دهد، حضرت علی (ع) با درایت و ژرف‏اندیشی که داشتند با تحلیل شرایط آن روز جامعه می‏توانستند آینده جامعه را حدس زده و از آن خبر دهند.

آیت‏اله نورمفیدی یادآور شد: اغلب صاحب‏نظران پیش‏بینی حضرت علی (ع) را در مورد آینده امت اسلامی و به ویژه خاندان بنی‏امیه تائید کرده‏اند، آن حضرت در این خطبه می‏فرماید روزی فرامی‏رسد که ظلم فراگیر شده و بدبختی و بیچارگی در خانواده‏ها وارد خواهد شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اما از آن ‏جا که پروردگار از ظالمان انتقام می‏گیرد دیدیم که چگونه بنی ‏امیه با ذلت تمام سرنگون شدند. ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست