• تاریخ: 2017-11-02
  • شناسه خبر: 24324
  • 363 بازدید

استاندار: منافع بهره‌برداری از سد وشمگیر باید نصیب تمام کشاورزان منطقه شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان سد «وشمگیر» را ظرفیت خوبی برای توسعه استان دانست و با تاکید بر تعیین تکلیف آن گفت: منافع بهره‌برداری از این سد، علاوه بر مزرعه نمونه باید نصیب تمام کشاورزان منطقه شود. سید مناف هاشمی در مراسم ا ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان سد «وشمگیر» را ظرفیت خوبی برای توسعه استان دانست و با تاکید بر تعیین تکلیف آن گفت: منافع بهره‌برداری از این سد، علاوه بر مزرعه نمونه باید نصیب تمام کشاورزان منطقه شود.

سید مناف هاشمی در مراسم افتتاح پروژه کشتارگاه تمام اتوماتیک طیور مزرعه نمونه، با بیان اینکه ما در بسیاری از تولیدات و محصولات در حوزه کشاورزی، دام و طیور در رتبه‌های نخست قرار داریم، اظهار کرد: نباید فرصت‌های بزرگ تجاری را از دست بدهیم و توانمندی‌هایی که در این حوزه وجود دارد باید با نگاه به صادرات به کار گرفته شود.
وی ضمن تقدیر از اقدامات و حمایت‌های وزارت دفاع، تصریح کرد: اقتدار نظام به وجود نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی توانمند است و ما به وجود چنین نیروهایی افتخار می کنیم.
استاندار گلستان افزود: حضور وزارت دفاع در کنار حفظ امنیت ملی در عرصه تولید و اشتغال که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری بوده توانسته است، تاثیر به سزا در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی داشته باشد.
وی یادآور شد: ما به دنبال توسعه، ارتقا، افزایش تولید، تقویت بهره‌وری در استان گلستان هستیم و وزارت دفاع می‌تواند همچون گذشته ما را در این مسیر یاری کند.
هاشمی خاطرنشان کرد: ما آمادگی این را داریم که از مزرعه نمونه به عنوان شهرک صنعتی وابسته به کشاورزی حمایت کنیم و در آن تولیدات بذر، دام و طیور مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار گلستان یادآور شد: گلستان آمادگی آن را دارد که با حمایت وزارت دفاع، مجموعه‌ای مشابه مزرعه نمونه را ایجاد کند تا خروجی آن برای مردم، اشتغال و تولید باشد.
وی سد وشمگیر را ظرفیت خوبی برای توسعه استان دانست و با تاکید بر تعیین تکلیف آن گفت: منافع بهره‌برداری از این سد، علاوه بر مزرعه نمونه باید نصیب تمام کشاورزان منطقه شود و بر همین اساس در تلاش هستیم تا از طریق اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و هیات دولت موضوع منطقه آزاد اینچه‌برون، سد وشمگیر و دیگر موضوعات مهم اقتصادی استان را بررسی کرده و اعتبارات مناسبی برای آن بگیریم.
هاشمی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد می‌تواند گام دوم توسعه منطقه باشد و بر همین اساس دست همه سرمایه‌گذاران را می‌فشاریم و از همه کسانی که برای توسعه استان و ایجاد اشتغال تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم.
وی از تمامی فعالان بخش خصوصی دعوت به همکاری کرد و افزود: ما هر گونه حمایتی از بخش خصوصی می‌کنیم چراکه اشتغال جوانان برای ما از همه چیز مهمتر است و معتقدیم که اشتغال جوانان دشمن تمامی آسیب‌های اجتماعی است.
لازم به ذکر است مراسم افتتاح پروژه کشتارگاه تمام اتوماتیک طیور مزرعه نمونه با حضور سردار سرتیپ قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.
گفتنی است کشتارگاه تمام اتوماتیک طیور مزرعه نمونه آق‌قلا که طی ۱۸ ماه با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان احداث و وارد چرخه کاری شده است، توان تولید ۴ هزار قطعه در ساعت را دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست