• تاریخ: 2017-08-10
  • شناسه خبر: 23537
  • 423 بازدید

استاندار گلستان: خبرنگاران مدیران سامانه افکار جامعه هستند

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان اینکه سیاست دولت توسعه فعالیت و توفیق رسانه‌ ها است، گفت: مدیریت سامانه افکار عمومی با خبرنگاران است و جامعه باید و نبایدهای خود را از این حوزه دریافت می کند. حسن صادقلو شامگاه سه شنبه ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با بیان اینکه سیاست دولت توسعه فعالیت و توفیق رسانه‌ ها است، گفت: مدیریت سامانه افکار عمومی با خبرنگاران است و جامعه باید و نبایدهای خود را از این حوزه دریافت می کند.

حسن صادقلو شامگاه سه شنبه در آئین روز خبرنگار در تالار فخر‌الدین اسعد گرگانی با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی وتبریک این روز به جامعه خبری استان، اظهارداشت: خبرنگاران در واقع چشم جامعه و چشم حاکمان هستند و باید با واکاوی وقایع حاکمان را از تحولات آگاه سازند و شبکه عیون اجتماع باشند.
وی اضافه کرد: اصحاب رسانه باید تعریف و جایگاه خود را بدانند وچشم‎های جامعه باید حاکم بر اخبار جامعه باشد و از این جهت خبرنگاران چشم افکار عمومی و حاکمان هستند.
استاندار گلستان همچنین پیگیری مسائل صنفی خبرنگاران را مهم بیان کرد و افزود: باید دفاع های علمی از حقوق خبرنگاران بیشتر از دفاع صنفی صورت گیرد و خانه مطبوعات باید به سامانه افکار عمومی بپردازد.
وی با بیان اینکه جامعه به خبرنگاران اعتماد دارد، یادآور شد: کار خبرنگار پرسشگری است ،اما مهمتر از آن هدایت پرسشگری و هدایت سوال است.
استاندار گلستان با اشاره به بحث تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان و خبرنگاران، از کمک به این بخش خبر داد و گفت که کار خبرنگاران از جنس حق الناس است و حساسیت بالایی دارد و خبرنگاران می توانند حق عمومی را احیا کرده و یا بی توجه به آن باشند.
صادقلو به خدمات دولت در حوزه رسانه ها نیز اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید در طول فعالیت تلاش کرد ظرفیت خوبی را برای اصحاب رسانه در سراسر کشور ایجاد نماید وهمواره سیاست توفیق و نه توقیف را دنبال کرده است.
حجت الاسلام علی اصغر فضیلت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر و رسانه از راه اندازی صندوق حمایت از فرهنگ و رسانه خبر داد و ازدستگاه های اجرایی خواست که برای حمایت از این صندوق مبلغی را به آن اختصاص دهند.
خاطره گویی دو تن از فعالان رسانه ای و اجرای موسیقی و طنز از دیگر برنامه های این آئین بود.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست