• تاریخ: 2015-02-16
  • شناسه خبر: 1680
  • 1,094 بازدید

اختلاف شهردار با شورای شهر به گنبد هم رسید

ارکین نیوز – در هفته های گذشته خبرهای پراکنده ای از حال و روز مناسبات نه چندان دوستانه شورا و شهردار گنید شنیدیم . خبرها دال بر این داشت که اختلافات چند ماهه بین شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گنبد شدت گرفته و اح ...

IMG_9838
ارکین نیوز – در هفته های گذشته خبرهای پراکنده ای از حال و روز مناسبات نه چندان دوستانه شورا و شهردار گنید شنیدیم .
خبرها دال بر این داشت که اختلافات چند ماهه بین شهردار و برخی از اعضای شورای شهر گنبد شدت گرفته و احتمال به جریان افتادن استعفای مهندس قزلجه یا استیضاح وی در صحن علنی شورا بسیار زیاد است .
ما با توجه به اینکه امید داشتیم این مورد هم مثل موارد گذشته با ریش سفیدی و وساطت برخی از بزرگان حل شود از انتشار این خبر خودداری کردیم .اما بنظر می رسد با انتشار رسمی سوالات اعضای شورای شهر از شهردار و اعلام رسمی رئیس شورای شهر گنبد در زمینه قانع نشدن اعضای شورا از پاسخهای شهرداردر رروز گذشته ، فرایندهای موجود حالت علنی تری به خود گرفته است .
در این زمینه دو مساله قابل تامل است :مساله اول این است که با توجه به شنیده های ما بنظر می رسد شهردار محترم گنبد جناب آقای مهندس قزلجه در پاره ای از موارد در زمینه گرفتن مجوز قانونی از اعضای شورای شهر برای اجرای برخی از پروژه ها سهل انگاریهای کرده و این سهل انگاریها برای اعضای شورا حامل این پیام بوده که شهردار به شورا و اعضای آن وقعی نمی گذارد .حتی اگر نیت خاصی از این کار در ذهنیت شهردار نباشد !
در نقطه مقابل هم برخی از اعضای شورای شهر عنصر نظارت اعضای شورا به عنوان یک اصل ضروری را با دخالت در همه امور شهرداری اشتباه گرفته اند.اینکه برخی از اعضای شورای شهر گنبد انتظار داشته باشند، شهردار در همه زمینه ها از آنها استفتاء کند امری معمول و منطقی نیست .وقتی اعضای شورای شهر با اعتماد به یک فرد سکان هدایت امور شهری را به آن فرد می سپارند باید به شهردار حق بدهند بر اساس تشخیص خود در پاره ای از اوقات مستقلانه تصمیم بگیرد .
در هر صورت این سوء تفاهمات متقابل دو طرف دعوا را به این مرحله رسانده است .اما نکته ای که ذکر آن برای اعضای محترم شورای شهر گنبد ضروری است این است که استیضاح و احتمالا برکناری شهردار گنبد پایان یک پروسه نیست بلکه آغاز یک پروسه و مرحله سخت و طاقت فرساست .پس باید با دوراندیشی بیشتر در این زمینه عمل کنند.
ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست